Brak komunikatu o niskim napięciu

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Slavex
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 14 sie 2014, 14:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2017 GT Line 2.0 diesel automat

Brak komunikatu o niskim napięciu

Postautor: Slavex » 22 wrz 2023, 10:47

Samochód nie sygnalizuje że napięcie na akumulatorze jest niskie.
Kilka dni temu zauważyłem jedynie zapalającą się na moment kontrolkę AUTO HOLD podczas uruchamiania silnika. Trochę mnie to dziwiło, nie działo się to zawsze.\
Wczoraj byłem na serwisie przy 120kkm i powiedzieli mi że akumulator jest już na wykończeniu (2.0 CRDI z 2017r., aku od nowości), żebym szykował się na wymianę. Dzisiaj rano samochód nie odpalił. Nie przekręcił nawet rozrusznikiem. Żeby dobrać się do akumulatora musimy odczepić wąż powietrza, z przodu jest na spinkach które się połamią. Ciężko dostać identyczne ale inne podobnego rozmiaru będą dobre, trzeba pamiętać aby kupić je podczas zakupu nowego akumulatora. Następnie kluczem 10 odłączamy minus a potem plus. Następnie potrzebujemy długą nasadkę 13 (albo kombinerki) aby odkręcić łapkę trzymającą akumulator (nie ma nakrętki od spodu). Wyciągamy akumulator i pokrowiec i wkładamy nowy i tyle. Jakbyście rozmawiali ze sklepem to mówcie że plus jest po prawej stronie.

Podsumowując: Oryginalny akumulator wytrzymał 6 lat, jedyny objaw że się kończy to zapalająca się kontrolka autohold w momencie odpalania.
Może was to zaskoczyć w dowolnym momencie (ja jeżdżę codziennie po 100km).

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Brak komunikatu o niskim napięciu

Postautor: automaciek » 23 wrz 2023, 19:51

Klucz do mocowania akumulatora to 12.mm ( KIA nie stosuje 13 mm). 6 lat na akumulator to przyzwoity wynik.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap