Szarpanie sprzęgła na zimnym silniku

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
bartko100
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 28 paź 2019, 12:45
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV 1.7crdi

Szarpanie sprzęgła na zimnym silniku

Postautor: bartko100 » 29 sty 2020, 07:29

Witam, wiem że podobne tematy już były ale u mnie trochę co innego. Na zimnym silniku po nocy rano po odpaleniu (kia sportageIV 17crdi 115KM) wrzucam wsteczny i próbuję jechać do tyłu to szarpie samochodem jakby szprzęgło szarpało, wrzucam jedynkę to samo aż zdejmę auto wyrówna obroty skrzyni z kołem zamachowym. Usterka zazwyczaj występuje przy zimnej pogodzie (temp blisko zera,ewentualnie -), objaw przechodzi po kilku minutach gdy olej w skrzyni trochę się rozgrzeje, podobnie mogło by się zachowywać gdy uszkodzona poduszka pod skrzynią.Na problem dwumasy to raczej nie wygląda( Nie ma żadnych stuków ani hałasu) bo nie jest usterka cykliczna i codziennie, i tylko na zimnym. Podejrzewam że latem tego nie będzie Zgłosiłem tą usterkę do serwisu przy przeglądzie 30 tyś i nic nie zauważyli. Po dwóch tyg umawiania się na samochód zastępczy aby zostawić im na kilka dni auto , jakoś udało mi się wyżebrać auto zasyfione. Po dwóch dniach pan fachowiec nie stwierdził usterki, gdy ja z nim wsiadłem i ruszyłem to takie leciutkie szarpania wystąpiły raz, on stwierdził że ruszam na półsprzęgle i to normalne. Roześmiałem się z tego i skomentowałem ale nie wnikajmy. Nie jest to moje pierwsze auto i nikt ze mnie idioty nie będzie robił. Ktoś ma jakieś pomysły? bo znowu chcę im zostawić aby nie wymigali się z gwarancji, bo sprzęgło ma 30tyś tylko gwarancji

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Szarpanie sprzęgła na zimnym silniku

Postautor: automaciek » 09 lut 2020, 10:47

Nie ma wyjścia, musisz zademonstrować symptom pracownikowi serwisu, inaczej nie da rady uznać zgłoszenia. Postaw na parking serwisu i codziennie rano testuj wraz z serwisantami. Osobiście jeździłem ostatnio Hyundai'em który na 1 i 2 biegu przy zasprzęglaniu (nie mylić z połsprzęgłem) po prostu cały wibrował. Ale 1.7 Crdi nie spotkałem.

bartko100
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 28 paź 2019, 12:45
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV 1.7crdi

Re: Szarpanie sprzęgła na zimnym silniku

Postautor: bartko100 » 09 lut 2020, 13:57

U mnie to czuć na tzw.polpsprzegle. Ale nie zawsze i na zimnej skrzyni. Stał dwa dni w serwisie i akurat to nie zdarzyło się


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap