Klapa bagażnika sama się otwiera

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Cebul
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2017, 19:38
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 full opcja

Klapa bagażnika sama się otwiera

Postautor: Cebul » 16 paź 2017, 19:43

Witam wszystkich na forum. Posiadam swoją Kia od sierpnia i mam dziwny problem. Mianowicie trzy krotnie już wracając do auta klapa bagażnika(elektryczna) była podniesiona, a auto otwarte. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem??

Pozdrawiam

Marwi
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 28 paź 2016, 20:44
Czym jeżdzę: Sportage IV 2.0 CRDI AWD

Re: Klapa bagażnika sama się otwiera

Postautor: Marwi » 16 paź 2017, 23:19

[rotfl1] sorry musiałem.

Może układ wentylacji postojowej?

Ja bym użył ukrytej kamery nagrał przypadłość, pokazał w ASO i powedzial... no to chłopaki kombinujcie :lol:

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Klapa bagażnika sama się otwiera

Postautor: Owca007 » 17 paź 2017, 07:23

Dzieci bawią się kluczykiem lub samemu przez przypadek wciska się guzik i auto się otwiera. Inaczej to coś szaleje bo kluczyk niby nie generuje sygnału, a auto się otwiera. Weź może na próbę wyciągnij z kluczyka baterię. No i drugi kluczyk trzymaj z dala od auta.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Marwi
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 28 paź 2016, 20:44
Czym jeżdzę: Sportage IV 2.0 CRDI AWD

Re: Klapa bagażnika sama się otwiera

Postautor: Marwi » 17 paź 2017, 07:53

Ostatnio naglasniane przez media kradzieże samochodów z dostępem bezkluczykowym rozciągnięty swoj zasięg na KIA? I tak Ciebie podziwiam ze jeszcze nic z tym nie zrobiłeś. Masz chopie jaja.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Klapa bagażnika sama się otwiera

Postautor: Owca007 » 17 paź 2017, 08:37

Chyba, że obok sąsiadowi auto kradną i mają na tyle dobry sprzęt, że KIA się przy okazji otwiera i płoszy złodziei.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

aro121
Uzależniony
Posty: 208
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:45
Czym jeżdzę: KIA

Re: Klapa bagażnika sama się otwiera

Postautor: aro121 » 20 paź 2017, 10:33

System jest niedopracowany. Mogłeś wcisnąć guzik w kieszeni np telefonem. Zawsze się tego obawiam jak jestem w pobliżu samochodu. Wg mnie powinna być jakaś kombinacja np dwa kliknięcia. Było by pewniej niż przytrzymanie.

sportek
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 25 lut 2019, 16:38
Czym jeżdzę: 1.6T-GDI, L+Business Line FL

Re: Klapa bagażnika sama się otwiera

Postautor: sportek » 14 sty 2020, 20:28

Mam to samo. Jeśli już musisz nosić kluczyk w kieszeni spodni nigdy nie wkładaj do tej kieszeni nic więcej (nawet monety). Jak się zapomnę i włożę coś jeszcze do kieszeni to prawie zawsze wychodzę z pracy i mam otwarta klapę. Źle wykonany pilot.
Sportage IV FL 1.6 T-GDI BL+ FN1

Awatar użytkownika
adams20go
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 06 kwie 2019, 10:06
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI BL + FN1

Re: Klapa bagażnika sama się otwiera

Postautor: adams20go » 14 sty 2020, 22:31

Niestety nawet jak nic innego nie miałem w kieszeni zdarzyło się nacisnąć czymś jak np. niosłem skrzynkę z zakupami. Chyba ze dwa razy sąsiad dał mi cynka, że auto w garażu się wietrzy. Na dodatek sygnał otwierania bagażnika działa na dość sporą odległość.

W końcu zakupiłem etui na kluczyk blokujący RFID i problem się skończył. Przy okazji dodatkowe zabezpieczenie auta przed walizką.

Denerwuje mnie za to jeszcze jedna rzecz z automatycznym otwieraniem bagażnika. Normalnie chyba pika 3 razy zanim się otworzy. Jeśli natomiast przerwę proces pikania np. po 2 razie a później (chyba ma tu znaczenie czas po jakim) przechodzę blisko bagażnika i złapie mi niechcący otwieranie klapy, to otworzy się po 1 piknięciu.... Też tak macie?


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap