Mrowienie pedału sprzęgła

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
wisnieg
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2017, 22:45
Czym jeżdzę: 1.6 GDI 132 KM, wersja M + DFA

Mrowienie pedału sprzęgła

Postautor: wisnieg » 10 kwie 2018, 20:09

Witam,
Czy ktoś spotkał się z efektem "mrowienia" pedału sprzęgła przy zmianie biegów z 1 na 2 i ewentualnie z 3 na 4? Dodam,iż efekt występuje tylko przy zmianie biegów przy wysokich obrotach.
Mam aktualnie przebieg 29800 km i szykuję się do pierwszego przeglądu. Z tego co wiem na sprzęgło jest gwarancja 2 lata/30000km.

Ktoś może spotkał się z czymś takim, może to normalne.......chyba, że łożysko oporowo-nośne się rozsypuje?
Czy powinienem zgłosić się szybciej do serwisu czy czekać na przegląd?

Kia Sportage 1.6 GDI

wisnieg
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2017, 22:45
Czym jeżdzę: 1.6 GDI 132 KM, wersja M + DFA

Re: Mrowienie pedału sprzęgła

Postautor: wisnieg » 24 kwie 2018, 18:03

Zrobiłem jak radziliście...........
Zgłosiłem przed przeglądem. Jestrm już po, za 2 tyg. zrzucają skrzynię w ramach gwarancji.

Adek
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 16 maja 2017, 11:43
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI M+DFA

Re: Mrowienie pedału sprzęgła

Postautor: Adek » 11 maja 2018, 23:15

Od pewnego czasu miałem dziwne uczucie przy hamowaniu, które ciężko mi byłoby opisać, no ale teraz już wiem... to właśnie mrowienie pedału hamulca bądź sprzęgła. W ogóle dzisiaj zauważyłem, że "mrowią" mi wszystkie 3 pedały, także gaz gdy go wciskam. Czy u Was też tak jest, że w momencie jego wciskania, przenoszą się na niego jakieś wibracje z silnika? Dam sobie głowę uciąć, że wcześniej tego nie było

bajseba
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 05 wrz 2019, 13:48
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Re: Mrowienie pedału sprzęgła

Postautor: bajseba » 05 wrz 2019, 13:54

Witam chciałem zapytać, czy uporaloście się z tym mrowieniem pedałów w Kia Sportage 1.6 gdi?. Od pewnego czasu drżą mi wszystkie 3 pedała.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Mrowienie pedału sprzęgła

Postautor: automaciek » 09 wrz 2019, 09:17

Niech zgadnę, objaw wystepuje przy obrotach 2000-2100?

bajseba
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 05 wrz 2019, 13:48
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Re: Mrowienie pedału sprzęgła

Postautor: bajseba » 19 paź 2019, 13:59

Mam pytanie do Adek. Czy uporałeś się z tym mrowieniem pedałów? Ja od pewnego czasu mam to samo. Lekko mrowi mi pedał sprzęgła przy zmianie biegów jak i gaz podczas trzymania nogi. Przebieg auta 37000 km. Proszę o odpowiedź.

Adek
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 16 maja 2017, 11:43
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI M+DFA

Re: Mrowienie pedału sprzęgła

Postautor: Adek » 13 lis 2019, 11:11

@bajseba
Nie uporałem się z tym, serwis stwierdził, że wszystko jest ok. A ja jakoś się do tego przyzwyczaiłem, albo też przestało to być tak mocno odczuwalne... W zasadzie to przypomniałeś mi właśnie o tym problemie :D
Natomiast serwis przy przeglądzie po 3 latach orzekł, że sprzęgło jest do wymiany bo za nisko bierze, a że tak mam od nowości to zlekceważyłem ten problem, gdyż wycenili wymianę na 4000 zł. Jak już będzie tragedia to zrobię to poza ASO.
W tak zwanym międzyczasie pojawiło się skrzypienie podczas wciskania/puszczania pedału sprzęgła, ale ten problem ASO rozwiązało przy wspomnianym przeglądzie (coś przesmarowali jak im to podpowiedziałem - porada z tego forum). Oczywiście załatwili to dopiero przy drugim zgłoszeniu/wizycie bo po pierwszym stwierdzili, że oni nic nie słyszeli na jeździe próbnej.
W sumie przestałem się "wsłuchiwać" w to jak auto pracuje, bo bym z tym wszystkim osiwiał. A to mrowienie i skrzypienie sprzęgła, niekiedy dziwne dźwięki przy ruszaniu (ASO poleciło mi ruszać mniej delikatnie :D ), teraz drzwi przy otwieraniu zaczęły stukać i skrzypieć (w ASO przesmarowali i teraz jest jeszcze gorzej), schatatana jedna z przednich tarcz hamulcowym przy niespełna 40 tys... Mam już dość tych ciągłych nic nie dających wizyt w ASO. Szkoda czasu i nerwów. Jak już coś się wydarzy poważnego to chcą pieniądze za naprawę. Następne auto to nie będzie na pewno już KIA, za dużo problemów.

bajseba
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 05 wrz 2019, 13:48
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Re: Mrowienie pedału sprzęgła

Postautor: bajseba » 10 gru 2019, 15:16

Powiem że w mojej dzieją się podobne rzeczy, oczywiście serwis nie widzi problemu i mówi że "ten typ tak ma" . Oni są tak szkoleni bo wiedzą jaki szajs sprzedają. Ja przy 38000 wymieniałem sworznie dolne oczywiście na własny koszt. Wiem w innych markach też jest różnie z jakością, ale tak słabego serwisu jak w KIA nie spotkałem nigdzie. Samochód po nowym roku ogłaszam, niechce mi się nim jeździć. Napewno nie wymienię na KIA. Oczywiście serwis jest bardzo elokwentny i super miły jak jadę na płatny przegląd, ale jak jadę z tym co mi przeszkadza, a nie jestem czepliwy w końcu kupiłem KIA, a nie AUDI wtedy mówią że wszystko jest wporządku. Naprawa u nich polega właśnie na nasmarowaniu i oczyszczeniu bo to ich prawie nic nie kosztuje.
Ja także wymiękam i jestem zmęczony.

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 507
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Mrowienie pedału sprzęgła

Postautor: MAJKI4MOZA » 10 gru 2019, 16:30

W jakim mieście jest ten serwis i co to za firma ?

bajseba
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 05 wrz 2019, 13:48
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Re: Mrowienie pedału sprzęgła

Postautor: bajseba » 10 gru 2019, 18:22

Miasto Radom, firma Plejada. Ale byłem także w w Warszawie w KIA EFORIA i to samo zlewanie klienta, chyba że chce zrobić na swój koszt to inna sprawa.

bart-88
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2023, 17:13
Czym jeżdzę: Ceed 3

Re: Mrowienie pedału sprzęgła

Postautor: bart-88 » 31 maja 2023, 17:29

automaciek pisze:Niech zgadnę, objaw wystepuje przy obrotach 2000-2100?


z góry przepraszam za odkopywanie tego dinozaura

@automaciek - możesz napisać coś więcej? wychodzi na to, że mam właśnie ten sam problem


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap