Przycisk Start-Stop nie reaguje.

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
rad25
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2022, 18:49
Czym jeżdzę: 1,6 T-GDI

Przycisk Start-Stop nie reaguje.

Postautor: rad25 » 31 gru 2022, 19:02

Witam. Może ktoś z Państwa miał podobny problem i mi pomoże go rozwiązać. Sytuacja ma się następująco. Przy wyłączonym silniku pilot został na dłuższy czas w aucie. Przy próbie uruchomienia silnika i po naciśnięciu przycisku Start, system nie widzi kluczyka i nie reaguje centralny zamek na jego przyciski. Jedynym sposobem na przywrócenie go do "żywych" jest zdjęcie zaślepki zamka na drzwiach i ręczne kilkukrotne zamknięcie i otwarcie centralnego zamka. Po takiej akcji auto dopiero widzi kluczyk można je uruchomić i zamknąć drzwi z pilota. Czy to jest swojego rodzaju zabezpieczenie czy raczej usterka?

Awatar użytkownika
Bob38
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 22 lip 2017, 05:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.7 crdi DCT Business Line JBL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Przycisk Start-Stop nie reaguje.

Postautor: Bob38 » 02 sty 2023, 09:47

U mnie ze dwa razy zdarzyło się, że auto "zgubiło" kluczyk ale przy wyłączaniu samochodu. Musiałem wówczas samochód znów odpalić, przełączyć na jazdę i znów na P oraz wyłączyć silnik i dopiero zamknąć auto. Nie musiałem kombinować z otwieraniem i zamykaniem samochodu kluczykiem. O ile dobrze pamiętam taka sytuacja miała miejsce jak zostawiłem kluczyk w aucie i próbowałem zamknąć samochód, wówczas auto się rozbrajało i nie wiedziało co się dzieje [hihihi]
Dobrego dnia wszystkim życzę [papa]

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 917
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Przycisk Start-Stop nie reaguje.

Postautor: listomek2014 » 02 sty 2023, 10:03

Zacznij od zmiany baterii pozniej przyłożyć kluczyk do przycisku i odpalić auto i powinno być git
W krwi benzyna zamiast Serca turbina


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot]

Sitemap