Skrzynia - biegi na raty

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Skrzynia - biegi na raty

Postautor: adamu » 22 lut 2018, 00:30

Witam,
chodzi o zmianę biegów w sportage IV 1.6 skrzynia manualna . U mnie sytuacja wygląda tak ,że biegi wchodzą na raty niezależnie czy to 1 czy 6 wszystkie. Przy wbiciu czuć delikatny opór i po jego pokonaniu dopiero wrzuca się bieg . Ma ktoś podobną przypadłość ? Planuje wymienić olej w skrzyni na liqui moly,ale to dopiero po przeglądzie w czerwcu może coś poprawi choć wątpie ,że pomoże ?
A i jeszcze występuje problem przy puszczaniu sprzęgła przy wzniesieniu lub np.(wjechaniu na krawęznik) ewidetnie gdy jest jakiś opór przy ruszaniu na początku puszczania pedału sprzęgła słychać momentalnie jakby coś obtarło . Dość często mi się to zdarza rzadko na prostej drodze . Chyba przy okazji wizyty w serwisie będę musiał przejechać się z serwisantem/mechanikiem bo zawsze jak sami jeżdżą to niby nic nie pokojącego nie słysza :/

izan10
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:14
Czym jeżdzę: freemont,suzuki s-cross,sportage 1.6 t-gdi business line

Re: Skrzynia - biegi na raty

Postautor: izan10 » 22 lut 2018, 09:38

U mnie jest podobnie ale ten opór jest dla mnie bardzo przyjemny a skrzynia precyzyjna więc ja przyjmuję to na duży plus , jednak w momencie ruszania muszę u siebie dodać sporo gazu ponieważ skrzynia potrafi mocno szarpnąć.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Skrzynia - biegi na raty

Postautor: Owca007 » 22 lut 2018, 10:34

Wytłumacz mi jak skrzynia manualna może szarpać? Bo z tego co wiem szarpanie generujesz sam przez złe używanie sprzęgła lub jego awarię. Chyba, że koło zębate w skrzyni ma połowę zębów.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Re: Skrzynia - biegi na raty

Postautor: adamu » 22 lut 2018, 12:50

izan10 a masz problem z wbiciem biegu przy wysokich obrotach ? np. z 1 na 2 ?

izan10
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:14
Czym jeżdzę: freemont,suzuki s-cross,sportage 1.6 t-gdi business line

Re: Skrzynia - biegi na raty

Postautor: izan10 » 22 lut 2018, 14:17

Jeśli chodzi o szarpanie to może nie dokładnie się wyraziłem chodzi o to że przy ruszaniu na małym gazie potrafi jakby to ująć przystanąć i czasem nawet zgasnąć i dopiero mocne dodanie gazu przywraca ją do życia więc obecnie już z góry dodaję gazu i czasem wyglądam jak młodzieniec pod remizą . Natomiast biegi wchodzą bardzo precyzyjnie zarówno w górę jak i w dół nie zaobserwowałem żadnego haczenia

adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Re: Skrzynia - biegi na raty

Postautor: adamu » 22 lut 2018, 23:07

Wiadomo jak to benzyna trzeba dodać gazu przy ruszaniu . U mnie własnie przy tej czynności trochę gazu i puszczam sprzęgło to słychać przez chwile jak coś trze metaliczny dźwięk . Przy okazji wymiany oleju w skrzyni u swojego mechanika poproszę o diagnoze tego problemu może potem łatwiej będzie w serwisie to wytłumaczyć.

Adek
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 16 maja 2017, 11:43
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI M+DFA

Re: Skrzynia - biegi na raty

Postautor: Adek » 23 lut 2018, 17:08

@adamu
Z tym metalicznym dźwiękiem to nie jesteś pierwszy. U mnie diagnosta nic nie usłyszał a innemu użytkownikowi z tego forum polecił dawać większy gaz przy ruszaniu ;) W sumie to racja, jak przygazujesz to dźwięk się nie pojawia, ale czy to normalne to nie wiem :)

adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Re: Skrzynia - biegi na raty

Postautor: adamu » 23 lut 2018, 20:47

W linku daję do pobrania filmik gdzie słychać owy dźwięk . Nie zgrywa się video i dźwięk ,ale to mało ważne xd

https://megawrzuta.pl/download/6b1ff177 ... 2f615.html

adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Re: Skrzynia - biegi na raty

Postautor: adamu » 07 mar 2018, 23:12

Sprzęgło ślizga się przy obciążeniu - wymiana w ASO na nowe.

piodab10
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2018, 14:37
Czym jeżdzę: Kia sportage IV 2016

Re: Skrzynia - biegi na raty

Postautor: piodab10 » 24 kwie 2018, 14:49

Witam
U mnie dokonali wymiany sprzęgła ponieważ pewna partia była wadliwa. Objawiało się to dziwnym dźwiękiem ale tylko przy ruszaniu i to przez chwilę a potem funkcjonowało to normalnie na wyższych biegach.


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap