Skrzypienie przy skręcaniu

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Postautor: adamu » 22 mar 2019, 18:35

Skoro bzdury to nie będę reklamował ,mi wymieniają tylko się cieszyć .

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 743
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Postautor: gisio » 22 mar 2019, 19:43

Będziesz reklamował ponieważ wymiana nic nie da dlatego pytam o nazwę ASO, które powinno znać rozwiązanie (TSB). Chcesz mieć naprawione auto czy dalej kozaka będziesz zgrywał?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

proxsima6
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 22 lis 2017, 20:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L BUSINESS LINE

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Postautor: proxsima6 » 22 mar 2019, 20:02

Witam,
Co oznacza skrót TSB ?
Pozdrowienia

Bluesky
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 01 mar 2017, 22:18
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1,6 GDI 2016 r.

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Postautor: Bluesky » 22 mar 2019, 20:54

gisio pisze:Będziesz reklamował ponieważ wymiana nic nie da

W takim razie jakie jest rozwiązanie problemu skrzypienia, jeśli nie skutkuje wymiana poduszki?

adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Postautor: adamu » 22 mar 2019, 23:54

Kozaka , dawno nie słyszałem tego określenia .
Warto zapoznać się z tematem , ktoś już wspominał ,że po wymianie poduszek amortyzatora gdzie jest również łożysko , problem ustąpił .

Skrót oznacza : "Technical Service Bulletins" chodzi zapewne o jakąś serwisówkę na podstawie której ASO opiera diagnozy i ich naprawę.

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 743
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Postautor: gisio » 23 mar 2019, 03:05

Bluesky pisze:W takim razie jakie jest rozwiązanie problemu skrzypienia, jeśli nie skutkuje wymiana poduszki?


ASO powinno zrobić to co ma podane na tacy w postaci biuletynu oczywiście jeżeli występowanie problemu zostanie potwierdzone.

adamu - powołujesz się na słowa ASO, więc w czym problem podać nazwę tego ASO?

Dla ciekawskich jak kolega Bluesky podaję rozwiązanie problemu należy wymienić część z poniższego obrazka (zapewne teraz zaczną się pytania co to jest, dlaczego i w ogóle, więc życzę miłej wymiany zdań).
Załączniki
1a.jpg
1a.jpg (3.7 KiB) Przejrzano 6145 razy
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Bluesky
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 01 mar 2017, 22:18
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1,6 GDI 2016 r.

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Postautor: Bluesky » 23 mar 2019, 13:35

Czytając odpowiedzi kolegi gisio z tego i innych wątków to tak jakbym był w ASO/czy też kontaktował się z KMP: ten sam ton odpowiedzi i traktowania. A tak z praktyki: Po kilkunastu miesiącach od zakupu auta (14 tys przebiegu) wymieniono z uwagi na skrzypienie poduszkę amortyzatora wraz z łożyskiem. Po 4 miesiącach auto znowu zawitało do ASO z problemem skrzypienia po stronie wymienionych części. Dokonano tym razem ich smarowania. Pomogło na krótką metę. Więc dokonano ponownej wymiany. Na dzień dzisiejszy rano jak jest chłodniej znowu skrzypi przy manewrowaniu. Ręce opadają. Jakość powyższych "oryginalnych" części jest tak kiepska, że problem skrzypienia i tak po jakimś czasie powraca. Syzyfowa praca. Ponadto coś głucho stuka z przedniego zawiasu podczas wolnej jazdy po nierównościach. Nie zdiagnozowano w ASO żadnego problemu poza głośną pracą zawieszenia. Dziwne, że ten tajemniczy TSB na temat stuków jakoś milczy. Generalnie zawias w tym aucie to jakaś porażka. Nigdy więcej w życiu KIA.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2019, 17:26 przez Bluesky, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 673
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Postautor: Tom16v » 23 mar 2019, 15:00

Kolego bluesky mówisz nigdy więcej Kia a pokaż mi tą super markę auta co się nie psuje to pójdę go kupić :).W mojej rodzinie sa 2 mercedesy amg kazdy po 380 koni silniki i co i dupa w obu w pierwszych 2 latach padły turbiny i skrzynie automatyczne za grubą kase ale byla naszczescie gwarancja -wymienili to sa usterki a nie takie pierdoly jak u nas .Na marginesie u mnie w zimie tez przy mrozach skrzypialo z prawej strony na razie cisza tez czekam na rozwiazanie problemu.

adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Postautor: adamu » 23 mar 2019, 17:13

KIA Marvel grupa Łódź / Bełchatów informacje dostali od KIA Polska .

Bluesky
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 01 mar 2017, 22:18
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1,6 GDI 2016 r.

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Postautor: Bluesky » 23 mar 2019, 17:59

Tom16v pisze:Kolego bluesky mówisz nigdy więcej Kia

Mam tyle innych problemów z tym autem od samego początku użytkowania, że nie chce mi się na to auto już patrzeć i nim jeździć. Ostatnio jeżdżę częściej nissanem qq żony niż swoim. Auto od samego początku wyjazdu od dealera miało problem z geometrią: ściągało na prawo. Problem ten, a właściwie wielokrotna nieudolność jego rozwiązania w ASO dealera pozbawił minie radości z zakupu nowego auta. Jak można wielokrotnie ustawiać geometrię zawieszenia i ostatecznie jej nie ustawić? Pytałem na jakim sprzęcie to ustawiają. Okazało się, że nie mają nawet oprogramowania pokazującego parametry geometrii do KSIV. Geometrię jakoś ustawiali na podstawie modelu KSIII. Geometrię w końcu ustawiono w innym ASO. W ciągu 2 lat geometria była wielokrotnie więcej razy ustawiana, niż w moim poprzednim aucie, które od nowości używałem przez 10 lat. Nie chcę odbiegać od tematu wątku, ale zastanawiam się czy problem z poduszkami, łożyskami amortyzatorów (ich uszkodzeniem) nie jest spowodowany jakimś problemem z samymi amortyzatorami (w moim przypadku stuki dobiegające z przedniego zawiasu).

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 743
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Postautor: gisio » 23 mar 2019, 19:22

Bluesky pisze: Nigdy więcej w życiu KIA.


Skoro tak bardzo się męczysz z ASO i KIA to sprzedaj auto i po temacie. Zapewne bez automatycznie domykanej pokrywy bagażnika i pakietu technologicznego cena będzie atrakcyjna więc auto szybko się sprzeda ;)
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Postautor: listomek2014 » 23 mar 2019, 20:13

To ja dziękuję temu u góry bo to moja druga i zero problemów i oby tak zostało i pozdrawiam swoje aso że tylko z wymiany oleju żyje [rotfl1]
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
Bob38
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 22 lip 2017, 05:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.7 crdi DCT Business Line JBL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Postautor: Bob38 » 25 mar 2019, 09:25

Wchodzimy z dyskusją na niebezpieczne wody :D
KIA, jak i inne marki, nie jest ideałem, ale jest to moja druga KIA (wcześniej miałem cee'd, a w międzyczasie jeździłem Renault) mogę tylko napisać, że:
1) w obu KIA miałem różne drobne niedogodności lub usterki, ale nigdy auta nie zawiodły mnie i nie zostawiły na poboczu uniemożliwiając jazdę,
2) faktycznie serwisy ASO jeszcze 10 lat temu były zdecydowanie "milsze" w obyciu, ale patrząc na moją pracę w innej branży, to w zdecydowanej większości przypadków niestety klienci stali się dużo mniej przyjemni i dużo bardziej agresywni, a co za tym idzie obsługa klienta się "usztywnia",
3) KIA to obecnie bardzo popularna marka i patrząc na sprzedaż nowych samochodów, to naprawdę mają co robić (jak jeździłem cee'dem to była marka niszowa) klientów więcej i więcej ludzi skupiających się nie na jeździe tylko na wyszukiwaniu mankamentów (to moje zdanie),
4) Gisio może i jest szorstki w obyciu, ale chętnie pomaga, wystarczy tylko poprosić, a nie "kozaczyć" (sorki za porównanie).

Ja akurat jestem taką osobą, której jazda daje dużo przyjemności tym samochodem, nie skupiam się na tym, że czasami coś zaskrzypi, że czasami coś puknie, że czasami serwis jest niemiły pomimo, że daję im dobre oceny, staram się cieszyć samochodem i mam nadzieję, że będzie mi służył bez jakiś poważnych awarii.

Gisio, a czy możesz napisać co to za część, którą pokazałeś na zdjęciu ? to jakaś podkładka mocowania amortyzatora ?
Dobrego dnia wszystkim życzę [papa]

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Postautor: Owca007 » 25 mar 2019, 09:42

To coś przychodzi pomiędzy sprężynę, a łożysko amortyzatora. Taka czary mary podkładka.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 743
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Postautor: gisio » 25 mar 2019, 19:18

Dokładnie to co napisał Owca007. Tak to wygląda na obrazku z katalogu części:
Załączniki
1b.jpg
1b.jpg (22.64 KiB) Przejrzano 5945 razy
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
Bob38
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 22 lip 2017, 05:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.7 crdi DCT Business Line JBL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Postautor: Bob38 » 26 mar 2019, 08:43

Dzięki.
To chyba trochę zabawy z wymianą jest... wygląda jakby sprężynę i amor trzeba by zdemontować.
Ale najważniejsze, że KIA znalazła rozwiązanie.
Dobrego dnia wszystkim życzę [papa]

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1743
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Postautor: diselboy » 26 mar 2019, 10:33

ze sprzętem w garażu góra godzina roboty na "nogę".
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Postautor: adamu » 28 mar 2019, 20:23

Jestem po wizycie faktycznie zostały wymienione podkładki pomiędzy sprężyna a nadwoziem .
Problem zniknął , przy okazji wgrana nowa wersja navi z dnia 27.03.2019r.

proxsima6
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 22 lis 2017, 20:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L BUSINESS LINE

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Postautor: proxsima6 » 29 mar 2019, 11:15

Napisałem dzisiaj do ASO w Olsztynie i Ełku w temacie tego skrzypienia . Zobaczę czy odpiszą i co ?

proxsima6
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 22 lis 2017, 20:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L BUSINESS LINE

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Postautor: proxsima6 » 13 kwie 2019, 20:50

Witam.
Byłem dzisiaj w KIA w Olsztynie .W temacie skrzypienia podejrzewają górne mocowanie amortyzatora ale że teraz nie skrzypi to nie ma podstawy do wymiany . Przed wizytą w ASO byłem w stacji kontrolo pojazdów i też było cicho .Nie wiem jakie zasady są wymian części na gwarancji ale niby teraz nie mogą wymienić bo nie będą mogli udowodnić że wymienili uszkodzoną część jak będzie kontrola (tylko nie wiem kogo - z KIA POLSKA ?) Poczekam do października jak będzie pierwszy przegląd.
Pozdrowienia.

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 743
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzypienie przy skręcaniu

Postautor: gisio » 14 kwie 2019, 06:10

Zasady są bardzo proste (pomijam aspekty formalne czyli serwisowanie auta zgodnie z I.O.):

Występowanie usterki musi być potwierdzone przez ASO + przyczyna usterki musi mieć związek z wadą fabryczną części lub montażową w procesie produkcji = naprawa gwarancyjna
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap