Krzywo ustawiona kierownica

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
Kefirek88
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2019, 15:56
Czym jeżdzę: 1.6 177km wersja gt

Krzywo ustawiona kierownica

Postautor: Kefirek88 » 14 sie 2019, 16:12

Witam posiadam Kia Sportage 2016 gt zauwazylem żeby samochód jechał prosto kierownica musi być minmalnie skrecona w lewo. Jak ustawie kierownice na wprost auto zjezdza w prawo. Bylem na serwisie zostala zrobiona geometria niestety nadal to samo. Kolejny serwis przerzucenie kol tyl na przod po skosie - nadal to samo. Kolejny raz geometria nadal to samo. Dodam ze samochod jeśli ma ustawiona kierownice minimalnie krzywo idzie prosto nie ściąga itd. Pan z serwisu stwierdził iż mam przejechać troche km i powinno byc okej (dopasuje sie)tylko ze ja nie widze zadnej roznicy przed i po pracach. Jestem umiowny na kolejny serwis tylko muszę zostawic auto na dluzej. Ktoś cos co to może jeszcze być?

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Krzywo ustawiona kierownica

Postautor: diselboy » 14 sie 2019, 17:37

dupa nie mechanicy zbieżnośc robia, wystarczy tylko na drążkach trochę pokręcić i będzie git, kierownica na wprost, gośc pod auto, luzuje drązki kręci nimi i ustawia koła do jazdy na wprost, filozofia głupiego, nie może zruszyć ustawienia kierownicy. W Punto po kontakcie z krawężnikiem miałem jedno koło na "Maroko" i sie dało ustawić wszystko, było niesymetrycznie gwintu na drążkach ale to akurat mi nie przeskadzało, kierownica prosto i auto prosto. Wszystko da się zrobić tylko trzeba chcieć. To jak z hydraulikiem gdy ma mały przeciek na gwincie i już mu się "bawić " z tym nie chce, sprzedaje tekst" Panie to zajdzie kamieniem i sie uszczelni" ostatnio tak mi piec popuszczał na ciepło, ze dwa lata gówno nie wyciek, kropla, dwie na dobę, ale było mokro i nie "zaszło".
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Krzywo ustawiona kierownica

Postautor: czyzyk64 » 14 sie 2019, 17:52

zmień mechanika, i bierz wydruki ze zbieżności przed i po.

Kefirek88
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2019, 15:56
Czym jeżdzę: 1.6 177km wersja gt

Re: Krzywo ustawiona kierownica

Postautor: Kefirek88 » 14 sie 2019, 19:00

To salon kia :D jestem umowiony na kolejna naprawę zobaczymy co będzie.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Krzywo ustawiona kierownica

Postautor: diselboy » 14 sie 2019, 21:35

olej salon KIA, tam działa zasada A SiO kliencie, znajdż dobry zakład z aparaturą 3D, zrobia wydruki przed i po, zobaczysz co dolega i jak poprawili. Koszt takiej kontroli u mnie w mieście to około 80 zeta a gość który to robi ma renomę na całe województwo, nawet znajomi ze stolicy robią tu zbieżnośc przy okazji pobytu.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

lukiluk
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 02 kwie 2018, 12:17
Czym jeżdzę: Ceed SW 2012 / 1,4 Pb/ L

Re: Krzywo ustawiona kierownica

Postautor: lukiluk » 15 sie 2019, 06:04

Cześć kolego. Miałem identyczny problem w ceed. Geometria wzorowo, a kiera swoje.

Dwa razy robiłem.

Problem, jak mi się wydaje rozwiązałem sam za pomocą klona delphi i programu na komputerze.

Mianowicie chodzi o kąt kierownicy w "ustawieniach auta" . (aso ma na 100% taka możliwość.)

Jak miałem równo 0* to kierownica była lekko skręcona w lewo(przy jeździe na wprost) , ustawiłem na 1*, zapisałem ustawienia i od teraz auto jedzie prosto.

W ceed mam elektroniczne wspomaganie, nie wiem jak w sportku.

maestro
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 01 gru 2010, 12:05
Czym jeżdzę: pro cee'd + sportage business line AWD DCT7

Re: Krzywo ustawiona kierownica

Postautor: maestro » 15 sie 2019, 07:30

Przerabiałem to już w swojej sportage. ASO nie pomogło, pomógł niezależny warsztat. Ale po kolei... Jeśli zbieżność jest poprawna, i nie jest to na pewno wina opon, pozostaje dokonanie regulacji na drążkach kierowniczych, jeden skręcamy, a drugi o tyle o tyle samo rozkręcamy , wystarczy minimalnie to zrobić, następnie jazda próbna, czy kierownica jest już prosto, a później kontrola zbieżności i będzie ok. Powinno się być może zrobić jeszcze kalibrację punktu zero, ale jakoś nie ogarniam, żeby miało to jakiś związek.

Kefirek88
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2019, 15:56
Czym jeżdzę: 1.6 177km wersja gt

Re: Krzywo ustawiona kierownica

Postautor: Kefirek88 » 21 sie 2019, 09:20

No i udałem się na umówiona wizytę w salonie po raz 3... Pan kierownik serwisu stwierdził że tak to wyglada bo są felgi 19 lekki luz na kierownicy i to dlatego. Troche dziwne bo na jeździe próbnej nowym samochodem nie było takiej sytuacji. Ponadto powiedział że zbieżność jest zrobiona idealnie i że oczywiście mogą przestawić to na kierownicy o te psre stopni ale wtedy będą scinac aie opony. Jestem ze Śląska ktoś coś gdzie mogę się udać aby to potwierdzić albo naprawić?

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Krzywo ustawiona kierownica

Postautor: Owca007 » 21 sie 2019, 10:43

Brzydko mówią co on pierdoli. Jak kierownica jest krzywo ustawia się ją na wprost blokuje dociskiem o fotel czy podłogę i przestawia się zbieżność na obu drążkach i po problemie. Zmień ASO lub pisz do Warszawy.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Krzywo ustawiona kierownica

Postautor: diselboy » 21 sie 2019, 11:58

tak jak pisze Adaś, zmień ASiO.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Krzywo ustawiona kierownica

Postautor: Owca007 » 21 sie 2019, 14:48

Dodam jeszcze jak kierownik mówi, że jest luz to coś jest popsute w układzie kierowniczym, tam nie powinno być luzu to nie ursus. Więc niech naprawią luz to zbieżność wtedy ustawią i po problemie lub zapraszam do siebie pojedziemy w jedno miejsce i zobaczysz jak to się robi profesjonalnie. Ja też miałem problem ale znowu ze ściąganiem auta i ASO też nie umiało sobie poradzić 2x i dupa zrobione na zewnątrz i miód malina.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 744
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krzywo ustawiona kierownica

Postautor: gisio » 21 sie 2019, 19:39

Zanim wydamy osądy wypadałoby poznać może wersję drugiej strony?

Więc do rzeczy: po pierwsze co najmniej dziwne jest, że problem nagle powstał w trzyletnim aucie, po drugie zakładając że masz gwarancję, dlaczego nie odmówisz odbioru auta po nieskutecznej naprawie? Po trzecie zażądaj (nie lubię tego słowa ale cóż) od takiego Pana kierownika oświadczenia na piśmie, „ … że tak to wygląda bo są felgi 19 lekki luz na kierownicy i to dlatego …” Po czwarte napisz, które ASO nie radzi sobie z Twoją reklamacją.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Magmor
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2020, 12:52
Czym jeżdzę: Kia carens 1,6

Re: Krzywo ustawiona kierownica

Postautor: Magmor » 10 lut 2020, 13:06

Dzień dobry, mam ten sam problem w moim Carensie 2018r. Również ASO na Śląsku. Po przeczytaniu wszystkich postów rozumiem, że przyczyny nie znaleźli? Ja jutro odbieram auto. Bylo 3 tyg w ASO. Wymienili kolumnę kierowniczą, tylną belkę i nic to nie pomogło. Wcześniej ustawiali zbieżność i zamieniali koła miejscami. Teraz powiedzieli, że przyczyny nie znaleźli. Jedynie po wymianie kół (nowe felgi i opony) jest widoczna poprawa. Ale moje felgi i opony są dobre bo sprawdzali i wyważali, więc oni sami nie rozumieją w czym problem? Zostaje mi tylko rękojmia.


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap