Podświetlenie zegarów i radia.

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
koio
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2017, 23:02
Czym jeżdzę: Sportage IV, 1.6 GDI,

Podświetlenie zegarów i radia.

Postautor: koio » 01 sty 2018, 21:49

Witam.
Jak juz pisałem w przywiataniu od marca jestem posiadaczem Kia Sportage IV, silnik to 1,6 GDI.

Moje pytanie jest odnośnie podświetlenia zegarów i tablicy radiowej.
NIe wiem czy oddawać na serwis? czy to tak ma byc? Ale jak samochód jest nowy to najmniejsze mankamenty sie znajduje i gwara...

Otóż problem jest taki:
Samochód stoi w garażu. Otwieram brame garażową wsiadam do samochodu, zapalam. Manetka od świateł idzie w pozycje "AUTO" (przy wjezdzie do garażu zawsze pozycja AUTO zostaje wyłączona), to wtedy podświetlenie zarówno zegarów jak i tabliczki radiowej idzie na poziom taki jaki ustawiłem na "regulatorze jasności" - w moim przypadku jest to poziom 12 taki mi zupełnie wystarcza). Daje wsteczny i wyjezdzam. jak samochód bedzie juz po za garażem,a jest jasno fajnie światła mijania sie dezaktywują (jest poziom AUTO) i wtedy aktywują sie same do jazdy dziennej - LED-y (działa tu czujnik zmierzchu). No i wtedy zarówno podświetlenie zegarów i radia idzie w poziom MAX. Nie mozna nic wtedy zrobic na regulatorze jasności... Dopiero kiedy jest ciemniej ( ponowny wjazd do garazu czy ciemniej na zewnątrz podczas jazdy aktywuja sie światła mijania) i załacza sie wspomniany poziom 12. czy to tak ma być? czy jak samochód jest na samych światłach do jazdy dziennej (LEDACh) to nie mozna nic zrobic na regulatorze podswietlenia? musi zawsze byc na maxa? bo juz nie wiem, Powiedzcie jak to u Was jest w Waszych Kia-ch Sportage drodzy Koledzy i Koleżanki.

Dziękuje za pomoc...

kserafin
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 29 wrz 2016, 14:20
Czym jeżdzę: 1.6 GDI wersja M
Lokalizacja: Pruszków

Re: Podświetlenie zegarów i radia.

Postautor: kserafin » 01 sty 2018, 22:46

U mnie jest dokładnie tak samo jak opisałeś, więc to raczej normalny tryb pracy podświetlenia ... :geek:

Pozdrawiam

koio
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2017, 23:02
Czym jeżdzę: Sportage IV, 1.6 GDI,

Re: Podświetlenie zegarów i radia.

Postautor: koio » 01 sty 2018, 22:50

Fajnie ze to nie usterka. Ale dziwne dla mnie to jest ze tylko o zmierzchu i w zasadzie w nocy mozna sterowac podświetleniem zegarów...
MOze jeszcze ktos inny sie wypowie na ten temat, wielkie dzieki za pomoc. Jestem spokojniejszy :)

:)

Wiktor 5
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 05 mar 2017, 17:52
Czym jeżdzę: Ks IV 1.6 GDI

Re: Podświetlenie zegarów i radia.

Postautor: Wiktor 5 » 01 sty 2018, 23:23

Cześć, nie jestem na sto procent pewny ale, faktycznie przy przelaczaniu się świateł z mijania na dzienne np podczas wyjazdu z tunelu na chwilę podświetlenie jest na maxa ale po chwili to się sciemnia że jest niezauważalne. Być może ja mam ustawione podświetlenie na niższy poziom niż u Ciebie i najpierw jest max a następnie schodzi na ustawiony przezemnie poziom. Spróbuj zmniejszyć podświetlenie jeszcze mocniej i potestuj to sobie.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Podświetlenie zegarów i radia.

Postautor: Owca007 » 02 sty 2018, 00:34

W 3 da się regulować podświetlenie zarówno na światłach dziennych jak i na mijania więc i w 3 musi się dać. Spróbuj w dzień zmniejszyć i zobacz czy zapamięta.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Kieszko
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 04 sie 2014, 14:58
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI L

Re: Podświetlenie zegarów i radia.

Postautor: Kieszko » 02 sty 2018, 15:12

Według mnie powody są dwa:
1. W nocy się ściemnia, żeby oczu nie raziło.
2. W dzien świeci mocniej, żebyś widział dokładniej, np. gdy jedziesz pod słońce.
Nie widzę tu żadnego problemu.

Adek
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 16 maja 2017, 11:43
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI M+DFA

Re: Podświetlenie zegarów i radia.

Postautor: Adek » 02 lut 2018, 19:12

Mi wydaje się, że są 3 tryby automatycznego podświetlania zegarów:
- w dzień jest max
- jak światła mijania się odpalają z automatu, a na dworze jeszcze w miarę widno, to tablica jest słabiej podświetlona
- w nocy jest najniższy poziom podświetlenia
jak dla mnie to mega opcja :D

waldusrelax
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 10 mar 2019, 13:49
Czym jeżdzę: 1.6 T-gdi wersja xl

Re: Podświetlenie zegarów i radia.

Postautor: waldusrelax » 10 mar 2019, 22:35

U mnie tak samo. W dzień świecą pełna mocą żeby były widoczne w słońcu ale gdy tylko robi się szaro na zewnątrz to zegary się sciemniaja proporcjonalnie do szarowki na dworze nawet gdy zapalone są jeszcze dzienne a światła są na auto. Nocą sciemniaja się do ustawionego przeze mnie poziomu (chyba 12). Tak czy inaczej zegary są także sprzezone z czujnikiem swiatla

Awatar użytkownika
Bob38
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 22 lip 2017, 05:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.7 crdi DCT Business Line JBL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Podświetlenie zegarów i radia.

Postautor: Bob38 » 12 mar 2019, 12:54

Popatrz jeszcze w ustawieniach komputera - o ile dobrze pamiętam to jest tam opcja ustawienia na stałe jakie ma być podświetlenie w dzień i jakie w nocy. Wówczas na Auto działa tak jak chcesz. Przynajmniej tak jest u mnie przy JBL.
Dodatkowo w każdym momencie można sobie ściemnić lub rozjaśnić ręcznie.
Dobrego dnia wszystkim życzę [papa]


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap