Ładowarka indukcyjna KS IV

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
gardan
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 10 wrz 2018, 22:08
Czym jeżdzę: Kia sportage L, BL, T-GDI, AWD

Ładowarka indukcyjna KS IV

Postautor: gardan » 16 lip 2022, 10:10

Jako że w naszej rodzinie pojawiły się telefony ładowane indukcyjnie to chcę się spytać czy:
1. W KSIV po lifcie da się dołożyć fabryczną ładowarkę indukcyjną (obecnie auto takiej nie posiada).
2. czy w/w czynność wiąże się z wymianą połowy tapicerki (mam skrzynię manualną).
3. Jeśli w/w się uda to czy wejdzie tam S22 ultra/IP 13Pro?
Dzięki za info

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Ładowarka indukcyjna KS IV

Postautor: KrzysiekG » 17 lip 2022, 03:37

Zdaje się, że plastik środkowego tunelu był różny w wersji z ładowarką i bez. Gdybyś chciał doposażyć furę w ten gadżet będzie Cię czekać sporo rzeźby.
Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie czy to jest praktyczne?... Czy jeździsz długie odcinki i możesz sobie pozwolić na to żeby telefon leżał grzecznie i się ładował? Pamiętaj, że KS4 nie obsługuje fabrycznie bezprzewodowego carplay/AA.
Ta ładowarka jest prawdopodobnie (mój ślepy strzał) bardzo powolna więc naładowanie nowoczesnej słuchawki będzie trwało wieki...
W moim przypadku - dawno uznałem, że ładowanie bez kabla sprawdza się tylko gdy śpię więc taką ładowarkę mam wyłącznie na nocnej szafce. W samochodzie zupełnie się to nie sprawdza moim zdaniem.

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Ładowarka indukcyjna KS IV

Postautor: damian94 » 24 lip 2022, 17:25

Przydatność tego urządzenia skończyła się, gdy S8 pojawił się na rynku. Przy obecnej pojemności baterii ładowanie z tej ładowarki nie ma sensu, ponieważ nie jest w stanie naładować telefonu z baterią 5000mAh i po pewnym czasie ładowarka się wyłącza. Nie wiem, czy to z powodu przegrzania, czy ma odciecie czasowe. Jeśli włączysz router w telefonie i umieścisz go na ładowarce, utrzyma tylko stan naładowania. Bez włączonego routera osiągnie maksymalnie doladuje 10% i wyłączy się. Mam fabrycznie zainstalowaną ładowarkę, więc czasami jej używam. Porównując koszt instalacji w Twoim samochodzie, bardziej opłaca się kupić mocną ładowarkę do gniazda zapalniczki. Kupiłem na ebayu 20W na kabel USB C i to jest najlepsze wyjście

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Ładowarka indukcyjna KS IV

Postautor: AldenteSaba » 07 sie 2022, 21:17

Ładowarka bezprzewodowa w KSIV to porażka. Mojego IPhona muszę podłączać kablem bo Carpaly nie działa inaczej. Żona próbowała parę razy naładować Xperię i tragedia. Ładuje co kot napłakał a nagrzewa się jak czajnik.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ładowarka indukcyjna KS IV

Postautor: gisio » 08 sie 2022, 20:42

Polecam zdjąć akcesoryjne etui z telefonów a będą się ładować jak należy i nie nagrzewać. Carpaly w tym modelu działa tylko i wyłącznie po podłączeniu kabla -> żadna nowość.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Ładowarka indukcyjna KS IV

Postautor: KrzysiekG » 09 sie 2022, 05:32

@gisio ... A jaką moc ma ładowarka indukcyjna w KS4? Jeśli mniej niż 10W to nie jest możliwe, żeby "ładowały się jak należy". Z resztą - 10W to i tak dość mało jak na współczesne smartfony.

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ładowarka indukcyjna KS IV

Postautor: gisio » 09 sie 2022, 19:16

Z tego co wiem to ładowanie indukcyjne w Sportage odbywa się z mocą 5W. Można polemizować czy to mało czy dużo ale na pewno spełniające minimum jakie jest wymagane obecnymi normami Qi. Co z tego, że w aucie masz ładowarkę 10 czy 15W skoro iPhone 12 czy też 13 może ładować się w systemie bezprzewodowym Qi maksymalnie z mocą 7,5W (dane producenta)?

Polecam wszystkim niezadowolonym przeczytać I.O. nie tylko auta ale również samego telefonu. Wykładów na temat nagrzewania się telefonów takich czy owakich robił nie będę ponieważ korzystam z nich na co dzień i wiem jak potrafią się nagrzewać nawet podczas zwykłej choć nieczęsto długiej rozmowy.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Ładowarka indukcyjna KS IV

Postautor: KrzysiekG » 10 sie 2022, 12:15

Tu nie ma co nawet polemizować. 5W to dramatycznie mało (odpowiednik starych ładowarek USB 5V 1A) i na dobrą sprawę nowoczesny smartfon będzie co najwyżej podtrzymywał stan akumulatora gdy będziemy np odtwarzać przy okazji muzykę i jechać przez świat a telefon będzie szukał zasięgu sieci. Naładowanie 5W ładowarką nowoczesnego telefonu od (powiedzmy) 20 do 100% stanu baterii będzie trwało minimum 3h (podczas których telefon musi na dobrą sprawę leżeć nieruchomo).
Szkoda zachodu a taką ładowarkę, serio.
I nie samymi iPhone'ami świat stoi (które nawiasem mówiąc też wspierają 15W qi, https://www.phonearena.com/news/Phones- ... g_id125062 ). Sporo telefonów w świecie Androida (i to wcale nie młodych) obsługuje qi 15W lub nawet szybszych. Sam nie wiedziałem, że istnieją bezprzewodowe ładowarki 40W! No tym to już można sensownie naładować słuchawkę.
No nic, dla mnie EOT i bez żadnej urazy. Kto skusi się na ten bajer to jego sprawa - czasem serce jest silniejsze niż rozum. Pozdro.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Ładowarka indukcyjna KS IV

Postautor: automaciek » 10 sie 2022, 17:07

Tyle że najczęściej telefony z mocnym ładowaniem współpracują pełną mocą tylko z dedykowanymi ładowarkami ( przewodowe QuickCharge to samo), a z ładowarkami uniwersalnymi na ćwierć gwizdka. Istotą wyposażenia seryjnego auta jest zapewnienie kompatybilności, a wydajność na 2 planie. To by były afery: temu ładuje lepiej, temu gorzej, strach pomyśleć. Na ten przykładem tego jest Samsung i ładowanie 9V, kontra Oneplus 5V i 6A. A co do ładowarek Kia to mają 10W chyba.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap