Kuny i inne gryzonie

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
riczi83
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 30 mar 2021, 12:55
Czym jeżdzę: 1.6 GDI BLACK EDITION Biała Perła
Lokalizacja: Turek

Kuny i inne gryzonie

Postautor: riczi83 » 03 mar 2023, 14:06

Tu pokazano co może się stać po odwiedzinach gryzoni na przykładzie Sportka IV https://www.youtube.com/watch?v=XHOrbvleF0M jeszcze materiał będzie dalej nagrywany jakie koszty naprawy. Ja też już miałem ta przyjemność na szczęście przegryzione tylko wężyki od spryskiwaczy i to dwa razy w ciągu 2 tygodni. Teraz już wiem w którym miejscu nie parkować.

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: Kuny i inne gryzonie

Postautor: truno » 06 mar 2023, 17:21

u mnie też przegryziony został tylko wężyk do spryskiwacza. Co do zabezpieczeń to próbowałem już wszystkiego odstraszacz elektroniczy, sierść psa kostki z kibla, a ślady są nadal. Nic nie pomaga. Robi się zimno i szkodniki wchodzą pod maskę.

Awatar użytkownika
Bob38
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 22 lip 2017, 05:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.7 crdi DCT Business Line JBL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kuny i inne gryzonie

Postautor: Bob38 » 11 kwie 2023, 08:47

Odstraszacz elektroniczny kupiłem jakieś dwa lata temu i z braku czasu leżał w podłokietniku. Teraz okazało się, że kuny zadomowiły się w samochodzie Taty (Kia Venga). Zamontowałem odstraszacz (jeśli komuś to pomoże to jest to urządzenie firmy Viano - piszczy i błyska diodą, którą można wyłączyć). Posprzątaliśmy pod maską i okazało się, że gości już od miesiąca nie ma (a samochód stoi na podwórku pod wiatą wśród drzewek i krzewów). Także mogę polecić to urządzenie ponieważ w naszym przypadku okazało się strzałem w dziesiątkę.
Teraz muszę kupić coś takiego do mnie bo ostatnio po pobycie u rodziców w niewyjaśnionych okolicznościach "pękł" wężyk od spryskiwacza i płyn lał się pod maską... Co dziwne w moim aucie (w komorze silnika) na stałe rezyduje kot sąsiadów, który spożywa tam posiłki i grzeje się w zimne dni i noce i do tej pory śladów kun nie było... ale być może kuny jednak nie do końca boją się zapachu kota.
Dobrego dnia wszystkim życzę [papa]

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Kuny i inne gryzonie

Postautor: Karbulot » 11 kwie 2023, 17:54

Ja parkuję samochód blisko boiska szkolnego w podstawówce. Piszcząca antykuna mogłaby sprowokować dzieciaki do pacyfikacji samochodu. ;)
A na cholerę mi jakiś podpis...?


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap