Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
arekgda
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2018, 08:04
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 T-GDI 7DCT GT LINE AWD FN2

Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Postautor: arekgda » 09 lut 2018, 08:19

Witam. Jeżdżę Sportage od roku. Nie miałem żadnych problemow auto jeździło jak bajka. Tydzień temu oddałem ją na pierwszy przegląd. W serwisie powiedzieli, że jest nowa aktualizacja oprogramowania skrzyni biegów i silnika. Od tej zmiany auto potrafi szarpnąć przy zmianie biegów np przy dojeżdżaniu do świateł jak redukuje już do 2 czy 1. Kolejna sprawa, że już 2 razy zdarzyło się, że wcisnąłem mocniej gaz a auto zamiast zredukować i przyspieszyć albo przyspieszyć na tym samym biegu zaczęło przerzucać biegi. Trwało to ze 3 sekundy i auto kompletnie nie miało mocy. Pedał w podłodze, a auto zupełnie nie jedzie. Kolejna sprawa to od jakiegoś czasu czuje wibracje auta na postoju. Zdarza się to rzadko i nie jest jakoś bardzo uciążliwe, ale jednak. Tak jakby drgania silnika przenosiły się na karoserię. Mówiłem o tym przy serwisie, ale może bardziej ich przycisnąć?

pkwiatko
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2017, 22:04
Czym jeżdzę: Kia sportage

Re: Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Postautor: pkwiatko » 09 lut 2018, 15:27

Jaki silnik i jaka skrzynia i jaki rok samochodu ?, ja jestem przed przeglądem ( będę miał 06/2018 )

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Postautor: listomek2014 » 09 lut 2018, 15:33

Witaj.No musisz jeszcze raz do nich jechać niech zrobią kalibrację skrzyni jeszcze raz musi być dobrze a ty wiesz jak było co do wibracji to muszą podłączyć kompa aby wyeliminować silnik może jakieś podzespoły zawieszenia ale to chyba za wcześnie więc chyba silnik
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

arekgda
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2018, 08:04
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 T-GDI 7DCT GT LINE AWD FN2

Re: Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Postautor: arekgda » 09 lut 2018, 17:26

Przepraszam, że nie podałem modelu, myślałem, że widać pod Nickiem. Kia Sportage 2016 r. 1.6 T-GDI 177 KM 7DCT GT Line.

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 507
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Postautor: MAJKI4MOZA » 09 lut 2018, 18:04

Ciekawe czy:
a) można odmówić aktualizacji oprogramowania
b) można w przypadku takich problemów, jak opisane w tym wątku, zażądać wgrania poprzedniej wersji softu
Ja bym poszedł za opcją b) i wrócił do serwisu, szczegółowo opisując jakie problemy wywołała ostatnia aktualizacja.

(coraz bardziej obawiam się odebrania za ~1 m-c mojego samochodu, bo mając 1.6 T-GDI i 7DCT to najwyraźniej muszę się spodziewać lawiny problemów...)

arekgda
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2018, 08:04
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 T-GDI 7DCT GT LINE AWD FN2

Re: Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Postautor: arekgda » 14 lut 2018, 19:05

Dzisiaj byłem w serwisie. Wrócić do poprzedniej wersji nie można. Panowie ustawili skrzynie biegów w tryb uczenia się i zobaczymy... Na razie jest spoko.

Generalnie co zauważyłem to po tej aktualizacji spalanie jest mniejsze o litr może półtora, ale silnik inaczej reaguje na pedał gazu. Trzeba dużo mocniej wciskać gaz, żeby samochód żwawo jechał. Chyba będę musiał się do tego przyzwyczaić...

shado
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 26 gru 2016, 19:39
Czym jeżdzę: KSIV GT-Line 1.6 T-GDI 7DCT 4WD

Re: Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Postautor: shado » 18 lut 2018, 08:06

Ja zacząłem praktycznie cały czas jeździć na trybie sport bo na zwykłym to po prostu żółw.

aro121
Uzależniony
Posty: 208
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:45
Czym jeżdzę: KIA

Re: Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Postautor: aro121 » 19 lut 2018, 00:20

Ja jak wsiadam do auta już automatycznie wciskam tryb sport i auto hold.

arekgda
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2018, 08:04
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 T-GDI 7DCT GT LINE AWD FN2

Re: Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Postautor: arekgda » 20 lut 2018, 12:01

A nie denerwuje Was to, że trzyma auto ciągle na wyższym biegu?

arekgda
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2018, 08:04
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 T-GDI 7DCT GT LINE AWD FN2

Re: Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Postautor: arekgda » 30 mar 2018, 00:00

Witam ponownie, niestety dalej to samo tylko chyba coraz gorzej... Dzisiaj ruszyłem ostro spod świateł, żeby spróbować się z nową CX-5. Wszystko spoko na długość auta odszedłem do przodu, ale nagle brak mocy. Wydaje mi się, że problemem jest skrzynia biegów. Przy zmianie na 3 bieg rozłączyło jedno sprzęgło, a nie załączyło drugiego. Obroty silnika się zwiększyły, ale bez załączonego napędu nie było mocy. Wszystko trwało ok. 2 sekund. W serwisie mówią, że komputer nie pokazuje żadnych błędów. Przy takiej próbie jak dzisiaj koło dupy mi to lata, ale jak pomyśle, że straci moc przy wyjeździe z podporządkowanej to masakra...

Trokar1978
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:28
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 T-GDI AT

Re: Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Postautor: Trokar1978 » 30 mar 2018, 12:03

Zgłoś to do serwisu. Centrala o tym wie i czeka na info od producenta ale nie wiadomo kiedy

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Postautor: kriss76b » 30 mar 2018, 22:22

arekgda - do którego ASO jeździsz?

arekgda
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2018, 08:04
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 T-GDI 7DCT GT LINE AWD FN2

Re: Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Postautor: arekgda » 30 mar 2018, 23:43

Autko kupiłem w Gdyni w Wojtanowicza, ale jeżdżę do Interbis w Gdańsku bo bliżej...

adamo666
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 20 mar 2018, 10:25
Czym jeżdzę: 2016 KS 1.6TGDI 7DCT

Re: Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Postautor: adamo666 » 02 kwie 2018, 10:23

niemal te same problemy miał/ma tuscon w usa- jest sporo info w necie na ten temat
https://www.youtube.com/watch?v=TCVtr_zcyrs
U mnie po aktualizacji softu w skrzyni początkowo zauważyłem lepszą reakcję na gaz i ogólnie lepsze zachowanie skrzyni w jeździe miejskiej.
Jednak teraz mam podobne objawy jak kolega Arekgda

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

QRe: Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Postautor: kriss76b » 02 kwie 2018, 11:38

arekgda - ja mam zamówione KSIV w Wejherowie, ale też podejrzewam ze będę jeździł do Interbis ze względu na odległość.
Tak też miałem z KSIII - serwisy w Gdańsku, mimo że zdarzyły się dwie wizyty w Wejherowie i musze przyznać ze bylem b.zadowolony.
I gdybym miał polecac to K&K w Wejherowie wygrałoby z Interbisem chociaż nie jestem do nich negatywnie nastawiony.
Może spróbuj zajechać do Wejherowa, zobaczysz co tam powiedzą.

Gisek
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 20 cze 2017, 00:13
Czym jeżdzę: kia sportage IV 1.6 TGDI 4x4

Re: Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Postautor: Gisek » 06 kwie 2018, 14:20

U mnie też jak stoję na światłach auto delikatnie wibruje, tyle, że to się dzieje jak ja trzymam hamulec, nie jak jest aktywny Auto Stop. Zdarzyło mi się natomiast, że skrzynia zgłupiała tzn. nie wiedziała, czy redukować, czy zostać na tym co było. A poza nagminnie mam problem z załączonym zbyt wysokim biegiem. Najczęściej dotyczy to 7 biegu, kiedy prędkość spada do około 70 km/h i układ nie redukuje biegu, a lekkie wciśnięcie pedału gazu powoduje, że autem zaczyna szarpać (za duże obciążenie silnika) zaczyna migać kontrolka silnika.

Awatar użytkownika
Bob38
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 22 lip 2017, 05:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.7 crdi DCT Business Line JBL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Postautor: Bob38 » 21 maja 2018, 11:14

No to skóra mi ścierpła czytając Wasze posty. Na razie nikt z dieslem się nie wypowiadał w temacie.
U mnie (chociaż jestem przed serwisem i ewentualną aktualizacją oprogramowania skrzyni) zauważyłem takie objawy, w mojej ocenie, nieprawidłowej pracy skrzyni:
1) kiedy potrzebuję kopnąć bo wyjeżdżam z podporządkowanej i toczę się jeszcze tak ok. 5 km/h, auto jakby zastanawia się co zrobić i pomimo wciśnięcia pedału gazu toczy się dalej jakieś (w moich przerażonych oczach) 5 minut [hihihi] i dopiero po kilku sekundach daje łupnia i odlatuje,
2) bardzo często zbyt długo trzyma na 7 biegu, zamiast zredukować do 6, a nawet do 5 to jedzie na 7 i przy konieczności odpalenia turbo, zastanawia się co zrobić...
Niestety to może mieć przykre konsekwencje jeśli potrzebujemy tych sekund na uratowanie się z trudnej sytuacji. Z drugiej strony skrzynia, a może raczej sprzęgło, ma zawahania jadąc poza drogą utwardzoną, i słychać jakby auto przy prędkości ok. 5-10km/h jechało na półsprzęgle [zdziwko] nie wiem czy u Was też to występuje ?
Dobrego dnia wszystkim życzę [papa]

aro121
Uzależniony
Posty: 208
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:45
Czym jeżdzę: KIA

Re: Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Postautor: aro121 » 25 maja 2018, 23:49

Ja mam diesla i po aktualizacjiluzacki bym zaliczył kolizje. Zmieniałem pas a kianka postanowiła zrobić sobie zrobić przerwę. Miesiąc wcześniej przerwałem przekładnie 4x4 to chyba jest działanie korygujące :). Oczywiście naprawa na gwarancji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Trokar1978
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:28
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 T-GDI AT

Re: Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Postautor: Trokar1978 » 16 wrz 2018, 11:06

Nie wiecie czy już jest ta aktualizacja bo u mnie też przy prędokości ok 70 km/ H trzepie budą jak sobie nie zredukuje. Piszcie jak coś wiecie

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Postautor: diselboy » 16 wrz 2018, 11:50

no dzięki Koledzy, skutecznie mnie wyleczyliście z "automatu" na dwóch sprzegłach (niemieckie DSG, nie wiem jak sie ten szajs w Kijance nazywa) szukam auta z klasycznym amerykanskim automatem z przetwornikiem momentu zamiast sprzegieł.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Aktualizacja oprogramowania skrzyni i silnika-Problemy

Postautor: Owca007 » 16 wrz 2018, 13:43

W sportku 4 ale tylko w 2.0 dieslu jest automat który działa jak należy na przekładni hydrokinetycznej. To samo w sorento 3. Wersja po FL czy sportek sorento ma już tylko deutsche dsg :). Aha bym zapomniał no i ekologia na pokładzie też jest.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap