Wideorejestrator

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
krulik
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2017, 13:11
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 TGDI Business Line 7DCT AWD '17,
Citroen C4 '06

Wideorejestrator

Postautor: krulik » 23 sty 2018, 11:26

Hej,
Noszę się z zamiarem zakupu wideo-rejestratora. Mam na oku kilka modeli. Zależy mi przede wszystkim na dobrej jakości obrazie i niewielkich rozmiarach samego urządzenia, żeby jakoś sensownie wkomponować to na szybie w okolice lusterka.
Myślałem o Viofo WR1 lub o którejś kamerze od Xiaomi (Yi Dash). Viofo o tyle ciekawsze, że dużo mniejsze.
Poza tym z kamery będę chciał korzystać w dwóch autach, wiec fajnie, jakby w zestawie były co najmniej 2 uchwyty.
Czy ktoś z Was ma może jakieś doświadczenie z którąś z powyższych? Ewentualnie znacie jakieś inne modele godne polecenia?

Dodatkowo - kwestia zasilania. Nie uśmiecha mi się ciągnąć 3 metrowego kabla do gniazda USB/12V (straszna plątanina). Zastanawiałem się nad pojemnym powerbankiem (np 10K mAh), który można byłoby umieścić w schowku na okulary (ładować go np raz w tygodniu). Rozumiem, że podłączanie takiego zestawu bezpośrednio pod instalację elektryczną może grozić utratą gwarancji?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 673
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Wideorejestrator

Postautor: Tom16v » 23 sty 2018, 19:49

Kamerkę podłącza się do gniazda zapalniczki - po uruchomieniu silnika automatycznie uruchamia się, a po wyłączeniu zapłonu moja czyli Navitel R600 po kilku sekundach się wyłącza.
Nagrywa bardzo ładnie, cena niewysoka i w zestawie posiada 2 uchwyty do mocowania na szybę oraz łatwe wypinanie. Ja polecam choć wiem, że są lepsze na rynku.

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Wideorejestrator

Postautor: Kasztelan » 23 sty 2018, 21:08

Ja korzystam z tego modelu xbitz
Nagrania dobrej jakości i łatwa w obsłudze oraz instalacji. Kamerkę umiejscowiłem zaraz za lusterkiem wstecznym od strony kierowcy, a poprowadzenie kabla podszybiem, po słupku, przez schowek i podłączeniu do zapalniczki zajęło może 10 minut.

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: Wideorejestrator

Postautor: 11201mariusz » 23 sty 2018, 21:43

Potwierdzam, mam też Xblitza Go i chwalę sobie, małe, sprytny uchwyt i dobra jakość nagrań. Za lusterkiem wstecznym praktycznie niewidoczna

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wideorejestrator

Postautor: Thomaster » 24 sty 2018, 09:25

Z tego co widzę to Xblitz Go nie ma GPS'a co w przypadku wideorejestratorów jest (przynajmniej dla mnie) jedną z ważniejszych funkcji...

krulik
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2017, 13:11
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 TGDI Business Line 7DCT AWD '17,
Citroen C4 '06

Re: Wideorejestrator

Postautor: krulik » 24 sty 2018, 09:27

Hej,
I właśnie o to mi chodziło - wypowiedzi użytkowników którzy z doświadczenia mogą podzielić się praktycznymi informacjami.
Testów kamer naogladalem się całe mnóstwo. Bardziej zależało mi na tym, żeby dowiedzieć się jak takie kamery sprawdzają się w praktyce w konkretnym przypadku KS IV. Nie chciałbym po prostu żeby urządzenie za bardzo rzucało się w oczy. Xblitz Go to w sumie model który też rozważałem.
Skoro mówicie że przeciągnięcie kabla tak, aby nie był widoczny nie stanowi większego problemu to raczej nie będę bawił się w kombinowanie z podłączaniem bezpośrednio do instalacji. Rozumiem, że nie trzeba było demontować żadnych elementów deski rozdzielczej?

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Wideorejestrator

Postautor: Kasztelan » 24 sty 2018, 10:59

Nic ni trzeba demontować, kwestia upchnięcia kabla pod podszybie i pod listwę na słupku. Zaopatrz się w coś płaskiego i plastikowego żeby nie uszkodzić plastików. Ja wykorzystałem takie kuchenne ustrojstwo, nie wiem jak się to nazywa (może szpatułka, łopatka), ale moja żona wykorzystuje to do wygładzania wszelkich mas :D

krulik
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2017, 13:11
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 TGDI Business Line 7DCT AWD '17,
Citroen C4 '06

Re: Wideorejestrator

Postautor: krulik » 24 sty 2018, 11:05

Zostało mi mnóstwo plastikowych klinów po remoncie, myślę że akurat się przydadzą :-)

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Wideorejestrator

Postautor: listomek2014 » 24 sty 2018, 12:44

Ja robiłem to kartą kredytową 3 minuty roboty
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Wideorejestrator

Postautor: color1 » 05 lut 2018, 00:08

A czy ktoś podpinał zasilanie np. do lusterka ? Wszak tam też idzie jakieś zasilanie do "ściemniacza" który wyłącza się wraz z zapłonem.
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
akos
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 23 gru 2012, 00:08
Czym jeżdzę: KIA Sportage 4WD HEV 1,6 T-GDi 230KM GT Line 6AT
Lokalizacja: Poznań

Re: Wideorejestrator

Postautor: akos » 23 lut 2018, 22:00

Ja użytkuję BlackVue i jestem bardzo zadowolony. Poprosiłem dealera żeby mi go zamontował przed odbiorem nowego auta więc nie musiałem się kłopotać z samodzielną instalacją. I na dodatek wykonanie gratis [ura]

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: Wideorejestrator

Postautor: truno » 13 sie 2019, 11:11

Mam kamerkę podpiętą do gniazda zapalniczki, ale problem jest taki że po wyłączeniu stacyjki kamera przechodzi w tryb parkingowy i po minucie się wyłącza bo jest słaba bateria w kamerce. Chciałbym podłączyć ją do miejsca w tablicy z bezpiecznikiem w którym nie zanika napięcie. (kamera ma gotowy przewód do tego przystosowany), ale nie wiem czy w tablicy z bezpiecznikami w kabinie pasażerskiej jest taki z napięciem. W serwisie nie chcą mi powiedzieć i mówią że nie można bo stracę gwarancję. Nie chciał bym ciągnąć tego przewodu z komory silnikowej bo nie wiem którędy. Najlepiej jak by można było do gniazda zapalniczki podłączyć stałe napięcie czego w serwisie też nie chcą zrobić. Czy ktoś wie czy w tablicy z bezpiecznikami w kabinie jest miejsce w którym napięcie nie zanika?

Awatar użytkownika
George
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 04 cze 2018, 08:18
Czym jeżdzę: Cee'd GT 2018

Re: Wideorejestrator

Postautor: George » 13 sie 2019, 13:12

Zabijesz w ten sposób aku.
Kup zasilacz z opcją wyłączania po spadku napięcie po niżej limitu.
Tryb parkingowy potrzebuje takiego wsparcia.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wideorejestrator

Postautor: Thomaster » 14 sie 2019, 08:45

Sensowny rejestrator w trybie parkingowym nie pobiera więcej niż 100 - 200mA. Żeby rozładować aku to auto musiałoby stać koło tygodnia bez odpalania (i doładowania). Jeżeli jeździsz autem codziennie to zabezpieczenie przeciw rozładowaniu nie jest konieczne. Jeżeli sporadycznie to faktycznie jest to przydatny element instalacji. Odnośnie stałego zasilania 12V to najbliżej miejsca umiejscowienia rejestratora można je wyciągnąć np. z oświetlenia wnętrza w podsufitce (jest tam stałe 12V, a załączanie oświetlenia, ściemnianie itp sterowane jest masą).

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: Wideorejestrator

Postautor: truno » 14 sie 2019, 13:22

przewód do zasilania mam z zabezpieczeniem żeby się nie rozładował akumulator, tylko chodzi mi o podłączenie do gniazda bezpiecznika w kabinie z napięciem które nie zanika po wyłączeniu stacyjki. Czy ktoś wie gdzie taki się znajduje?

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Wideorejestrator

Postautor: color1 » 20 sie 2019, 14:51

A rozważałeś wpięcie w szereg jakiegoś małego powebanka ? Wtedy wystarczy zapalniczka.
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: RE: Re: Wideorejestrator

Postautor: automaciek » 20 sie 2019, 16:49

Thomaster pisze:Sensowny rejestrator w trybie parkingowym nie pobiera więcej niż 100 - 200mA.
Osobiście uważam że pobór ciągły 100-200 mA z akumulatora rozruchowego wpłynie bardzo destrukcyjnie na jego trwałość. Tak że nie polecam, z powerbankiem można spróbować, ale musi obsługiwać fastcharge na wejściu z ładowarki samochodowej bo może w czasie krótkich jazd nie naładować tego co przez postój oddał.

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: Wideorejestrator

Postautor: truno » 22 sie 2019, 12:22

color1 pisze:A rozważałeś wpięcie w szereg jakiegoś małego powebanka ? Wtedy wystarczy zapalniczka.


Próbowałem i nie chce się włączyć nagrywanie . Wkładam wtyczkę usb do powerbanku i pojawia mi się na ekranie komunikat że trwa nawiązywanie połączenia przez usb i nic się nie dzieje. Myślę że gdybym się w wpiął się w przewód z gniazda zapalniczki kablem z akumulatora, to mogło by zadziałać. Oczywiście trzeba uważać żeby tym druciarstwem nie spowodować zwarcia. Wtedy po wyłączeniu stacyjki kamera straciła by zasilanie z gniazda zapalniczki i zasilanie trybu parkingowego przełączyło by się automatycznie na zasilanie z akumulatora. Ale wtedy znowu pozostaje problem którędy przeciągnąc kabel z komory silnika do kabiny.

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Wideorejestrator

Postautor: color1 » 27 sie 2019, 23:19

to jakiś dziwny ten powerbank, przecież tam nie powinno być kanału dla danych (w interfejsie usb), a tylko zasilanie...
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: Wideorejestrator

Postautor: truno » 02 wrz 2019, 15:42

użyłem innego power banku i podłączyłem ale nie można użyć trybu parkingowego bo po 30 sekundach kamera przełącza się w tryb nagrywania ciągłego

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: Wideorejestrator

Postautor: Bialy » 27 gru 2020, 18:54

Jeszcze wracając do upychania kabla, to jeśli kamera zamontowana przy lusterku wstecznym, to kabel upychacie w górę między szybę i podsufitkę, i do słupka w dół do schowka i dalej do gniazdka?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap