Ciężko pracujące sprzęgło

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
Adek
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 16 maja 2017, 11:43
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI M+DFA

Ciężko pracujące sprzęgło

Postautor: Adek » 30 lip 2018, 20:08

Witam
Od pewnego czasu zacząłem zwracać uwagę na ciężko pracujący pedał sprzęgła, z pewnością nie działa tak lekko jak kiedyś. Auto ma 2 lata, najechane 45 tys. Byłem w serwisie i oczywiście stwierdzili, że jest wszystko ok. Dodatkowo przy okazji po raz 3 zgłaszałem dziwne dźwięki przy ruszaniu (dziwny dźwięk spod maski przy puszczaniu sprzęgła i lekkim gazowaniu). Po poprzednim zgłoszeniu usterkę niby wykryto (niby jakaś blaszka przy wydechu rezonowała) i naprawiono. Pomogło na jakiś tydzień i problem powrócił. Pracownik który ostatnio przyjmował ode mnie auto, stwierdził, że nic takiego nie słyszeli przy testowaniu samochodu, mimo tego, że prosiłem go wyraźnie, żeby sprawdził poprzednie moje zgłoszenie i powinna tam być notka pracownika, który tą usterkę wyłapał. Oczywiście moja prośba została zignorowana pomiędzy klepaniem nowego zgłoszenia w komputer a przegryzaniem kanapki. Już mi ręce opadają, straciłem cały dzień i dalej się męczę z nie do końca sprawnym samochodem. Nie wiem już co z tym fantem zrobić, udać się do innego serwisu (swoje auto serwisuje w Mitcar przy Puławskiej w Warszawie) czy też skonsultować się w tej sprawie z zaprzyjaźnionym mechanikiem i naprawić to na własny koszt, biorąc pod uwagę, że gwarancja na sprzęgło i inne duperele z nim związane obowiązuje tylko przez rok?

Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap