Czujniki parkowania

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
lukasz2002
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 19 gru 2018, 12:25
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2018 1.6 T-GDI
Lokalizacja: Wrocław

Czujniki parkowania

Postautor: lukasz2002 » 12 mar 2019, 15:17

Cześć,

czy jest możliwość ustawienia czujników w tryb czuwania ? tzn jak dojeżdżam przodem do przeszkody to zaczynają "pikać", w firmowej Astrze K mam tak że są w tym trybie.

Awatar użytkownika
Bob38
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 22 lip 2017, 05:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.7 crdi DCT Business Line JBL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Czujniki parkowania

Postautor: Bob38 » 13 mar 2019, 15:20

Z mojego doświadczenia nie ma takiej opcji. Nawet jak włączysz je przy uruchamianiu silnika, to po przekroczeniu chyba 20 km/h wyłączają się automatycznie. I tak z perspektywy myślę, że to dobrze - miałem kilka razy taką sytuację, że jadąc w korku z włączonymi czujnikami nagle zaczynały piszczeć pomimo, że byłem jakieś 3 metry od poprzedzającego auta - nakładały się chyba wiązki z moich czujników i auta przede mną.
Dobrego dnia wszystkim życzę [papa]

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: Czujniki parkowania

Postautor: truno » 08 sie 2020, 11:02

Właśnie zostały mi naprawione w ramach gwarancji czujniki cofania, a właściwie wszystko co jest związane z cofaniem, czyli czujniki, kamera i światło. Początkowo w serwisie myśleli że to czujnik, ale wymiana nie pomogła. Była nawet sugestia że coś zostało pogryzione przez zwierzaka. Podobno pod maską był kawałek suchego chleba. Rzeczywiście miałem ślady kuny pod maską ale to było zimą, a to zdarzyło się teraz w czasie cofania. Tak sobie teraz myślę że właściwie każdą awarię elektryki mogą podciągnąc pod uszkodzenie przez zwierzaka i tyle jest warta 7 letnia gwarancja. W poprzednim samochodzie innej marki miałem problemy z wtryskami i próbowali mi wmówić że to wina paliwa


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap