Ustawianie przypomnienia o serwisie.

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Vanquish78
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2018, 14:04
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV GT-Line 2016, 2.0 CRDI 185 KM, AT

Ustawianie przypomnienia o serwisie.

Postautor: Vanquish78 » 16 lis 2018, 17:09

Drodzy forumowicze,
Mam następujący problem: w mojej KS4 GT-Line 2016 AT (2.0 CRDI, 185 KM), znikła z menu komputera (tego wyświetlanego między zegarami) opcja ustawiania przebiegu, po jakim komputer wyświetla przypomnienie o konieczności serwisu. Wcześniej ta funkcja była w menu i zawsze po przeglądzie ASO ustawiało mi ją na 30 kkm a ja ją sam (z poziomu wspomnianego menu) przestawiałem na 15 kkm, bo po takim przebiegu zmieniam olej. Ostatnio po przeglądzie w ASO znów przestawili mi na 30 kkm i znów chciałem sam to przestawić i... Nie znalazłem takiej opcji. Zniknęła z menu. Jestem w stanie wyświetlić informację o tym za ile km / dni komunikat się ponownie wyświetli (to jest w tej samej zakładce menu, co wyświetlanie ciśnienia w kołach, czyli przedostatnia zakładka, oznaczona ikonką klucza), jestem w stanie zresetować ilość kilometrów do wartości zalecanej (fabrycznie to jest 30 kkm), natomiast nie jestem w stanie zmienić tej wartości. Wcześniej wielokrotnie to przestawiałem. Z tego co pamiętam, funkcja ta była w ostatniej zakładce menu (tej z ikonką zębatki, zdaje się, że pod hasłem "serwis"). Teraz w ogóle nie mam takiej pozycji menu.

Pracownicy ASO, gdzie ostatnio był wykonywany przegląd nie potrafili znaleźć tej funkcji ani przestawić jej z poziomu menu samochodu. Skończyło się na tym, że mechanik w końcu podłączył komputer diagnostyczny i przestawił mi tą wartość na 15 kkm za pomocą komputera diagnostycznego. Niestety nie potrafił przywrócić możliwości ustawiania opisywanej funkcji z poziomu menu samochodu. Dodam, że mechanik zarzekał się, że nie wie dlaczego funkcja znikła i mówił, że nie robił podczas przeglądu nic z oprogramowaniem samochodu...

1. Czy ktoś z Was wie, jak ponownie aktywować tą funkcję tak, żebym sam mógł ustawiać interwał / przebieg, po jakim przypomnienie będzie się wyświetlać?

2. Co może być przyczyną zniknięcia opisywanej funkcji z menu samochodu?

3. Czy jakiś życzliwy posiadacz Sportage IV może sprawdzić, czy i gdzie w menu ma funkcję ustawiania przebiegu między serwisami?

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich [papa]

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Ustawianie przypomnienia o serwisie.

Postautor: damian94 » 17 lis 2018, 22:34

U mnie najpierw trzeba ustawic opcję Przebieg między przeglądami i zaznaczyć tick czyli ptaszka i wtedy jest dostęp do ustawienia wartości kilometrów do następnego przeglądu.
Dziwne, żeby samo zniknęło. Może jak podpięli kompa coś przestawili w systemie.

Vanquish78
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2018, 14:04
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV GT-Line 2016, 2.0 CRDI 185 KM, AT

Re: Ustawianie przypomnienia o serwisie.

Postautor: Vanquish78 » 20 lis 2018, 00:01

Dzięki kolego Damian. U mnie było dokładnie tak samo jak u Ciebie, czyli w menu była funkcja "Przebieg między przeglądami" a po ostatnim przeglądzie znikła. Podejrzewam, że jest tak, jak napisałeś, czyli mechanik podczas przeglądu podłączył komputer i dezaktywował tą funkcję. [zly1]


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap