Wideorejestrator

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: RE: Re: Wideorejestrator

Postautor: Bialy » 07 cze 2021, 10:37

jarmk pisze: jaki jest sens ciągnąć 2-3 metry kabla

Kabla nie mierzyłem ale 3m na pewno nie miał (a miałem ten, który był z kamerą). Poza tym, 300pln to rozbój w biały dzień - ja płaciłem 120 czy 140pln.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Wideorejestrator

Postautor: Karbulot » 22 lip 2021, 11:52

A czy montaż do lusterka wymaga jakiś szczególnych końcówek? Czy jest po prostu podlutowywane czystymi kablami? No i co, jeśli chcę mieć też rejestrator na tylnej szybie? Jak jego podłaczyć?

EDIT, OK nieważne. Rozmawiałem z ASO, oni to instalują po swojemu i podpinają się bezpośrednio w trzewia systemu.

Ale mam inne pytanko. Czy ktoś interesował się rejestratorem z wbudowanym czujnikiem antyradarowym?
Chodzi mi po głowie takie cudo:
https://www.morele.net/wideorejestrator ... BzEALw_wcB
Ale nie wiem, czy takie urządzenie jest w naszym kraju legalne.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: Wideorejestrator

Postautor: Bialy » 22 lip 2021, 13:05

Ty bierzesz udział w nielegalnym wyścigu Gdańsk- Zakopane, że chcesz 2 koła na jakiś antyradar wydać?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Wideorejestrator

Postautor: Karbulot » 22 lip 2021, 17:23

Tu chodziło raczej o teoretykę. :)

Kurczę, nie wiem jaki videorejestrator wybrać. Rozmawiałem dzisiaj z ASO i powiedzieli mi, że ważne jest aby miał adapter, bo chcą go podłaczyć bezpośrednio w trzewia samochodu. Ale z kolei, czy moduł GPS i WiFi są istotne? Czy wyświetlacz jest ważny? Ważne dla mnie jest głównie to, aby miał dwie kamery, z przodu i na tylnej szybie. Przypatruję się kilku modelom:

Vantrue N4 3CH - ma wyświetlacz, ale brakuje mu odbiornika GPS i WiFi.
https://www.wideorejestratory24.pl/kame ... rue-n4-3ch
BlackVue DR900X-2CH 4K - droższy, ale ma GPS i WiFi. Brak w nim wyświetlacza.
https://www.wideorejestratory24.pl/kame ... dr900x-2ch
VIOFO A129-G Plus Duo - dość tani, ma GPS, WiFi i wyświetlacz.
https://www.wideorejestratory24.pl/kame ... -plus-dual
VIOFO A139 2CH - Posiada GPS i WiFi. Brak w nim wyświetlacza
https://www.wideorejestratory24.pl/kame ... o-a139-2ch

No i który z nich wziąć? GPS podobno przydatny, WiFi niby też. Wyświetlacz najmniej istotny, z drugiej strony dłubanie w telefonie aby sprawdzic jak kamera widzi... No i czy WiFi ma połączenie z telefonem jak jestem oddalony, na przykład w sklepie, a samochód na parkingu.

Chyba najbardziej uniwersalny jest ten VIOFO. Ale cena dość niska, słyszałem żeby unikać zbyt tanich rejestratorów, bo często mają plastikowe soczewki, które łatwiej parują i z czasem matowieją.

Zgłupieć można...
A na cholerę mi jakiś podpis...?

gardan
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 10 wrz 2018, 22:08
Czym jeżdzę: Kia sportage L, BL, T-GDI, AWD

Re: Wideorejestrator

Postautor: gardan » 23 lip 2021, 20:38

Karbulot pisze:Kurczę, nie wiem jaki videorejestrator wybrać.

Ja mam viofo A129-G Plus Duo. Dodatkowo zamówiłem filtry polaryzujące. Złego słowa nie powiem. Filmy bardzo dobrej jakości. Zarówno z przodu jak i z tyłu. Nic się nie zacina, wszystko chodzi płynnie. Jedyne co polecam to montaż w ASO. Mi zamontowali tak, że oprócz kamer nic nie widać. Żadnych kabli, złączek i przyłączek. Podpięte wszystko do fabrycznej instalacji. Adaptery zamówiłem z kamerą. Wziąłem viofo bo na blackvue mnie nie stać a wiem, że są najlepsze.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Wideorejestrator

Postautor: Karbulot » 24 lip 2021, 00:04

Chyba zdecyduję się na BlackVue DR750-2CH LTE. Wychodzi drogo, ale ma znakomite parametry a moduł LTE jest przeze mnie mile widziany. Fajnie móc w każdej chwili stwierdzić, czy samochód stoi na miejscu bez wychodzenia z domu. Montaż w ASO naturalnie. Koleś z ASO mówił, że musi być adapter, ale przejściówki do bezpieczników mam nie kupować, bo i tak będą kabel gdzieś tam wlutowywać.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Wideorejestrator

Postautor: puder12 » 24 lip 2021, 09:48

Za takie pieniądze rozważałbym IROAD. Miałem te kamerki sprowadzane jeszcze z Korei. Działały doskonale.

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Wideorejestrator

Postautor: MAJKI4MOZA » 24 lip 2021, 10:03

A czy ma geolokalizację? Słyszałem, że to ważne w przypadku używania nagrania jako dowodu w sądzie.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Wideorejestrator

Postautor: Karbulot » 24 lip 2021, 13:20

Ten IROAD chyba nie ma LTE. A o LTE mi najwięcej chodzi, bo mogę zrezygnować wtedy z alarmu, lub po prostu wspomóc jedno drugim. Gdyby mi nie zależało na LTE, wziąłbym BlackVue 900X, tam też jest 4K. No i moduł GPS dołączany osobno, czyli kolejne pudełko, które trzeba gdzieś upchnąć. Na koniec chciałem obejrzeć na YT jakieś videorecenzje w języku polskim. Poza krótkimi reklamami serwowanymi przez grupę IROAD Poland, nie znalazłem nic niezależnego testera. Chyba firma nieszczególnie wgryzła się na polski rynek, czyli mogę oczekiwać słownych komunikatów w języku angielskim itp. Podziękuję.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Wideorejestrator

Postautor: Karbulot » 06 wrz 2021, 11:29

Jako, że samochód będzie w tym miesiącu, postanowiłem w końcu wybrać. Po obejrzeniu dziesiątek vlogów, poradników i innych filmików na YT, zdecydowałem się na VIOFO A129-G Plus Duo, zamówioną z Videorejestratory24.PL - https://www.wideorejestratory24.pl/kame ... -plus-dual . Zastanawiałem się nam zwykłą 129 Dual z Full HD, Plus z 2.5K oraz Pro z 4K. Ta ostatnia słabo wypada w testach, w sumie tylko 2 pierwsze mają prześcigające się parametry. Raz jedna łapie ładnie tablice rejestracyjne, raz druga. Zdecydowałem jednak na rozdzielczość 2.5K, bo więcej można z niej wycisnąć, nowszy sensor i optyka. Do tego karta Endurance 256GB, 2 filtru polaryzacyjne i adapter zasilania: Viofo Hardwire Kit ACC HK3. Koszt całości z przesyłką 1337 złotych.

Swoją drogą ciekawe, bo na 3 vlogach Pro z rozdzielczością 4K wygląda słabo. Niby rozdziałka wysoka, a filmy rozmazane. Może sensor jakiś słabszy, albo optyka.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Wideorejestrator

Postautor: MAJKI4MOZA » 06 wrz 2021, 13:50

Z trochę innej beczki - w których krajach na południe od Polski legalne jest używanie rejestratorów? Wie ktoś może?
(Słowacja, Czechy, Węgry, Serbia, Chorwacja, Austria)

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: Wideorejestrator

Postautor: 11201mariusz » 06 wrz 2021, 13:59

W Austrii całkowity zakaz, w pozostałych można mieć

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Wideorejestrator

Postautor: damian94 » 06 wrz 2021, 23:27

Na Słowacji kamera nie może zasłaniać w jakikolwiek sposób pola widzenia czyli odpada montaż na przedniej szybie!

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Wideorejestrator

Postautor: automaciek » 07 wrz 2021, 21:37

Jeśli nie będzie widoczna z miejsca kierowcy, to można?!

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Wideorejestrator

Postautor: damian94 » 07 wrz 2021, 22:11

Chciałbym widzieć Twój dialog ze słowackim policjantem czy jest widoczna czy nie z miejsca kierowcy.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Wideorejestrator

Postautor: automaciek » 08 wrz 2021, 06:23

Zasłaniać pole widzenia - brzmi jednoznacznie. Zawsze montuję rejestratory tak aby kierowca ich nie widział - " za" lusterkiem.

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: RE: Re: Wideorejestrator

Postautor: Bialy » 08 wrz 2021, 08:46

No właśnie ja też mam zamontowany za lusterkiem wstecznym, tak więc absolutnie nic nie zasłania.
Natomiast ograniczenie pola widzenia funkcjonuje chyba w każdym kraju i policjant może reagować nawet na przylepioną nawigację, telefon czy nawet naklejkę. Chyba że słowacka policja słynie z jakiejś szczególnej skrupulatności w tym aspekcie:)

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Wideorejestrator

Postautor: damian94 » 08 wrz 2021, 22:41

Tak dla formalności...nie ja ustalam słowackie przepisy ruchu drogowego i nie ja je tłumacze na j.polski. "Zacytowałem" to co jest dostępne w internecie na wielu portalch...interpretować ten przepis może każdy jak chce. Ja, dla świętego spokoju jadąc przez Słowację, zamontowałem kamere w innym miejscu. Co do skrupulatności słowackich policjantów.....po słynnych występach polskich kierowców na ich drogach nie dizwię się, że doczepiają sie do każdego przecinka widząc auto na polskich blachach.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Wideorejestrator

Postautor: Karbulot » 09 wrz 2021, 01:17

Mieszkałem w Danii wiele lat. 2 lata temu wróciłem do Polski. W Danii nie wolno używać kamer. Inna sprawa, że mimo iż miałem 4 kolizje (3 nie z mojej winy), nigdy nie było problemu z drugim kierowcą. No, może oprócz chłopaczka który mi skasował samochód, był naćpany prochami. Wtedy przyjechała policja. W innych przypadkach było OK i naprawdę nigdy nie czułem potrzeby posiadania kamerki. W Polsce kierowcy nie są tak zdyscyplinowani, jeżdżą agresywniej, niestety wielu z nich to buraki drogowe. Tutaj wolę mieć kamerę, szczególnie jak się człowiek naogląda vlogów typu: "Stop, cham na drodze", że już zawczasu staje się przewrażliwiony.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: RE: Re: Wideorejestrator

Postautor: Bialy » 09 wrz 2021, 04:29

Trochę chyba dramatyzujesz, przekładając kamerkę jadąc przez Słowację. A co do skrupulatności tamtejszych policjantów - sądzisz, że wybryk polskich kierowców miał jakiś wpływ na ich postawę? Hehe, optymista z Ciebie ale polscy kierowcy to jeb**i troglodyci i wszędzie robią gnój.

Awatar użytkownika
Arturecki
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:11
Czym jeżdzę: KS IV 1,6 T-GDI, L+Business Line 2018
Lokalizacja: Gołdap

Re: Wideorejestrator

Postautor: Arturecki » 17 lis 2021, 18:20

No i wreszcie ja to zrobiłem, przewód schowany kamerka podłączona :oki:
W sumie analizowałem temat dawno, że gdzieś przy lusterku itd...konieczność jednak zmusiła mnie do podłączenia przy gniazdku zapalniczki a mianowicie zepsuło mi się gniazdo USB. Zamówiłem w sieci gniazdo USB, rozebrałem tunel i poprzez specjalne złączki podpiąłem się pod prawe gniazdo zapalniczki chowając kabel od lusterka poprzez słupek A dalej do schowka i do zapalniczki. Dlaczego taka długa droga? A to dlatego że sam wtyk do zapalniczki ma w sobie moduł i nie można poprostu obciąć kabla aby gdzieś się wpiąć!? Dolutowałem do styków wtyczki kamerki kable i wpiąłem poprzez wspomniane złączki od tyłu do zapalniczki przy okazji wymieniając gniazdo USB. Zasilacz się zmieścił bo jest tam wystarczająco miejsca. Nie wyobrażam sobie schować to gdzieś w okolicy lusterka. No ale mam to już za sobą. Rozbiórka tunelu prosta i intuicyjna sprawa.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap