Spadek napięcia w akumulatorze w/g Kia Assist

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Spadek napięcia w akumulatorze w/g Kia Assist

Postautor: Karbulot » 08 sie 2023, 18:50

Wczoraj wieczorem w Kia Assist otrzymałem alarm, że napięcie na akumulatorze spadło do 11.7 V. Ponieważ ostatnio niemal nic nie jeździlem, bo samochód idzie na sprzedaż, nie chciałem ryzykowac jakiejś stłuczki. Postanowiłem jednak dzisiaj zrobić jakieś 50 kilometrów w trasie, aby podładować. Ale rano wskazywał 12.1, więc odpuściłem sobie, bo nie bardzo mi się chciało ruszać z domu. Teraz znowu spadło do 11.7. Już sam nie wiem, czy to co pokazuje Kia Assist jest wiarygodne. No i czy zrobić ta trasę, czy nie panikować. Zwykle zawsze pokazywało 12.4.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Spadek napięcia w akumulatorze w/g Kia Assist

Postautor: automaciek » 09 sie 2023, 20:22

Jak chcesz doładować akumulator to 10 godzin prostownikiem....
Na codzień mało jeździłeś, a teraz wcale. Masz viderejestrator po zapłonie czy ciągle?

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Spadek napięcia w akumulatorze w/g Kia Assist

Postautor: Karbulot » 10 sie 2023, 00:15

Ciągłe. Aby działał tryb parkingowy.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Spadek napięcia w akumulatorze w/g Kia Assist

Postautor: automaciek » 10 sie 2023, 05:58

Więc masz odpowiedź dlaczego spada napięcie, dodatkowe odbiorniki (kia asist, rejestrator) przyspieszają ten proces.
P.S. jeżdżenie aby doładować akumulator to marny pomysł, chyba że Szczecin - Przemyśl - Szczecin

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Spadek napięcia w akumulatorze w/g Kia Assist

Postautor: Karbulot » 10 sie 2023, 17:41

Wczoraj zrobiłem kurs do Klinisk i się podładował. Ma teraz 12.4. Wiesz Maciek że mało jeżdżę. Mogę odłączyć rejestrator w sumie. Samochód na sprzedaż, niedługo zmieni właściciela. A nowy nabywca na pewno będzie normalnie użytkował samochód, więc akumulator wróci do normy. BTW, mam umówiony termin na 25-go na 12.00 do was tam na Struga. Klient z Krakowa ma być i chce u Was go przefiltrować czy wszystko OK. No chyba, że ktoś kupi szybciej, bo i na otomoto są chętni. Przez te 2 tygodnie się przecież nic nie stanie. A ja boję się gdzieś jeżdzić, żeby było bezpieczniej.
A na cholerę mi jakiś podpis...?


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap