Dziwne dzwieki w bagazniku przy mrozie

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
michal
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 14 mar 2012, 12:22
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV , 1.6 GDI
Gadu Gadu: 1100520
Lokalizacja: Częstochowa

Dziwne dzwieki w bagazniku przy mrozie

Postautor: michal » 20 sty 2017, 09:44

witam serdecznie,
mam pytanie czy ktos z was ma podobny problem jak ja w swoim egzemplarzu. mianowicie przy niskich temperaturach z okolic komory bagaznika dochodza jakies stukania i trzeszczenia . poczatkowo myslalem ze moze to tylna roleta gdzies trzeszczy wiec ja zdemontowalem , lecz dzwiek nie ustał. z bagaznika wyjalem wszystkie klamoty i nic. w poprzedniej wersji sporka podobna sytuacja miala miejsce lecz wtedy na forum ktos juz poruszyl ten temat i problem zdiagnozowano w miejscu mocowania tylnych foteli i ich zwalniania w celu rozlozenia. moze ktos ma pomysl gdzie szukac przyczyny?pozdrawiam

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Dziwne dzwieki w bagazniku przy mrozie

Postautor: Owca007 » 20 sty 2017, 10:10

W mnie przy temperaturach poniżej -10 gumy łącznika stabilizatora popiskują na nierównościach.
I co lepsze zaczęło się tak dziać dopiero jak podwyższyłem samochód. Chyba pracują w innym zakresie i marudzą [rotfl1].
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Dziwne dzwieki w bagazniku przy mrozie

Postautor: eathan » 22 sty 2017, 13:15

Owca007 pisze:W mnie przy temperaturach poniżej -10 gumy łącznika stabilizatora popiskują na nierównościach.
I co lepsze zaczęło się tak dziać dopiero jak podwyższyłem samochód. Chyba pracują w innym zakresie i marudzą [rotfl1].


Mam podobny objaw. Jednak z tego co udało mi się zaobserwować to pojawia się tylko przy opadach śniegu, chlapie i w sytuacji gdy sypią solą na drogach. Jeżeli jest mróz ale nie ma opadów śniegu jest ok. Stawia na to, że w gumy wchodzi sól i potem skrzypi. Dźwięk znika po jakimś czasie.

Tyle, że ja to lokalizuje jako prawy przód...
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

lamgrego
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2016, 15:08
Czym jeżdzę: Kia Sportage GTLine

Re: Dziwne dzwieki w bagazniku przy mrozie

Postautor: lamgrego » 25 sty 2017, 19:40

WITAM,
u mnie w podobny sposób występuje dziwne "brzęczenie" ale tylko w przedziale prędkości pomiędzy 50 a 60km/h zarówno na luzie jak i na biegu po przekroczeniu tych wartości jak ręka odjął-cisza.Ciężko jest zlokalizować skąd dokładnie dochodzi owe burczenie-brzęczenie coś w tym stylu ale na pewno gdzieś spod spodu. Czy może ktoś z szanownych posiadaczy 1.6 GDI G-tline ma podobne objawy? Pozdrawiam Grzegorz.

aro121
Uzależniony
Posty: 208
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:45
Czym jeżdzę: KIA

Re: Dziwne dzwieki w bagazniku przy mrozie

Postautor: aro121 » 25 sty 2017, 21:48

U mnie też buczało, waliło ... i znalazłem. Zamontowałem hak wertykalny i dealer zapomniał odciąć śrubę na której wisi wtyczka haka, waliła o tłumik. Wiem że to mój przypadek ale może coś pomogę :)

michal
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 14 mar 2012, 12:22
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV , 1.6 GDI
Gadu Gadu: 1100520
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dziwne dzwieki w bagazniku przy mrozie

Postautor: michal » 10 lut 2017, 11:38

Zirytowany tymi nieokreslonymi trzaskami w dniu dzisiejszym udalem sie do ASO. okazalo sie ze moj przypadek nie jest jedyny i ze w dniu wczorajszym ktos przyjechal z podobnymi problemami. oproznilismy wiec caly bagaznik az do blachy i udajac sie na przejazdzke z panem z serwisu i drugim mechanikiem w bagazniku zdiagnozowalismy problem. okazalo sie ze za trzaski odpowiedzialne plastiki umieszczone po dwoch stronach klapy ktore łaczą sie z karoseria samochodu w jej dolnej czesci ( nie mylic z odbojnikami ). nie byloby problemu gdyby ktorys z tych elementow wykonany byl np z twardej gumy a tak na dzien dzisiejszy jedyny srodek zapobiegawczy to uzycie silikonu aby nie bylo tarcia. Pan z serwisu stwierdzil ze jesli bedzie wiecej takich przypadkow to zglosza to do centrali i byc moze oglasza jakas akcje serwisowa na wymiane tej czesci , ale to pewnie odlegla przyszlosc.

wolansky
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2017, 15:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi

Re: Dziwne dzwieki w bagazniku przy mrozie

Postautor: wolansky » 10 lut 2017, 11:47

U mnie dokładnie to samo. Przy ujemnych temperaturach skrzypi prawy przód :-(

michal
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 14 mar 2012, 12:22
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV , 1.6 GDI
Gadu Gadu: 1100520
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dziwne dzwieki w bagazniku przy mrozie

Postautor: michal » 10 lut 2017, 12:34

u mnie wystepowalo to w bagazniku i bez wzgledu na temperature. w ASO powiedzili jeszcze ze mieli podobny przypadek ale byl on zwiazany ni etyle z plastikami co zamkiem od klapy bagaznika.

bohors
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 21 kwie 2017, 20:34
Czym jeżdzę: kia sportage 2016 1.6 gdi 132

Re: Dziwne dzwieki w bagazniku przy mrozie

Postautor: bohors » 06 maja 2017, 00:19

U mnie coś stuka w okolicy klapy bagażnika , co ciekawe przy dużych dziurach stuków nie ma, musi być średniej wielkości stroma dziura i nie za duża prędkość. Byłem w 2 aso ale nie znaleźli przyczyny.


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap