Piski z tylu pojazdu przy hamowaniu

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Piski z tylu pojazdu przy hamowaniu

Postautor: adamu » 27 maja 2019, 21:18

Witam ,
Czy u któregoś z posiadaczy Sportage występują podobne objawy jak u mnie w pojeździe ? Samochód parkuje zawsze z górki (takie ułożenie terenu ) i gdy puszczam ręczny auto zaczyna się toczyć ,wciskam hamulec to z tylu dochodzi bardzo słyszalny pisk / skrzypienie . Występuje to gdy hamuje do 0 na podjeździe lub na zjeździe . Na płaskim terenie jest to mało słyszalne raz na ileś prób .
Czy to mogą być amortyzatory tył , ewentualnie coś w hamulcach ? Znów mam wizytę w ASO odnośnie wibracji klapy z która od nowości nie mogą sobie poradzić w serwisie ,a dodatkowego wyszło to i nie wiem jak ten temat ugryźć ,żeby ich naprowadzić bo te jazdy testowe są jakie są .

Awatar użytkownika
Sportage2k18
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 25 lip 2018, 09:56
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1.6 GDI L+BL

Re: Piski z tylu pojazdu przy hamowaniu

Postautor: Sportage2k18 » 28 maja 2019, 09:00

Może skrzypi blaszka zużycia w klockach?

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Piski z tylu pojazdu przy hamowaniu

Postautor: diselboy » 28 maja 2019, 13:58

amortyzatory nie skrzypią, ja bym obstawiał nie w pełni odbity ręczny, u mnie po spuszczeniu potrafi czasem przy cofaniu nie odbić i "spina" mi auto do góry, wystarczy pociągnąć wajchą raz do góry i jest ok. co śmieszniejsze gdy jadę do przodu to nie ma problemu, ręczy odbija do końca. (przypadłość zaistniała po regulacji ręcznego, organoleptycznie jest ok, koła kręcą się bez oporu, nic nie przyciera jest cicho, muszę przy odrobinie wolnego zdjąć tarczo- bęben i zajrzeć do środka, może trochę osadu się zebrało )
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap