Kultura pracy zawieszenia na dolach

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
areq10
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 05 kwie 2016, 17:23
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Kultura pracy zawieszenia na dolach

Postautor: areq10 » 17 wrz 2016, 14:27

Jakie nasz Sportage IV (1.6 gdi) ma zawieszenie, chyba raczej twarde?
I jak z jego kultura tłumienia nierówności, chyba jest raczej głośne. Tak sobie porównuje komfort jazdy do mojego starego golfa i mam wrażenie, że na nierównych drogach jest mniej komfortowo i głośno (stuki podczas pokonywania nierówności)

Jak Wasz Sportek pokonuje nierówności?

lukas156
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 paź 2018, 21:57
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE QL 1,7 DCT

Re: Kultura pracy zawieszenia na dolach

Postautor: lukas156 » 07 paź 2018, 22:18

Niestety ale masz racje, auto ma zawieszenie raczej twarde a i jego dostrojenie nie należy do najlepszych. JA na dodatek przesiadłem się z C5 Hydro, wiec w ogóle nie mogłem się na początku przyzwyczaić dopiero teraz zrozumiałem dlaczego tak wiele osób narzeka na stan dróg w Polsce. W c5 małych niedoskonałości jeździ w zasadzie nie było czuć, a tutaj jest duuuużo gorzej. Cieszę się również, iż posłuchałem sprzedawcy i zrezygnowałem z wersji GT line z kolami 19 cali, na rzecz wersji Bussines line z kolami 17 cali. NA 19 to już musi być masakra, skoro na 17 jest średnio.
Oczywiście ktoś powie , twarde zawieszenie =bardziej sportowe prowadzenie.... serio w SUV z niezbyt mocnymi silnikami.......

tomekdriver
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 20 mar 2018, 10:00
Czym jeżdzę: Sportage III FL - 2.0 CRDI AWD - L Limited
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Kultura pracy zawieszenia na dolach

Postautor: tomekdriver » 08 paź 2018, 16:19

Faktycznie zawieszenie jest nawet średnio mocno twarde. Przesiadka z Laguny i poznałem tysiące nowych dołków na drodze którą jeździłem od lat :)
Co prawda posiadam III ale jeździłem jakiś czas KS IV niestety tak samo twarda.

Ps. Nasze SUV'y co prawda od sportowych leżą daleko ale środek ciężkości jest wyżej więc i zawieszenie musi być twardsze.
JEST : KIA SPORTAGE III FL - 2.0 AWD AT
BYŁA : KIA SPORTAGE III - 2.0 AWD AT :) / Renault Laguna III

Viptour24.pl


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap