Regulacja świateł, wersja L

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
gunny
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2023, 15:15
Czym jeżdzę: Kia sportage 2017 wersja L

Regulacja świateł, wersja L

Postautor: gunny » 11 mar 2023, 15:19

Cześć wszystkim,

Czy ktoś może wie gdzie znajdę regulacje mechaniczna świateł mijania? Na poziomie 0 światła wydają się być za nisko i nie ma przez to tak dobrej widoczności drogi w nocy jak na początku...

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 887
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Regulacja świateł Kia sportage 2017 wersja L

Postautor: michal55yh » 11 mar 2023, 16:07

Wszystko ładnie i klarownie masz opisane w I.O. pojazdu.
Żarówki wymieniałeś? Może są krzywo założone bądź już trochę zużyte, przez co słabsze.
Załączniki
światła.jpg
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Regulacja świateł, wersja L

Postautor: Karbulot » 12 mar 2023, 20:59

Ja osobiście uważam, że światła drogowe w KII IV gen. są za słabe. Mam ledowe i pomimo iż świecą i te kostki lodu i drogowe, to słabo podświetlają drogę z przodu niezależnie od ustawienia.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

myhen
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 13 wrz 2022, 21:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV z 2016r. 1,6 GDI-132 KM, Business Line

Re: Regulacja świateł, wersja L

Postautor: myhen » 13 mar 2023, 16:36

Ja miałem wcześniej Peugeota 3008 i też uważam że światła w Kii świecą znacznie słabiej niezależnie od ustawienia.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 917
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Regulacja świateł, wersja L

Postautor: listomek2014 » 13 mar 2023, 18:09

Dlatego ja jeżdżę tylko w dzień [rotfl1] wieczorem zawszę jestem wyłączony :soczek:
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Regulacja świateł, wersja L

Postautor: Karbulot » 13 mar 2023, 23:24

Ledy są słabe. Miałem 3 samochody z halogenami i było OK. Zachciało mi się ledów i cierpię. Zresztą zobaczcie latarki ledowe. Pomijając jakieś wypaśne markowe, takie kilkuledowe z Castoramy świecą byle jak. Latarka z PRL na zwykła żaróweczkę dawała mocniejszy snop.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Regulacja świateł, wersja L

Postautor: automaciek » 14 mar 2023, 20:32

@Karbulot z całym szacunkiem, jeszcze nie widziałem abyś byl z czegoś zadowolony. Jak ty żyjesz? Ja w pierwszym tygodniu po odebraniu Sportka pojechałem w trasę 960km Kołobrzeg - Łódź - Kolobrzeg w 20 godzin,i byłem zadowolony ze świateł (start w nocy). W zasadzie to bylem i jestem zadowolony z całego auta. W porównaniu z Rio 2018r, które ma 65W żarówki mijania (bi), jest znacznie lepiej w Sportku.

Mundek28
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2021, 10:31
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 diesel 185 KM 48V MHEVautomat

Re: Regulacja świateł, wersja L

Postautor: Mundek28 » 14 mar 2023, 20:42

Jak to jest z tymi światłami w sportku?.Ja mam ledowe dzienne ale drogowe to chyba ksenony z soczewkami? Rocznik 2020 GT-line ze wszelkimi innymi wodotryskami.

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 675
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Regulacja świateł, wersja L

Postautor: Tom16v » 14 mar 2023, 20:58

Cześć
Automaciek też tak mam że jak nowe to cieszę się jak dziecko i jeżdżę gdzie popadnie jak odebrałem to od razu trasa nad morze i z powrotem ok 1400km Jeżdżę i cieszę się każdego dnia a nie wyszukuje cały czas mankamentów.Pokazcie mi ludziska choć jeden model auta beż mankamentów a już idę go kupić.Cieszcie się ze was stać na nowe w tych dziwnych i trudnych czasach oraz życzę wam i zarazem sobie więcej przyjemności z jazdy
SZEROKOSCI. [papa] [ura]

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: RE: Re: Regulacja świateł, wersja L

Postautor: automaciek » 14 mar 2023, 21:51

Mundek28 pisze:Jak to jest z tymi światłami w sportku?

Xenonów już nie montowali w 2020. Bi-LED albo bieda Bi-halogen. Ksenony w przedlifcie były.

Tom16v pisze:Cześć
Automaciek też tak mam że jak nowe to cieszę się jak dziecko i jeżdżę gdzie popadnie jak odebrałem to od razu trasa nad morze i z powrotem ok 1400km Jeżdżę i cieszę się każdego dnia a nie wyszukuje cały czas mankamentów.Pokazcie mi ludziska choć jeden model auta beż mankamentów a już idę go kupić.Cieszcie się ze was stać na nowe w tych dziwnych i trudnych czasach oraz życzę wam i zarazem sobie więcej przyjemności z jazdy
SZEROKOSCI. [papa] [ura]
Radość radością, wtedy pies nam odszedł i pojechaliśmy po drugiego

myhen
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 13 wrz 2022, 21:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV z 2016r. 1,6 GDI-132 KM, Business Line

Re: Regulacja świateł, wersja L

Postautor: myhen » 14 mar 2023, 23:00

Nikt tu nie marudzi, mnie też Kią Sportage jeździ się dobrze, zresztą na Peugeota 3008 też nie mogę narzekać tyle tylko że był już stary a nienawidzę zegarów pod szybą więc zmieniłem na Sportage i nie żałuję. Tyle tylko że reflektory świecą słabiej i potwierdzili to również znajomi co ze mną jeżdżą. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Regulacja świateł, wersja L

Postautor: Karbulot » 15 mar 2023, 02:44

Jak koledzy wyżej napisali - nie ma samochodów idealnych. Wystarczy zajrzeć na takich vlogerów jak Marek Drives, czy Pertyn Ględzi, nawet bryki za milion maja swoje mankamenty. I z całym szacunkiem, o rzeczach z których jestem zadowolony zwykle nie piszę, bo i po co. Aby to sobie uświadomic, weź wszystko o czym nie napisałem że mi sie nie podoba, to mi się podoba. Pasi?
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Regulacja świateł, wersja L

Postautor: automaciek » 15 mar 2023, 07:13

Nie ma aut idealnych, ale może czas zacząć pisać również o zaletach i nie być postrzeganym jako malkontent!
Wracając do świateł, w ocenie melepety (Mojej Lepszej Połówki) światła w Sportku są świetne, syn jeździ Ceed'em ED FL i też docenia, więc może ocena świateł to kwestia indywidualnej percepcji (np. czyjeś oczy źle odbieraja światło biale (LED i Xenon), a żółte halogenowe im pasuje), a generalnie to dobre światła.
Np ja doceniam brak ostrej granicy światła i cienia, którą często widać np. w Nissanie, albo w Chińskich zamiennikach lamp projekcyjnych.

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 675
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Regulacja świateł, wersja L

Postautor: Tom16v » 15 mar 2023, 17:50

A dla moich oczu światła są super jestem zadowolony świecą bardzo dobrze. Ile ludzi tyle opinii

Awatar użytkownika
Bob38
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 22 lip 2017, 05:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.7 crdi DCT Business Line JBL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Regulacja świateł, wersja L

Postautor: Bob38 » 11 kwie 2023, 08:30

Jak słusznie zauważył automaciek, prawdopodobnie to indywidualne preferencje lub przyzwyczajenia powodują, że odbieramy różnie światła w naszych autach. Ja dużo jeździłem w nocy, szczególnie jadąc na wakacje i muszę docenić jakość świateł - wg mnie świecą równo w prawie całym zakresie, są dość jasne i co najważniejsze świecą szeroko. Jedyne czego mi troszkę brakuje to barwa, która mogłaby być bardziej neutralna, a jest lekko żółtawa.
Inną kwestią jest kondycja prowadzącego - jeśli jesteś zmęczony, oczy zaczynają płatać figle i potrzebują większej jasności w polu widzenia - dlatego tak istotne jest aby jechać wypoczętym.
Dobrego dnia wszystkim życzę [papa]


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap