Skrzynia-puszczenie sprzęgła (pukanie)

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Skrzynia-puszczenie sprzęgła (pukanie)

Postautor: kriss76b » 07 mar 2019, 10:15

Za 2 m-ce mam przegląd po 1-szym roku to im ponownie zgłoszę. U mnie jest jedno głuche - bardziej gumowe uderzenie bardziej słyszalne po wrzuceniu 3 (2-3 sek. po wrzuceniu biegu), mniej wyczuwalne po wrzuceniu 2. I co najważniejsze występuje to tylko raz - przy pierwszym wrzuceniu 2 lub 3 po uruchomieniu silnika. Później w czasie jazdy już się to nie pojawia. Nie wiem czy też tak macie.

Danius49
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 07 lut 2019, 13:36
Czym jeżdzę: Kia sportage 1,6 wer L 177km

Re: Skrzynia-puszczenie sprzęgła (pukanie)

Postautor: Danius49 » 07 mar 2019, 10:26

To u mnie generalnie te stuknięcie jest takie głuche i trzeba mieć wyciszone radio żeby usłyszeć i wydaje mi się że to poprostu słychać zapięcie napędu i tylko można to wychwycić na biegach od 1 do 3, znając życie ten model tak ma

kijak1979
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2018, 00:14
Czym jeżdzę: KiA Sportage 1.7 CDRi 2012

Re: Skrzynia-puszczenie sprzęgła (pukanie)

Postautor: kijak1979 » 12 kwie 2019, 21:37

Też mam takie stukanie/klikanie/pukanie przy zmianie biegów/naciskaniu sprzęgła. Dodatkowo czasami sporadycznie zapiszczy mi łożysko oprowe od sprzęgła. Przejechane mam około 60k. Jak zacznie wyć bardziej lub biegi będą wchodzić gorzej, albo sprzęgło zacznie się ślizgać to będzie czas na wymianę sprzęgła.

Tak dla porównania to ostatnio oglądałem samochody dwuletnie z przebiegiem około 15k Citroena Cactusa oraz Renault Captur. Na postoju i przy odpalonym silniku po wciśnięciu sprzęgła również wydobywało się takie same pukanie/klikanie/stukanie jak w mojej Kijance. Pewnie dźwięk wydaje ta łapa co dociska/trzyma łożysko oprowe.

Radio głośniej załatwia sprawę :lol:

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Skrzynia-puszczenie sprzęgła (pukanie)

Postautor: jarmk » 20 kwie 2019, 10:16

Miałem też takie głuche pyknięcia, coś tam przesmarowali przy pedale i cisza.

TT | S9+

gwidon
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2019, 17:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV FL M+Smart Cassa White 1.6 GDI

Re: Skrzynia-puszczenie sprzęgła (pukanie)

Postautor: gwidon » 26 paź 2019, 00:38

Witam!
Otóż i Ja jestem ofiarą nieszczęsnego pukania sprzęgła z tym że dzisiaj miałem już w tym celu 3 wizytę w ASO. Ale od początku.
U mnie pierwsze objawy jakiekolwiek z tym związane zaczęły się zaraz po wyjeździe autem z salonu od początku irytował mnie pulsujący pedał sprzęgła podczas jazdy po mieście przy zwykłej prędkości ok. 60 km/h. Nasilało się to bardziej wówczas gdy naciskałem sprzęgło i przerzucałem bieg a tym samym im szybciej jechałem tym czuć było pod nogą na pedale sprzęgła mocne wibracje. I o dziwo im więcej przebiegu robiłem to zanikało aż samo zniknęło i co ciekawe zaraz po tym pojawiły się pierwsze puknięcia sprzęgła i nawet ucieszyłem się że wibracji już nie ma a słychać lekkie puknięcia i ignoruąc ten fakt tłumaczyłem sobie właśnie że to napęd się tak załącza i TTM.

I przy przebiegu ok. 6 tys. zaczęło bardziej to pukać aż na tyle że wkurzyłem się totalnie i wsadziłem łeb pod pedały smarując co się dało od łapy sprzęgła po górną sprężynę która jest zwinięta oraz wszystkie mechanizmy co pracują na pedale sprzęgła i co g... pomogło (oczywiście smar specjalny mechaniczny) i udałem się do ASO na pierwszą wizytę i o dziwo pan mechanik pochwalił mnie że dobrze że nasmarowałem te elementy bo one fabrycznie wychodzą posmarowane ale widocznie są za słabo przesmarowane więc sprawdzi... i wyszło że zaczęło mu tak samo głośno pukać :D więc stwierdził że głównym winowajcą jest górna sprężyna która się przesunęła więc ją przekręcił i przestawił i koło niej zacisnął opaskę żeby się nie przesunęła i o dziwo nastała uboga cisza :)

Ale po powrocie do domu zaraz na swoją posesje walnięte pukanie dalej wróciło … :) i co kolejna wizyta w ASO znowu smarowanie i stwierdzenie że to na pewno winowajcą jest ta górna sprężyna która należy wymienić ale inny pan doradca właśnie dzisiaj na 2 wizycie gdzie miała być wymieniana właśnie ta górna sprężyna stwierdził że to pewnie i tak nic nie pomoże więc ja stwierdziłem dzisiaj że może jednak to pompka sprzęgła i faktycznie stwierdził że na następnej wizycie wymienimy pompkę sprzęgła bo co ciekawe sami nie wiedzą co to może być :P więc teraz umówiona 3 wizyta i będzie wymieniana pompka sprzęgła :P więc czy ktoś miał podobnie ?

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Skrzynia-puszczenie sprzęgła (pukanie)

Postautor: color1 » 26 paź 2019, 15:23

Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap