Błąd bsd i aed

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Aroo93
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2019, 18:51
Czym jeżdzę: 2016r 2.0crdi 184km gt line

Błąd bsd i aed

Postautor: Aroo93 » 26 sie 2019, 21:48

Witam. Ostatnio zakupiłem KS IV 2016 2.0 Crdi 16v 185km 4x4 gt line autko z małym przebiegiem. Po tygodniu od zakupu w autku zaczęły wyskakiwać komunikaty "sprawdź system aeb" i " sprawdź system bsd", pojawiły się kontrolki z esp, z napędu 4x4, z zmiany pasa ruchu, kontrolka oleju, obrotomierz jak i wskazówka temp silnika zaczęły falować. Samochód pracował normalnie, trzymał obroty, wszystkie systemy były sprawne nawet i te o których pisałem wyżej. Po zostawienie samochodu na noc rano wszystko wróciło do normy. Gdy następnego dnia zrobiłem jakieś 10 km znowu się zaczęło od "sprawdź system aeb i bsd" i na desce cala choinka. Podjechałem do elektryka na kompa, ale ten wgl nie mógł się połączyć z żadnym systemem czy to z wyposażeniem czy abs czy z silnikiem, drugi elektryk to samo. Powiedzieli aby podjechać do nich gdy nic się nie bd wyświetlać. Koledzy poratujcie, miał ktoś jakoś podobna sytuacje, czy czeka mnie jedynie serwis?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Blad bsd i aed

Postautor: automaciek » 27 sie 2019, 06:31

Skoro 2016, to pewnie z gwarancją. Pojedź do serwisu, ta diagnoza będzie miarodajna. Dysponując schematami łatwo znaleźć przyczynę braku komunikacji (zakładając że przyrząd diagnostyczny Twojego elektryka obsługiwał Sportka).

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Blad bsd i aed

Postautor: Owca007 » 27 sie 2019, 07:26

Jak tego serwisu się tak obawiasz jedź do kogoś kto ma dobry sprzęt do diagnostyki i sprawdź kody błędów jakie są w pamięci, a jak ma sprzęt lepszy to może od razu przeprowadzić testy wyżej wspomnianych systemów.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Aroo93
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2019, 18:51
Czym jeżdzę: 2016r 2.0crdi 184km gt line

Re: Blad bsd i aed

Postautor: Aroo93 » 27 sie 2019, 08:45

Tak 2016 dokładnie maj. Hmm czy ma gwarancje tego nie wiem. Dodam tylko ze samochód był po przetarciu całego boku, żadna poduszka nie wystrzelona. Aha i gdy kupowałem autko to właściciel pow ze system start stop został wyłączony jakoś komputerowo.

A tak dziś po przejechaniu okolo 5 km
Obrazek

skrolak
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 07 gru 2016, 01:03
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT Line FN2 TE2 Deluxe White
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Blad bsd i aed

Postautor: skrolak » 31 sie 2019, 20:50

Ja tak miałem i z tego co pamiętam to wymieniali mi chyba jakiś sterownik od abs czy coś. Zrobione na gwarancji.
U mnie jak tak się zrobiło to po telefonie do serwisu auto zabrała laweta.

link do mojego postu : viewtopic.php?f=63&t=4709


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot]

Sitemap