Pulsowanie oświetlenia

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
stan-77-
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2020, 10:13
Czym jeżdzę: 1.6 GDI m+smart

Pulsowanie oświetlenia

Postautor: stan-77- » 29 paź 2020, 10:46

Od roku mam taki problem: na biegu jałowym, kiedy auto osiągnie wymagana temperaturę i obroty silnika są na poziomie ok 700, zaczynają mi migać (pulsować) światła mijania przednie, tylne, wewnątrz w podsufitce.....nie miga licznik i podświetlenie wszystkich przycisków,. Kiedy włączy się wentylator chłodnicy miganie (pulsowanie) jest mocniejsze, ale kiedy dodam lekko gazu auto wejdzie na obroty nawet już 900, przestaje pulsować.

Auto nieserwisowaniem w eurkoass ale po perypetiach z czujnikami parkowania gdzie zostałem zbyty, zmieniłem serwis na kiamoto też w Katowicach, gdzie podeszli do mnie rzetelnie, wymienili bez słowa centralkę sterującą czujnikami i po sprawie. Ale wracając do pulsowania tę usterkę zgłaszałem im już 3 razy. Wymienili akumulator bo podobno był uszkodzony. Przyznam, że usterka ustąpiła na miesiąc. Od pół roku jest to samo. Zostawiłem im auto, sprawdzili i wszytko wedle ich jest w porządku. Zasugerowałem czy to może nie wada alternatora ale zostałem zbyty. Pani doradca serwisowy powiedziała, że nawet jak zostawiłem auto dobrym trafem była u nich wizytacja z KIAPOLSKA z Warszawy i że podobno mój typ silnika tak ma. Mam 1.6 GDI auto z roku 2017.

Bardzo proszę o pomoc. Jeśli ktoś ma Sportka z tym silnikiem czy u Was występuje coś podobnego. Usterka jest na tyle uciążliwa, że ostatnio wieczorem wyszedł do mnie inny kierowca który stal przede mną i prosił abym mu nie mrugał światłami.

Bylem 3 dni temu u elektryka który zajmuje nie alternatorami bo miałem takie przypuszczenia, że to wina alternatora, bo gdy przy tym pulsowaniu dodam lekko gazu to wszystko ustępuje. Podpiął aparaturę i powiedział, że na tyle lat co z tym robi wedle jego jest uszkodzony regulator napięcia bądź wadę ma alternator. Ponieważ ewidentnie przy włączonym wentylatorze chłodnicy spada napięcie.

Jak wymóc na Serwisie aby to wymontowali i dokładnie sprawdzili?

Z góry dziękuję za pomoc

Zmieniłem temat na bardziej precyzyjny. michal55yh

Awatar użytkownika
skorpion78
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 05 paź 2019, 23:33
Czym jeżdzę: Kia Sportage III AWD 2.0 CRDI 136

Re: Mały problem bardzo Was proszę o pomoc i podpowiedzi

Postautor: skorpion78 » 01 lis 2020, 00:46

Cześć, ja tak miałem w Citroenie. Padł mi alternator i dałem do naprawy. Zrobili regenerację i wymienili regulator napięcia. Nowy regulator miał wadę i miałem taki sam efekt. Sprawdź ładowanie na wolnych obrotach tak jak na filmie, nie wymaga to specjalistycznego sprzętu. Jeżeli skacze to wina raczej w regulatorze. Poproś w serwisie aby sprawdzili w innym z takim silnikiem i Ty też postaraj się przy tym być. Ja napisał bym oficjalne pismo do KIA, do którego dołączył bym zdjęcia i filmiki z testu ładowania. Bo jeżeli coś oficjalnie wpływa na skrzynkę podawczą, to i oficjalnie trzeba odpowiedzieć. Powodzenia [papa]

https://www.youtube.com/watch?v=I-vWd6B_Yy4

Awatar użytkownika
roboo1
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 sty 2019, 19:16
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI M+SMART

Re: Mały problem bardzo Was proszę o pomoc i podpowiedzi

Postautor: roboo1 » 04 lis 2022, 08:39

Chciałbym się dowiedzieć kolego Stan-77- jak skończyła się przygoda z pulsowaniem świateł, czy serwis jakoś poradził sobie z tym problemem. Pytam ponieważ mam te same objawy i przy ostatnim przeglądzie jak zgłosiłem usterkę miła pani poinformowała mnie, że ten typ tak ma a mam 1, 6 GDI z 2018r. Powiedziano mi, że przy klimie, radiu itp. może tak być no niestety po wyłączeniu wszystkiego bez zmian pulsuje. Tak jak u Ciebie przy podniesieniu obrotów pulsowanie znika, co myślę świadczy o problemie z alternatorem. Zbliża się następny przegląd pulsowanie nie znikło i chciałbym coś zadziałać w tym temacie i nie dać się zbyć Aso. Stojąc ostatnio pod światłami zaczynam się czuć jakbym jeździł maluchem z prądnicą.
To nie prędkość zabija tylko nagła jej utrata

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Mały problem bardzo Was proszę o pomoc i podpowiedzi

Postautor: automaciek » 04 lis 2022, 22:12

Niestety z tym pulsowaniem nie jest prosto. Dział techniczny KPL dopuszcza takie zachowanie. Nie udało mi się znaleźć przyczyny (musiałbym przekładać alternator i jego podzespoły).

Awatar użytkownika
roboo1
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 sty 2019, 19:16
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI M+SMART

Re: Mały problem bardzo Was proszę o pomoc i podpowiedzi

Postautor: roboo1 » 07 lis 2022, 08:46

A tak z czystej ciekawości jakie obroty na biegu jałowym przewiduje kia i czy jest możliwość podniesienia przez ASO czy to nie wchodzi w ich kompetencje.
To nie prędkość zabija tylko nagła jej utrata

Awatar użytkownika
mariushg
Bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 28 cze 2018, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI BL

Re: Mały problem bardzo Was proszę o pomoc i podpowiedzi

Postautor: mariushg » 07 lis 2022, 08:57

Jak się teraz ciemniej zrobiło, to zaobserwowałem to samo, przy czym popatrzyłem na obrotomierz i zauważyłem, że również obroty lekko falują. Może rozwiązaniem byłoby niewielkie podwyższenie obrotów biegu jałowego?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: RE: Re: Mały problem bardzo Was proszę o pomoc i podpowiedzi

Postautor: automaciek » 07 lis 2022, 21:43

roboo1 pisze:A tak z czystej ciekawości jakie obroty na biegu jałowym przewiduje kia i czy jest możliwość podniesienia przez ASO czy to nie wchodzi w ich kompetencje.
Nie ma możliwości korygowania obrotów jałowych.

Awatar użytkownika
roboo1
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 sty 2019, 19:16
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI M+SMART

Re: RE: Re: Mały problem bardzo Was proszę o pomoc i podpowiedzi

Postautor: roboo1 » 08 lis 2022, 10:30

Nie ma możliwości z punktu serwisu, bo nie robią czy oprogramowanie sterownika nie pozwala na takie korekty nawet w moim bid oplu można to skorygować opcomem nie mówiąc już o techu.
To nie prędkość zabija tylko nagła jej utrata

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Mały problem bardzo Was proszę o pomoc i podpowiedzi

Postautor: automaciek » 08 lis 2022, 20:30

Soft nie ma opcji. Stare śmiećwageny też miały taką możliwość. Było, minęło.

Gawon
Uzależniony
Posty: 218
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Re: Mały problem bardzo Was proszę o pomoc i podpowiedzi

Postautor: Gawon » 11 lis 2022, 00:35

automaciek pisze:Soft nie ma opcji. Stare śmiećwageny też miały taką możliwość. Było, minęło.

raczej serwis nie ma możliwości, albo umiejętności
soft możesz modyfikować jak chcesz tylko musisz mieć jak się dostać, przecież są zapisane wartości obrotów przy zimnym silniku czy mocniej obciążonym, tak samo jak przy hamowaniu u mnie podbija delikatnie obroty przy wciśnięciu sprzęgła

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Mały problem bardzo Was proszę o pomoc i podpowiedzi

Postautor: automaciek » 11 lis 2022, 08:40

Chyba nie oczekujesz od ASO prac polegających na korygowaniu oprogramowania układowego ECM.

Gawon
Uzależniony
Posty: 218
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Re: Mały problem bardzo Was proszę o pomoc i podpowiedzi

Postautor: Gawon » 11 lis 2022, 11:34

to chyba napisałem że serwis nie ma możliwości, a nie że soft nie ma możliwości bo to jest nieprawdą


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap