KS IV FL 1.6 TGDI 7 DCT start-stop nie gasi silnika

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

KS IV FL 1.6 TGDI 7 DCT start-stop nie gasi silnika

Postautor: KrzysiekG » 09 lip 2019, 18:46

Cześć.
Mam dość dziwny problem. Od jakiegoś czasu silnik nie raczy wyłączyć się na światłach. System S&S jest aktywny ale w momencie zatrzymania i przy wciśniętym pedale hamulca zapala się żółta kontrolka systemu i tyle. Przejrzałem instrukcję i wszystkie wymagane warunki wydają się być spełnione, nie ma też znaczenia czy jest dzień czy noc, ciepło czy chłodniej ani nawet czy klima jest włączona czy nie. Nie ma też migania kontrolki co świadczyłoby o usterce systemu.
Samochód jest nowy, oczywiście zgłosiłem to już i umówiłem się na dokładną diagnozę za tydzień (przy okazji profilaktyczna wymiana oleju/filtra po 2500km) ale jestem również ciekawy czy ktoś z Was miał podobne objawy?
Pozdrawiam,
Krzysiek

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: KSIVFL 1.6TGDI 7DCT start-stop nie gasi silnika

Postautor: puder12 » 09 lip 2019, 20:12

Może słaby akumulator

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: RE: Re: KSIVFL 1.6TGDI 7DCT start-stop nie gasi silnika

Postautor: KrzysiekG » 09 lip 2019, 20:33

Pomyślałem o tym, ale byłoby to mega dziwne w samochodzie odebranym ledwie 2 miesiące temu (choć naturalnie nie da się wykluczyć)... W tym jednak przypadku raczej nie - byłem na wstępnej diagnozie w salonie i na szybko serwisant podpiął GDS. Żadnych błędów a stopień naładowania akumulatora był 93% (dolna granica dla S&S to zdaje się 75%). Dziwne

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: KSIVFL 1.6TGDI 7DCT start-stop nie gasi silnika

Postautor: damian94 » 09 lip 2019, 21:18

Miałem podobną sytuację z Vengą 1.6l. System S&G wyłączał silnik tylko w określonych warunkach. Klima nie mogła działać za mocno zarówno zimą czy latem. Wystarczyło obniżyć obroty nawiewu powietrza i system już działał. Również zaczynał działać po przejechaniu kilku kilometrów, kiedy akumulator się podładował. Wydaje mi się, że dużo zależy od wydajności silnika i alternatora. Teraz mam Sportage 2.0 i to zupełnie inna historia. Nawet po wyjechaniu z garażu z zimnym silnikiem system działa bez opóźnienia. Dopiero podcas ostatnich upałów, gdy w nagrzanym aucie wałączyłem klime na max ( min. temp z max nawiewem ) system włączał kontrolkę na żółto i nie gasił silnika.
Mimo to sprawdź auto w serwisie i daj znać co i jak.

Dingeros
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 10 wrz 2018, 23:02
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: KSIVFL 1.6TGDI 7DCT start-stop nie gasi silnika

Postautor: Dingeros » 09 lip 2019, 21:50

@KrzysiekG jak masz instrukcję (tą grubą książkę której nikt nie czyta :eviladmin: ) pod ręką, to tam jest cała lista przypadków kiedy S&G nie będzie się uruchamiać - np. nie przekroczono 10km/h od ostatniego zgaszenia albo klimatyzacja jest ustawiona dość mocno (ok. 3-4 "kresek")

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: KS IV FL 1.6 TGDI 7 DCT start-stop nie gasi silnika

Postautor: KrzysiekG » 09 lip 2019, 22:37

Tak tak to był właśnie ten przypadek gdy zajrzałem do instrukcji ale wg mnie wszystkie warunki są spełnione (a testowałem na różne sposoby bo już kilka tygodni nie działa tak jak powinno). Zobaczymy co magicy w ASO znajdą... Po tej szybkiej diagnozie GDSem Pan z recepcji serwisu stwierdził, że to ciekawy przypadek i że powinno działać. Umówiony jestem z elektrykiem żeby dokładną diagnozę zrobić. Będę informował.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: KS IV FL 1.6 TGDI 7 DCT start-stop nie gasi silnika

Postautor: marcinK » 10 lip 2019, 07:28

System nie wyłącza silnika, jeśli np. jest duża różnica pomiędzy temperaturą nastawioną a rzeczywistą w kabinie.
Odebrana po 178 dniach:)

marcinli
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 24 mar 2019, 20:58
Czym jeżdzę: 1.6 gdi

Re: KS IV FL 1.6 TGDI 7 DCT start-stop nie gasi silnika

Postautor: marcinli » 10 lip 2019, 21:20

To tylko się cieszyć, ja co odpalenie odruchowo wyłączam to gowno przyciskiem

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: KS IV FL 1.6 TGDI 7 DCT start-stop nie gasi silnika

Postautor: KrzysiekG » 10 lip 2019, 22:43

Masz diesla? Jeśli tak, to rozumiem. W moim drugim samochodzie mam ustawione S&S wyłączony na stałe. Ale tam jest ropa... Kultura gaszenia i uruchamiania silnika pozostawia wiele do życzenia. W benzynie IMHO jest zupełnie inaczej i system działa "aksamitnie". Na oszczędność paliwa się nie nastawiam (bo pewnie jest marginalna) ale cisza w aucie gdy stoję na światłach jest uzależniająca

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: KS IV FL 1.6 TGDI 7 DCT start-stop nie gasi silnika

Postautor: KrzysiekG » 15 lip 2019, 12:56

Nie ogarniam tego samochodu
Serwis się zbliżał więc, jak mogłoby być inaczej, od wczoraj wszystko działa.
Dziś w ASO trochę się z tego pośmialiśmy i finito, koniec tematu bo i póki co nie ma czego diagnozować. Pozdrawiam zainteresowanych!


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap