Czujnik ciśnienia kontra mróz

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Czujnik ciśnienia kontra mróz

Postautor: eathan » 07 sty 2017, 12:59

Wydaje mi się, że temat nie był wcześniej poruszamy więc zakładamy nowy wątek. Od wczoraj mamy spory mrozik i dzisiaj komputer w moim samochodzie postawił się zbuntować. Pojawiła się dyskoteka + komunikat informujący, że jest zbyt małe ciśnienie w oponach. Ma się rozumieć, że przed mrozami wszystko było w idealnym porządku. Ciśnienie spadło raptem o ~3 psi.

W związku z tym mam kilka pytań do bardziej doświadczonych kolegów:

1. jaka wartość jest psi jest zalecana dla modelu 2016 w wersji L z kołami 17"? Nie mam instrukcji pod ręką i nie bardzo mam jak sprawdzić.

2. kilka dni temu komputer pokazywał 33 psi - teraz jest 30 psi. Jaka jest granica tolerancji? Wydaje mi się, że nie ma sensu pompować do 33 psi bo jak się ociepli to pewnie czujnik zawoła, że ciśnienie jest zbyt duże.

Nie mam teraz możliwość napompowania azotem ale po weekendzie mogę to zrobić. Pytanie czy ma to sens i podobny problem nie pojawi się przy kolejnych dużych skokach temperatury?
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Czujnik ciśnienia kontra mróz

Postautor: listomek2014 » 07 sty 2017, 22:44

Wszystko masz na słupku drzwi od kierowcy jakie ma być ciśnienie ja tłukę drugą zimę i nie ma problemu od kupna nie wiem co to czujnik itp. ja mam p.2.3 tył. 2.3
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

michal
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 14 mar 2012, 12:22
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV , 1.6 GDI
Gadu Gadu: 1100520
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czujnik ciśnienia kontra mróz

Postautor: michal » 07 sty 2017, 23:56

Mam podobny problem . w dniu dzisiejszym cisnienia spadlo mi z 2,2 na 2,0. oczywiscie wyskoczyly kontrolki informujace o spadku cisnienia w oponach.w zwiazku z tym mam pytanie:
1. czy problem zniknie kiedy temperatura podskoczy czy jednak dopompowac do wymaganego cisnienia np azotem?
2. czy po dopompowaniu opon blad samoczynnie sie wykasuje czy nalezy to samemu zrobic poprzez opcje w menu?
pozdrawiam

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Czujnik ciśnienia kontra mróz

Postautor: mint » 08 sty 2017, 00:24

A po co azotem? Przecież azot występuje także w powietrzu. Pompowanie azotem to jedna wielka sciema i tylko wyłudzanie kasy.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Czujnik ciśnienia kontra mróz

Postautor: Owca007 » 08 sty 2017, 00:35

To normalne jak jest zimno ciśnienie spada temperatura pójdzie do góry ciśnienie w kolach też. Ja w swojej daje zalecane max 2.6 przód 2.5 tył i zimą żadnych problemów nie ma.

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Czujnik ciśnienia kontra mróz

Postautor: eathan » 08 sty 2017, 10:39

michal pisze:1. czy problem zniknie kiedy temperatura podskoczy czy jednak dopompowac do wymaganego cisnienia np azotem?


Zniknie bo powietrze się rozszerzy. Jednak z tego co podaję prognoza to u mnie cieplej będzie dopiero za 3-4 dni.

michal pisze:2. czy po dopompowaniu opon blad samoczynnie sie wykasuje czy nalezy to samemu zrobic poprzez opcje w menu?


Wczoraj nie udało mi się dorwać do azotu. Dobiłem więc tradycyjnie do 2.3 bara. Po przejechaniu kilku kilometrów problem zniknął. Co ciekawe jedno koło potrzebował kilometra więcej niż pozostałe.

Wybrałem 2.3 bo uznałem, że jak pogoda odpuści to pewnie z 2.3 zrobi się 2.4 albo 2.5 i nie będę musiał upuszczać.

Owca007 pisze:Ja w swojej daje zalecane max 2.6 przód 2.5 tył i zimą żadnych problemów nie ma.


Jestem ciekaw czy czujnik będzie też krzyczał jak ciśnienie jest zbyt duże?
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Czujnik ciśnienia kontra mróz

Postautor: Owca007 » 08 sty 2017, 14:10

Jestem jeżdżącym przypadkiem, że nie krzyczy. Sprawdź sobie latem ciśnienie jak jest duży upał wtedy może podejść do 3 i nic nie krzyczy.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap