Miga ekran nawigacji

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Miga ekran nawigacji

Postautor: PabloS » 01 lut 2021, 18:57

Ledwo odebrałem auto i już pojawił się denerwjący problem.
Minął dokładnie tydzień i zaczął migać ekran nawigacji. Dodam że nie miga cały ekran tylko jego lewa część (ta bliżej kierowcy). Do tej pory obserwowałem problem ale od 13.01 mialem już co najmniej 5 takich przypadków z czego 3 nagrałem (25.01, 30.01 i 1.02).
Ekran miga jak przepalający sie/zepsuty led.

Dziś np. przejechałem autem ok 10 km, stanąłem na chwile, wyłączyłem silnik i po ok 10 minutach uruchomiłem auto i zacząłem kontynuować jazdę. Po ok 800 metrach ekran zaczął migać. Przejechałem tak ok 2 może 3 km i na czerwonym świetle wyłączyłem silnik. Po chwili znowu uruchomiłem auto i do końca trasy (ok 25 km) wszystko było OK (ekran nie migał).

Spotkaliście się z takim problemem?
Wiem że auto nowe i na gwarancji ale boję się że będą mi chcieli ten ekran nie daje Boże wymienić i potem będzie mi wszystkie plastki trzeszczeć (mam tak w Nissanie po demontażu całej deski rozdzielczej w ASO).

Macie jakiś pomysł co może być przyczyną?

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Miga ekran nawigacji

Postautor: diselboy » 01 lut 2021, 21:29

podświetlenie ekranu, jeśli gwarancja to ASO
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miga ekran nawigacji

Postautor: PabloS » 02 lut 2021, 09:28

Nie załamuj mnie.
Czyli myślisz że czeka mnie rozbiórka wnętrza i wymiana ekranu?
Auto jeszcze pachnie nowością a tu coś takiego :cry:

Poniżej link do filmu na którym widać jak miga lewa strona ekrany (z godziną i temperaturą).

https://youtu.be/lISxnHhXQik

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Miga ekran nawigacji

Postautor: diselboy » 02 lut 2021, 11:16

Nie martw się, to się wymienia bezproblemowo, max dwa wkręty i może jakieś zaciski. Do ogarnięcia przy wprawie w 20 minut z przerwą na browara.
Uderzaj do ASO, zanim zamówią odpowiedni zestaw trochę czasu minie.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
kzyhu1983
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 22 wrz 2018, 21:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage FL 1.6 GDI M+ Smart
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Miga ekran nawigacji

Postautor: kzyhu1983 » 04 lut 2021, 17:08

Na luzie i bez spiny.
Tak jak przedmówca napisał do 30 minut i po wymianie.
Podjedź aby graty zamówili bo z tym różnie.
Chyba nowmy image menu systemowego...??

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miga ekran nawigacji

Postautor: PabloS » 05 lut 2021, 15:12

Dzięki Panowie trochę mnie uspokoiliście.
Bałem się że czeka mnie demontaż całej deski a przy takiej operacji to raczej mało komu udaje się nic nie złamać/urwać.

Pewnie do serwisu udam się w przyszłym miesiącu a na razie będę dokumentował miganie żeby potem przedstawić listę nagrań w serwisie.

Krzysztof1973_JBL
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 03 lis 2017, 11:17
Czym jeżdzę: GDI 1.6, BUSINESS LINE+

Re: Miga ekran nawigacji

Postautor: Krzysztof1973_JBL » 05 lut 2021, 20:00

Nie denerwować się, nie ma takiej potrzeby, żonie w Vendze wyciągali 3 razy nawigację i nic nie trzeszczy, a tam ma co skrzypieć bo same twarde plastiki.
Ale irytacja zrozumiała w końcu wymarzony, wypatrzony samochód a tu taka "kiszka".
A na nawigację masz 3 lata gwarancji, nie 7 lat. Ta naklejka na tylnej klapie to taki marketing.(przeczytaj warunki gwarancji KMP :kontrakt: ) Dobrze że wyświetlacz miga teraz a nie za 35 miesięcy.
Ja swoją nalepkę "7 lat gwarancji" zerwałem od razu, ale najpierw zapytałem dilera czy jest dodatkowy rabat na auto jak będę woził tę reklamę. Nie było, no to nie ma głupiej reklamy :puk:

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miga ekran nawigacji

Postautor: PabloS » 07 lut 2021, 17:43

Dzięki za przypomnienie że gwarancja na elektronikę jest krótsza i nie trwa 7 lat, czytałem o tym ale na śmierć zapomniałem.
Mam na dzieję że też będę miał tyle szczęścia i po wymianie ekranu nic nie będzie trzeszczeć bo doskonale wiem jak bardzo potrafi to denerowować.

Krzysztof1973_JBL - A tak z ciekawości co się stało że aż 3 razy wyciągali Ci navi w aucie?

Krzysztof1973_JBL
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 03 lis 2017, 11:17
Czym jeżdzę: GDI 1.6, BUSINESS LINE+

Re: Miga ekran nawigacji

Postautor: Krzysztof1973_JBL » 08 lut 2021, 18:37

:ok: Jest taki mały wentylatorek co chłodzi to ustrojstwo i za późno (bądź wcale) się nie wyłączał. Skutek tego był taki, że konsumował energię z akumulatora.
A wyjęcie navi to moment, serwisy mają wprawę, w końcu ta gwarancja 3 lata o czymś mówi. Tak że spoko dadzą radę

Aalbatross
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2021, 17:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage L Black Edition 1.6gdi

Re: Miga ekran nawigacji

Postautor: Aalbatross » 24 lut 2021, 18:02

Odebrałem swojego Sportage 3 lutego i mam dokładnie taki sam problem. Również mam migotanie lewej części wyświetlacza. Umówiłem się do serwisu 8 marca na diagnostykę. Wkurzające to trochę, że w tak nowym samochodzie się to dzieje i jak widać nie jest to pojedynczy przypadek.

SzaraZaba
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:52
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT Black Edition

Re: Miga ekran nawigacji

Postautor: SzaraZaba » 15 mar 2021, 12:02

I jaka odpowiedź z ASO? Pytam bo mam to samo z moim autem - ma tydzień :/ i w sobotę miałem dokładnie taką samą sytuacje z mrugającą lewą stroną ekranu :(

SzaraZaba
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:52
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT Black Edition

Re: Miga ekran nawigacji

Postautor: SzaraZaba » 22 mar 2021, 17:34

Ktoś miał już wymieniany? Czy jakieś inne rozwiązanie?

Aalbatross
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2021, 17:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage L Black Edition 1.6gdi

Re: Miga ekran nawigacji

Postautor: Aalbatross » 25 mar 2021, 19:43

Najpierw panowie wyjęli ekran, przepieli kabelki i kazali wrócić jeśli miganie nadal się pojawi. Co też kilka dni później uczyniłem. Niestety jak dojechałem to przy panu z serwisu jeszcze ze dwa razy mignął a przy osobie z reklamacji już nie. W każdym razie osoba z serwisu potwierdzenie migania. Wysłałem im również filmy. Od tej pory czekam. Dzis mija dwa tygodnie. W zeszły piątek dzwoniłem to się dowiedzialem, że zgłoszenie poszło do centrali i czekają na decyzję od nich. Dzisiaj wysłałem maila z zapytaniem o status... Może ktoś inny miał wiecej szczęścia i zostało to naprawione?

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miga ekran nawigacji

Postautor: PabloS » 06 kwie 2021, 18:46

Najważniejsze to dokumentowanie problemu - tak mi poradzili Panowie z ASO.
Z dokumentacją jedziecie do nich na weryfikację. W moim przypadku tak się złożyło że ekran zaczął migać jak u nich byłem więc nie było wątpliwości że problem faktycznie jest.
Potem jeszcze jedna wizyta w ASO trwająca ok 1 godziny podczas której wystosowano pismo/reklamację do KIA (Panowie coś jeszcze robili z autem ale szczegółów nie znam). Centrala KIA podjęła decyzję o wymianie elementu ale ponieważ się rozchorowałem to jeszcze tego nie zrobiłem (ASO zapraszało na wymianę już ponad tydzień temu).

Aalbatross
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2021, 17:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage L Black Edition 1.6gdi

Re: Miga ekran nawigacji

Postautor: Aalbatross » 15 kwie 2021, 15:26

A ja właśnie siedzę w serwisie i wgrywają mi aktualizacje oprogramowania. Na 99% to nic nie da, ale powiedzieli że muszą tak spróbować.

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miga ekran nawigacji

Postautor: gisio » 15 kwie 2021, 19:25

PabloS pisze: Potem jeszcze jedna wizyta w ASO trwająca ok 1 godziny podczas której wystosowano pismo/reklamację do KIA (Panowie coś jeszcze robili z autem ale szczegółów nie znam). Centrala KIA podjęła decyzję o wymianie elementu ....


Bardzo zaciekawił mnie schemat Twojej reklamacji przedstawiony przez ASO. Twoja reklamacja absolutnie nie wymagała wysyłania żadnych pism do Kia z prośbą o akceptację. Podaj mi na pw dane cymbała, który Cię obsługiwał a postaram się żeby już więcej nie miał styczności z klientem.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Aalbatross
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2021, 17:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage L Black Edition 1.6gdi

Re: Miga ekran nawigacji

Postautor: Aalbatross » 16 kwie 2021, 00:20

U mnie znów się wieczorem pojawiło miganie ekranu i filmy zostały wysłane do serwisu. Po wgraniu aktualizacji oprogramowania nawigacja nie wyświetla się na pełnym ekranie. Czy to normalne? Z tego co mi dziś serwisant powiedział to też będzie musiał pisać do centrali o zgodę na wymianę wyświetlacza jeśli problem będzie nadal występował.

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: Miga ekran nawigacji

Postautor: AdamAki » 16 kwie 2021, 08:35

Ja bym na Twoim miejscu upierał się na wymianie całego radia a nie wymiany wyświetlacza.

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miga ekran nawigacji

Postautor: PabloS » 16 kwie 2021, 09:22

gisio pisze: Podaj mi na pw dane cymbała, który Cię obsługiwał a postaram się żeby już więcej nie miał styczności z klientem.

gisio dzięki za odpowiedź ale nie tym razem :D
To ulubiony doradca serwisowy mojej żony. Jak jest problem z autem to ona dzwoni tylko do niego, wszystko załatwia tylko z nim i jest bardzo, bardzo zadowolona (jak mieliśmy KS III to też przez te wszystkie lata serwisy i naprawy szły przez niego, czyli od 2012). Ja aż taki "zakochany" w nim nie jestem ale o detale czepiał się nie będę. Grunt że żona szczęśliwa :D
Tym bardziej że to moja żona jeździła i załatwiała z nim temat migającej nawigacji. Moje zaangażowanie ograniczyło się tylko do odprowadzenia auta na serwis i późniejszego odbioru.

A tak przy okazji to we wtorek (13.04) autko pojechało na wymianę migającej nawigacji i wczoraj je odebraliśmy. Mamy obserwować czy po wymianie będzie OK.
Jak odbierałem auto to do serwisu panowie mnie poinformowali, że trafił do nich drugi "pacjent" z takimi samymi objawami, który też będzie "operowany" (jak wstawiałem auto to pytałem czy temat już przerabiali i dostałem info że nie i jestem pierwszy z takim problemem).

Jak widać trafiła się jakaś partia nawigacji z problemami. Muszę pochwalić KIA bo nie robi problemów, nie zamiata tematu pod dywan tylko działa (wymienia wadliwy element). Jeżeli są jakieś problemy to w moim zdaniem mogą wynikać tylko z powodu niewiedzy, braku doświadczenia... pracowników niektórych serwisów.

AdamAki serwis wymienia całą nawigacją a nie tylko wyświetlacz. W wymianę wyświetlacza (lub tego co się popsuło w nawigacji) to może się "bawić" dostawca tego elementu. To do niego trafią zwroty z rynku i to on ma ból głowy a nie KIA. Jeżeli to jego wina to ona pokryje wszystkie koszty (albo kolejny w łańcuszku dostawca).

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: Miga ekran nawigacji

Postautor: AdamAki » 16 kwie 2021, 13:25

PabloS pisze:AdamAki serwis wymienia całą nawigacją a nie tylko wyświetlacz. W wymianę wyświetlacza (lub tego co się popsuło w nawigacji) to może się "bawić" dostawca tego elementu. To do niego trafią zwroty z rynku i to on ma ból głowy a nie KIA. Jeżeli to jego wina to ona pokryje wszystkie koszty (albo kolejny w łańcuszku dostawca).


I tak powinno być :oki:

Aalbatross
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2021, 17:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage L Black Edition 1.6gdi

Re: Miga ekran nawigacji

Postautor: Aalbatross » 19 kwie 2021, 11:36

Czy po wymianie nawigacji problem zniknął? Ja dziś dostałem takiego maila z serwisu i nie za bardzo go rozumiem:

Uzyskałem informację, że w trybie auto taki zabieg jest normatywny, przetestowałem na dwóch autach Sportage, taki sam efekt. Po rozmowie z działem technicznym, uzyskałem taką samą informację.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap