Mrowienie pedału sprzęgła

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
wisnieg
Nowy
Czym jeżdzę: 1.6 GDI 132 KM, wersja M + DFA

Mrowienie pedału sprzęgła

Postautor: wisnieg » 10 kwie 2018, 20:09

Witam,
Czy ktoś spotkał się z efektem "mrowienia" pedału sprzęgła przy zmianie biegów z 1 na 2 i ewentualnie z 3 na 4? Dodam,iż efekt występuje tylko przy zmianie biegów przy wysokich obrotach.
Mam aktualnie przebieg 29800 km i szykuję się do pierwszego przeglądu. Z tego co wiem na sprzęgło jest gwarancja 2 lata/30000km.

Ktoś może spotkał się z czymś takim, może to normalne.......chyba, że łożysko oporowo-nośne się rozsypuje?
Czy powinienem zgłosić się szybciej do serwisu czy czekać na przegląd?

Kia Sportage 1.6 GDI

wisnieg
Nowy
Czym jeżdzę: 1.6 GDI 132 KM, wersja M + DFA

Re: Mrowienie pedału sprzęgła

Postautor: wisnieg » 24 kwie 2018, 18:03

Zrobiłem jak radziliście...........
Zgłosiłem przed przeglądem. Jestrm już po, za 2 tyg. zrzucają skrzynię w ramach gwarancji.

Adek
Bywalec
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI M+DFA

Re: Mrowienie pedału sprzęgła

Postautor: Adek » 11 maja 2018, 23:15

Od pewnego czasu miałem dziwne uczucie przy hamowaniu, które ciężko mi byłoby opisać, no ale teraz już wiem... to właśnie mrowienie pedału hamulca bądź sprzęgła. W ogóle dzisiaj zauważyłem, że "mrowią" mi wszystkie 3 pedały, także gaz gdy go wciskam. Czy u Was też tak jest, że w momencie jego wciskania, przenoszą się na niego jakieś wibracje z silnika? Dam sobie głowę uciąć, że wcześniej tego nie było

Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”