Zrywanie przyczepności przy ruszaniu - Opinie

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
mojawielka
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 01 mar 2018, 23:15
Czym jeżdzę: 1,7 CRDI Sportage 2017 L +BL

Zrywanie przyczepności przy ruszaniu - Opinie

Postautor: mojawielka » 05 mar 2018, 15:31

Witam i prośba o Wasze spostrzeżenia - czy przy ruszaniu ( u mnie 1,7 115 KM manual) też Wam traci przyczpność? I następuje takie szarpanie przednimi kołami - oczywiście przy gwałtownym ruszaniu. W poprzednim aucie miałem ASR i gdy był załączony nie było szans na utratę przyczepności. W/ tym aucie pomimo obecnego i włączonego systemu utrzymania trakcji ( przycisk na blacie po lewej stronie takie autko w poślizgu) - czy jak to tam się nazywa , auto "drze" asfalt. Też tak macie?

sportek
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 25 lut 2019, 16:38
Czym jeżdzę: 1.6T-GDI, L+Business Line FL

Re: Zrywanie przyczepności przy ruszaniu - Opinie

Postautor: sportek » 25 lut 2019, 17:17

Witam,
Tak dokładnie mam (1.6T-GDI 2018). Zastanawiam sie czy ASR tu działa w ogóle. Wcześniej octavia mi na to nie pozwalała.
Będę w serwisie niedługo to zapytam.
Sportage IV FL 1.6 T-GDI BL+ FN1

vic1
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 04 maja 2011, 21:03
Czym jeżdzę: SPORTAGE IV 1.6 GDI M + MDF

Re: Zrywanie przyczepności przy ruszaniu - Opinie

Postautor: vic1 » 26 lut 2019, 13:30

Wydaje mi się że w Kii TCS (asr) trochę inaczej działa niż w VAGu , przede wszystkim system stara się wyrównać obroty kół przednich , próbowałem na świeżym śniegu i szła prosto ,ale faktycznie koła trochę buksowały , poza tym (może nie zauważyłem) ale brak też migania odpowiedniej kontrolki na desce .

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Zrywanie przyczepności przy ruszaniu - Opinie

Postautor: Kasztelan » 27 lut 2019, 09:31

Zdaje się, że Pertyn na swoim vlogu wspominał o tym zjawisku przy okazji testu nowej KS.

mojawielka
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 01 mar 2018, 23:15
Czym jeżdzę: 1,7 CRDI Sportage 2017 L +BL

Re: Zrywanie przyczepności przy ruszaniu - Opinie

Postautor: mojawielka » 27 lut 2019, 21:14

U mnie się nie zdarzyło, chyba że po wyłączeniu utrzymania trakcji.
Zdarza się że mi szarpie ale nie wiem czy to nie sprzęgło się ślizga, wmawiam sobie że zbyt wolno je puszczam, ale przecież też nie powinno być czuć takiego darcia pod pedałem- nie mogę za bardzo znaleźć zależności, ale raczej na zimnym silniku częściej występuje.


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap