sprzegło 1,6 GDI

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
Pedros
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 28 sty 2021, 23:37
Czym jeżdzę: Sportage Black Edition

Re: sprzegło 1,6 GDI

Postautor: Pedros » 17 sie 2021, 09:57

A dlaczego chcesz ryzykować montaż uszkodzonej tarczy? Owszem, taka tarcza będzie pracować ale nie masz żadnej pewności że jej struktura nie została uszkodzona na tyle że nie ulegnie wcześniejszemu, a co gorsza nagłemu zużyciu. Biorąc więc pod uwagę fakt, że możesz ją zwrócić oraz spore koszty wymiany sprzęgła w aucie uważam, że absolutnie nie należy takiej tarczy montować.

adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Re: sprzegło 1,6 GDI

Postautor: adamu » 18 sie 2021, 00:02

Tak postąpiłem zwróciłem sprzęgło , zgłoszę się do ASO wymieniali sprzęgło na gwarancji problem powrócił może ściągną skrzynie i stwierdza co należy zrobić oraz w czym tkwi problem .

aro170
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2021, 21:32
Czym jeżdzę: Benzyna 1.6

Re: sprzegło 1,6 GDI

Postautor: aro170 » 09 wrz 2021, 22:11

Mam przejechane 130 tys. [jestem 3 właścicielem polski salon], biegi wchodzą precyzyjnie ale mam też problemy przy wrzucaniu 1 czasami wręcz siłowo to robię na skrzyżowaniu. Mam nadzieję że wymiana sprzęgła pomoże.

adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Re: sprzegło 1,6 GDI

Postautor: adamu » 15 wrz 2021, 22:49

W moim przypadku wymieniłem na SACHS bliźniacza konstrukcja identyko jak ori ( produkcja firma SECO )
mechanik nie był w stanie stwierdzić dlaczego przy ruszaniu pod obciążeniem był dźwięk tarcia sprzęgło zdemontowane wyglada bardzo dobrze ( nowa operacja to koszt 1500zl ) samochód jeździ i rusza tak samo tylko bez dźwięku , wiec nie wiadomo co jest z tym fabrycznym sprzęgłem w moim przypadku drugi raz wymienionym .


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot]

Sitemap