Wideorejestrator

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Wideorejestrator

Postautor: AldenteSaba » 27 gru 2020, 20:48

Przedtem miałem Viofo z GPS - bardzo fajnie się spisywała, teraz zmieniłem na 70mai i też jestem zadowolony. A co do kabli to nic trudnego, kilka minut roboty tak jak napisał kolega. Kamera koło lusterka, kabel pod podsufitkę do lewego słupka, w dół do skrzynki z bezpiecznikami i bypasem pod bezpiecznik. Żadnych kabli na wierzchu i nie naruszasz fabrycznej instalacji.

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: Wideorejestrator

Postautor: Bialy » 27 gru 2020, 21:08

No ja właśnie dostałem Viofo z GPS. Moja pierwsza kamera w życiu.
Ale u mnie kabel wychodzi z prawej strony kamery. Nie mogę go w prawo puścić, słupkiem w dół pod nogami pasażera i bokiem do zapalniczki?
Dobrze rozumiem, że puszczając kabel w lewo do skrzynki bezpieczników, z niego o tak musi wyjść kabel i nic na widoku, bo przecież koniec końców trzeba wpiąć do zapalniczki?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Wideorejestrator

Postautor: AldenteSaba » 27 gru 2020, 22:02

No właśnie nic do zapalniczki. Wszystko zostaje z lewej strony. Bypasem podłączasz się pod bezpiecznik i masz +12V, drugi kabelek gdziekolwiek do masy i masz -12V. Na nich montujesz gniazdo zapalniczki takie przenośne. Są też gotowe zestawy do podłączania kamer z gniazdkiem i bypasem w zestawie. Do tego gniazdka podłączasz zasilacz kamery i po krzyku. Nic nie ma na wierzchu, wszystko jest przyczepione pod spodem pod tablicą i fabryczne gniazdko zapalniczki dalej wolne. To gdzie kamera ma gniazdo czy po lewej czy prawej stronie nie ma znaczenia bo i tak kabel idzie w górę do podsufitki. Najlepiej wtykiem kątowym.

gardan
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 10 wrz 2018, 22:08
Czym jeżdzę: Kia sportage L, BL, T-GDI, AWD

Re: Wideorejestrator

Postautor: gardan » 01 sty 2021, 14:47

Ja mam Viofo A129Duo z dodatkowymi filtrami polaryzującymi. Zleciłem montaż serwisowi bo auto jest na gwarancji. Podpięli pod fabryczną instalację elektryczną i pociągnęli wszystkie kable tak, że nic nie widać. Ogólnie bardzo polecam. Kamera ma jakiś system wyczuwający w trybie parkingowym spadek napięcia w akumulatorze i się wyłącza po jakimś czasie (kilka dni). Producent proponuje dodatkowy dedykowany powerbank jako zabezpieczenie ale nie brałem bo auto głównie stoi w garażu w domu z alarmem. Wziąłem akurat ten model zew względu na świetny przetwornik Sony Starvis w przedniej i tylnej kamerze. Model viofo z najwyższej półki ma już inny przetwornik i nie ma najlepszej opinii o nim. NA początku chciałem kupić BlackVue ale cena była zaporowa.

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: RE: Wideorejestrator

Postautor: Bialy » 18 sty 2021, 14:09

AldenteSaba pisze:No właśnie nic do zapalniczki. Wszystko zostaje z lewej strony. Bypasem podłączasz się pod bezpiecznik i masz +12V

Mógłbyś mi wytłumaczyć jak krowie na rowie? Bo jestem totalnym amatorem jeśli chodzi o elektronikę i nie wiem nawet co to jest ten Bypass. Mam go sam kupić? Coś przerabiać?

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Wideorejestrator

Postautor: AldenteSaba » 18 sty 2021, 19:49

Oj, kolejny leniuszek. Wpisz dr google: bypass bezpiecznika i wszystko zrozumiesz. Potem kup tylko uważaj na rozmiar żeby pasował do wielkości Twoich bezpieczników. Bypass ma dwa sloty na bezpieczniki. Jeden zabezpiecza kamerę przeważnie sprzedają go razem z bypassem, w drugi wpinasz bezpiecznik, który wyjmiesz ze skrzynki. Wyjmujesz jeden z bezpieczników ze swojej skrzynki, wpinasz tam bypass już z dwoma bezpiecznikami. Na czerwonym kabelku masz +12V. Drugi kabelek podłączasz gdziekolwiek do masy i masz -12V. Na tych kabelkach montujesz przenośne gniazdo zapalniczki. Wpinasz tam zasilacz od kamery, kabelek do kamery jak w poprzednim poście, a gniazdko i nadmiar kabla mocujesz gdzieś pod tablicą za skrzynką bezpieczników.
Możesz też kupić gotowe zestawy podłączeniowe w sklepie internetowym z kamerami. Nazwy nie napiszę, żeby nie oskarżono mnie o reklamę. No prościej się chyba nie da.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: RE: Wideorejestrator

Postautor: puder12 » 18 sty 2021, 20:00

Bialy pisze: jestem totalnym amatorem jeśli chodzi o elektronikę

W takim przypadku najlepiej jeśli skierujesz się do fachowca, który to ogarnia.

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Wideorejestrator

Postautor: AldenteSaba » 18 sty 2021, 20:09

Bez przesady, daj chłopu szansę być bohaterem we własnym samochodzie. Naprawdę średnio inteligentny szympans jest w stanie to ogarnąć , a dr google wie wszystko.

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Wideorejestrator

Postautor: MAJKI4MOZA » 18 sty 2021, 20:34

Zapachniało stroną "Elektroda", gdzie każdy kto nie umie czegoś sam sobie zrobić w samochodzie jest j...y przez Mistrzów Majsterkowania.
"No co ty k...wa, sam sobie reaktora i fuzji termojądrowej nie zrobisz? Nie bądź miękiszon, wszystko jest w necie, pytaj wujka Googla, no nie powiesz mi że nie robiłeś sam w domu modelarsko AIM-9 Sidewinder ze stałym paliwem z saletry z ogrodniczego, budując wszystko wokół listewki ze Składnicy Harcerskiej. Oj leniuszku, ja w twoim wieku robiłem sam ukradkiem pod ławką zestaw do drugiego szlifu, a podkradając odczynniki chemiczce robiłem azotowanie ścianek cylindrów".

No proszę cię AldenteSeba :lol: :D :twisted:

Ja też uważam, że jak się na czymś nie znam to idę do fachowca i płacę mu za to. Pieniądz ma krążyć w gospodarce ;) a mój zasr...y obowiązek to zarobić tyle, żeby mi na fachowców wystarczyło :D

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Wideorejestrator

Postautor: AldenteSaba » 18 sty 2021, 20:57

No proszę Cię Majki. To żadna fizyka nuklearna. Dwa kabelki i to bez ingerencji w instalację. Tym tropem to niedługo trzeba będzie wołać fachowca jak sobie kupisz nową lampkę nocną i trzeba będzie wetknąć wtyczkę do gniazdka. Każdy od czegoś zaczyna. Thomaster i Adam też nie od razu wszystko wiedzieli. Dajcie chłopu szansę, a radocha ze zrobienia czegoś samemu - bezcenna. Ile razy spojrzy na kamerkę to będzie mu się banan pojawiał na buzi. A poza tym skąd wiesz? Może ma pełne kieszenie kasy ale tą jedną rzecz chciałby sam......

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Wideorejestrator

Postautor: MAJKI4MOZA » 18 sty 2021, 21:37

A może w sumie racja.
Ale jakby prosił o pomocną dłoń to podaj proszę (jak ja sobie przypomnę siebie w różnych technicznych sprawach, to... ekhem ;) :D --> drzwi od lodówki przekładałem i trwało to wieki, ale w końcu się udało i banan był :D )

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: Wideorejestrator

Postautor: Bialy » 19 sty 2021, 05:46

Kolego @AldenteSaba dziękuję za wskazówki ale następnym razem powstrzymaj się od epitetów i prymitywnych sarkazmów bo nie wiesz czy błahostki, którymi ja na codzień się zajmuję, przypadkiem nie okazałyby się dla Ciebie tematem w tym żywocie nie do opanowania a co mogłoby spowodować nawet bardziej prześmiewcze komentarze w Twoim kierunku.
I nie "leniuszek" a zwykły deficyt czasu. Poza tym, istotą forum jest właśnie dyskusja - niezależnie jak banalnego tematu by nie dotyczyła.

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Wideorejestrator

Postautor: jarmk » 05 cze 2021, 12:40

Panowie, w KS IV chciałbym podłączyć wideorejestrator LAMAX C7 pod zasilanie lusterka wstecznego, fotochromatycznego - czy jest w ogóle taka możliwość ?
Oczywiście chciałbym zlecić to do zrobienia w ASO, żeby nie stracić gwarancji.
Czy ma ktoś może z Was tak podłączoną kamerkę ?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Wideorejestrator

Postautor: automaciek » 05 cze 2021, 22:30

Ja podłączam zasilanie kamery (rejestratora) zawsze pod lusterko fotochrom, chyba że klient ma moduł zasilania kamery na postoju......

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Wideorejestrator

Postautor: jarmk » 06 cze 2021, 08:09

To czyli da się podłączyć. A mógłbyś napisać coś więcej, a może masz jakąś fotę jak to wygląda..? ... bo próbowałem "wygooglać" coś na ten temat, ale nigdzie nic nie ma konkretnego. Głównie chodzi o to, że lusterko zasilane jest 12V, a kamerka ok. 5V..

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: Wideorejestrator

Postautor: Bialy » 06 cze 2021, 11:17

Dlaczego pod lusterko a nie gniazdo zapalniczki od tyłu?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Wideorejestrator

Postautor: jarmk » 06 cze 2021, 12:05

Mam pod gniazdo podpięte i wkurza mnie majtający się kabel..
A tak to wystarczy tylko z 15 cm kabla, nic nie widać i ładniej to wygląda..

TT I SM-G988B

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: Wideorejestrator

Postautor: Bialy » 06 cze 2021, 12:13

Ale ja mam też pod gniazdo ale od tyłu i żaden kabel nie dynda. I też robiłem w ASO.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Wideorejestrator

Postautor: jarmk » 06 cze 2021, 20:15

Tak też mi zaproponowano, gdy zadzwoniłem do ASO i spytałem, czy w ogóle robią takie rzeczy. Cena za robotę to 300 zł.
Tylko nie rozumie tego, jaki jest sens ciągnąć w uszczelkach, rozbierając po drodze wszystkie plastyki 2-3 metry kabla, najzwyklejszej kamerki, bez bajerów postojowych, i innych, jak można podłączyć się 15 cm kabelkiem pod lusterko..? [zdziwiony]

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Wideorejestrator

Postautor: automaciek » 07 cze 2021, 06:19

Podłączam do styków ładowarki dwa przewody, które idą do zasilania lusterka, a ładowarkę i przewód chowam w okolicy przedniej lampki sufitowej.

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Wideorejestrator

Postautor: jarmk » 07 cze 2021, 09:42

Aha, dzięki za podpowiedź.
Zobaczę co mi w ASO powiedzą..

TT I SM-G988B


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap