Wideorejestrator

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Wideorejestrator

Postautor: Rox » 27 gru 2021, 12:47

Mam kilka pytań dotyczących kamerki. Mikołaj przyniósł mi 70mai a500s Pro+, czyli zestaw przednia + tylna + hardwire set.
Pytania:
1. Czy ktoś montował kamerkę na obudowie fabrycznej kamery? Chodzi o ten czarny plastik pod lusterkiem. Kamerka pasuje mi tam idealnie.
2. Czy przewód do tylnej kamerki można bezpiecznie upchnąć pod uszczelkami drzwi? Chodzi mi o to, czy nie wpłynie to negatywnie na działanie kurtyn powietrznych.
3. Jak zdemontować górny plastik okalający tylną szybę? Chciałbym kabel przeciągnąć fabrycznym przepustem gumowym i wyciągnąć go z tego "nadszybia". Wolę spytać zanim zacznę ciągnąć i podważać :)
4. Hardwire chcę podłączyć przez bypass (VCC i ACC) pod bezpieczniki. Czy dobrze mniemam, że typ bezpiecznika to Micro2? Czy te bezpieczniki występują w amperażu mniejszym niż 5A?

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Wideorejestrator

Postautor: Czestek1 » 28 gru 2021, 11:23

Ja mam przewód od kamery tylnej pod uszczelka górna przy podsufitce. Od słupka A aż do C i właśnie też przechodzi przez gumowy łącznik - harmonijkę do klapy bagażnika. Moja uwaga. Użyj prawej-bo jest więcej miejsca, idzie nią tylko przewód od spryskiwacza. A lewa cała wiązka lamp, kamery cofania i wycieraczki.
Ty masz jak zdjąć plastik. Choć można załatwić poprzez przeciąganie go, przy wykorzystaniu okrągłych szczelin w klapie zaślepionych czarnymi okrągłymi gumami. Da się cierpliwie to zrobić bo ja tak robiłem,bez zdejmowania plastików.

https://youtu.be/bHivE5R8Zks

https://youtu.be/tbCcniqAiVA
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Wideorejestrator

Postautor: Rox » 28 gru 2021, 13:13

Dzięki :) Już obadałem, że prawa harmonijka jest luźniejsza i tą właśnie użyję.
Czy tylną kamerkę kleiłeś do szyby czy właśnie o tego plastiku? Ja myślałem o plastiku, ale po przyłożeniu jej stwierdziłem, że soczewka jest w miejscu, gdzie wycieraczka nie sięga... Brakuje dosłownie centymetra, żeby patrzyła przez czystą szybę.

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Wideorejestrator

Postautor: Czestek1 » 29 gru 2021, 18:43

Nie mam tak dobrego zestawu jak wy- korzystam od 5 lat z zestawu lusterko (z wbudowanym ekranem i kamera) nakładane na fabryczne lusterko i do tego kamera tylna-zewnętrzna. U mnie jest przy prawej lampce oświetlenia tablicy - a przewód wchodzi właśnie pod lampka. Szyba tylna jest zamiatana w malym zakresie, więc dla mnie montaż wewnątrz odpadał.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Wideorejestrator

Postautor: Rox » 29 gru 2021, 19:05

Ja dzisiaj wygospodarowałem tylko godzinkę i zamontowałem przód z podłączeniem bypassami. Jutro planuję ogarnąć tył i zdam fotorelację jak to przebiegło :)

Patkos
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2022, 20:35
Czym jeżdzę: 2.0 D gt line

Re: Wideorejestrator

Postautor: Patkos » 04 kwie 2022, 22:14

AldenteSaba pisze:Bypasem podłączasz się pod bezpiecznik i masz +12V, drugi kabelek gdziekolwiek do masy i masz -12V.

W który bezpiecznik, żeby to miało ręce i nogi

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 675
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Wideorejestrator

Postautor: Tom16v » 09 kwie 2022, 19:03

Czy ktoś może używa wideorejestrator DDPai mini 5 bo zastanawiam się nad nim lub xblitz S8

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 675
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Wideorejestrator

Postautor: Tom16v » 14 kwie 2022, 20:06

Może ktoś zaproponuje coś dobrego sprawdzonego do 400-500zl

Awatar użytkownika
tyka47
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 22 mar 2020, 14:57
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI Sportage IV (2020) v. L+Business Line+FUN

Re: Wideorejestrator

Postautor: tyka47 » 14 kwie 2022, 21:12

W połowie stycznia kupiłem i założyłem 70mai Pro +
https://pl.aliexpress.com/item/1005001502276493.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.order_list.0.0.54441c24ALswUr
Kamerka przód-tył z GPS i trybem parkingowym. Menu po polsku i komunikaty też. Bardzo dobra rozdzielczość i świetna czytelność zapisu.
Zresztą można o niej poczytać w necie (nie będę się rozpisywał)
Mimo, że to Aliexpress to wysyłka jest z Polski i ja czekałem 3 dni
Uważać tylko trzeba którą opcję się wybiera (czy z tylną kamerą, czy bez, z adapterem czy bez) jest wybór.
Ja płaciłem troszke powyżej 500 zł za przód tył z adapterem
Jestem bardzo zadowolony.
Uważajcie na ludzi którzy się nie śmieją - są niebezpieczni...

Bondzo
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 03 maja 2022, 22:56
Czym jeżdzę: 1.6 gdi black edition

Re: Wideorejestrator

Postautor: Bondzo » 03 maja 2022, 23:08

Rox pisze:Mikołaj przyniósł mi 70mai a500s Pro+, czyli zestaw przednia + tylna + hardwire set.

Hej, ponieważ tez zakupiłem ten sam model wideorejestratora mam pytanie czy udało Ci się podłączyć wszystko jak należy ? Czy miałeś jakieś komplikacje po podłączeniu w bezpieczniki ? Podeślij proszę fotkę skrzynki bezpieczników w jaki sposób podpiąłeś hardwire kita/ z góry dzięki

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 675
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Wideorejestrator

Postautor: Tom16v » 04 maja 2022, 18:32

Zdecydowałem na xblitz S8 i powiem ze super obraz kamerka w miarę mała i można odczepić od zasilanej podstawy w tym przypadku przyssawka . Jestem zadowolony beż zbędnych fajerwerków. Jeździłem innym autem z tą xiaomi 70 mai coś tam coś tam i nie mogłem zcierpiec tego ciągłego pieprzenia komunikat o ty komunikat o tamtym ehhh a ja chciałem założyć taka aby nagrywała super i nic nie pieprz..... calay czas założyć i zapomnieć :)
Ja polecam

Bondzo
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 03 maja 2022, 22:56
Czym jeżdzę: 1.6 gdi black edition

Re: Wideorejestrator

Postautor: Bondzo » 04 maja 2022, 18:38

W 70 mai można wyłączyć komunikaty :)

ravel
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 22 lip 2011, 23:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1,6 GDI

Re: Wideorejestrator

Postautor: ravel » 04 cze 2022, 22:14

Możesz napisać jak ?

Bondzo
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 03 maja 2022, 22:56
Czym jeżdzę: 1.6 gdi black edition

Re: Wideorejestrator

Postautor: Bondzo » 05 cze 2022, 07:09

W ustawieniach masz opcje , wyłącza komunikaty. zostaje tyko dźwięk przy włączaniu i wyłączaniu

Cerber
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2022, 07:55
Czym jeżdzę: Sportage 4

Re: Wideorejestrator

Postautor: Cerber » 24 lis 2022, 08:09

tyka47 pisze:W połowie stycznia kupiłem i założyłem 70mai Pro +

Możesz opisać dokładnie krok po kroku jak założyłeś? Gdzie ciągnąłeś kabel i gdzie się dokładnie wpiąłeś zasilaniem itd?

Awatar użytkownika
tyka47
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 22 mar 2020, 14:57
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI Sportage IV (2020) v. L+Business Line+FUN

Re: Wideorejestrator

Postautor: tyka47 » 12 gru 2022, 22:07

No nie do końca wyrażenie "założyłem" odzwierciedla fakt samodzielnego założenia :roll:
Kupiłem i dałem założyć fachowcowi który przeprowadził cały proces montażowy w jeden dzień i kosztowało mnie to 200 pln
(firma z Gliwic - jak ktoś z okolicy i będzie potrzebował namiar to proszę pisać)
Wolałem sam nie grzebać w instalacji (auto jeszcze na gwarancji)
Kamerka do dzis spisuje sie bez zarzutu.
Uważajcie na ludzi którzy się nie śmieją - są niebezpieczni...

clay
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 12 wrz 2021, 19:03
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI wersja M

Re: Wideorejestrator

Postautor: clay » 17 kwie 2023, 09:49

Cześć,
Czy ktoś z was ma doświadczenia z wideorejestratorem w Austrii?
Wiem ze tam nie wolno mieć lub nie wolno używać (tu też przydało by się wyklarowanie)
Jak miałem kamerkę na przyssawkę to zawsze demontowałem z szyby łącznie z uchwytem.
Teraz mam po prawej stronie lusterka (prawie jej nie widzę) kamerkę ViofoA119 z przyklejonym do szyby modułem GPS. Czy musze go odkleić będąc w Austrii, czy wystarczy że odczepię od niego kamere i wrzucę ja do bagażnika, bo ponoć na pokładzie nie można mieć?
Proszę o konkretne, sprawdzone info, nie dywagacje.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Wideorejestrator

Postautor: diselboy » 17 kwie 2023, 13:04

Austria to ma najbardziej "faszystowskie" prawo w Europie, (sami austrjacy tak mówią) więc bym nie ryzykował tym bardziej ,że z tamtejszym policjantem nie pogadasz a jeszcze bardziej się pogrążysz.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Wideorejestrator

Postautor: Karbulot » 18 kwie 2023, 00:51

To się powoli zaczyna robić smutne, że Unia Europejska tak mocno dążąca do ujednolicenia prawa na naszym kontynencie, jakoś nie potrafi ustanowić identycznego prawa drogowego. Zupełnie różne prędkości na autostradach, zupełnie różne limity w promilach alkoholu, czy możliwość używania kamerek. Mieszkam w Szczecinie i co? Nie mogę pojechać samochodem do Niemiec, bo mam kamerkę? A jakbym chciał pojechać do Danii, gdzie często bywam? Tam można, w Polsce można, a przez Niemcy co, mam demontować? Słyszałem, że Niemcy ładują mandaty polskim elektrykom, bo zielone tablice w Niemczech są zarezerwowane dla jakiś ichnich służb. Totalne cepy. Kiedyś znajomi z Norwegii, którzy przyjechali do Danii, nie mogli wjechać samochodem na norweskich tablicach do Niemiec. Czemu? Bo podobno mieli jakieś opony, których nie wolno używać w Niemczech.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 351
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Wideorejestrator

Postautor: Kasztelan » 18 kwie 2023, 08:01

Karbulot pisze: Kiedyś znajomi z Norwegii, którzy przyjechali do Danii, nie mogli wjechać samochodem na norweskich tablicach do Niemiec. Czemu? Bo podobno mieli jakieś opony, których nie wolno używać w Niemczech.

Może mieli gumy z kolcami. W Polsce też takie są zabronione.

clay
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 12 wrz 2021, 19:03
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI wersja M

Re: Wideorejestrator

Postautor: clay » 18 kwie 2023, 08:02

Czyli sam moduł GPS lepiej odkleić od szyby? Pewnie tak, żeby nie prowokować mandatu. Tyle że to kłopotliwe jak czytałem. No i zostanie jedna naklejka do ponownego przyklejenia.
W necie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, ale u nich nie można 'rejestrować'. Więc jak nie ma na szybie obiektywu, to nie ma też rejestrowania i przyklejony obok lusterka plastik który nie przeszkadza nie powinien być powodem do przyczepienia się. Tylko testowanie tego moze za drogo kosztować.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap