Układ AEB i inne błędy :(

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
mowmipiotr
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2017, 22:30
Czym jeżdzę: Kia Optima 2016

Re: Układ AEB i inne błędy :(

Postautor: mowmipiotr » 06 mar 2017, 00:20

sytuacja w Polsce jest trudna, jeśli chodzi o wymianę na nowy przy zakupie na firmę i auto w leasingu
wzywałem KMP ostatnio już 2 krotnie do naprawy w ciągu 7 dni , a potem wysłałem wezwanie do wymiany na nowy

KMP odp, że oni jako gwarant maja prawo do naprawy, a nie wymiany na nowy. z takimi żądaniami tylko do sprzedawcy, czyli dealer....
ludzie uwaga, dealarzy w Polsce wyłączają prawo rękojmi (patrzcie w umowach), ale muszą to zaznaczyć.....

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Układ AEB i inne błędy :(

Postautor: Owca007 » 06 mar 2017, 00:48

No to jakaś turbo kamera jakieś radio, tonący brzytwy się chwyta. Człowieku kombinuje dokręcaj śrubę, niech prawnik z firmy wystawi stanowcze pismo itp. Dzwoń pytaj niech się ruszą ale najlepiej na to działa telewizja wiem z doświadczenia :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

marcinch
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 23 sie 2016, 15:11
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI + TE1

Re: Układ AEB i inne błędy :(

Postautor: marcinch » 09 mar 2021, 20:44

Ktoś musiał mnie gdzieś na parkingu delikatnie stukać w przód. Układ AEB pokazuje błąd przy dłuższej jeździe. Błędów nie rejestruje. Czy wystarczy tylko kalibracja i ile kosztuje?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Układ AEB i inne błędy :(

Postautor: automaciek » 09 mar 2021, 21:39

@marcinch niniejszym wręczam koledze ZŁOTĄ ŁOPATĘ za odkopanie umarlaka po 3 (słownie trzech) latach spoczywania w spokoju

xluc
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 22 wrz 2016, 09:11
Czym jeżdzę: Sportage GT-line 1.6 T-GDI DCT FN2 TE2 PNS

Re: Układ AEB i inne błędy :(

Postautor: xluc » 10 mar 2021, 23:17

Jeśli belka trzymająca radar jest choć lekko wygięta to będzie potrzeba jej wyprostowania, tak było u mnie. Borykałem się z odkryciem przyczyny długo, a sam układ był rekalibrowany i nic. Okazało się, ze ktoś musiał zahaczyć mnie na parkingu hakiem, choć ślad był praktycznie niewidoczny i dopiero po zdjęciu w serwisie zderzaka udało się ustalić faktyczą przyczynę problemu. Radar musi być nachylony pod określonym kątem i jeśli jest odchylenie to nie będzie działał prawidłowo. Serwis policzył mi za roboczogodzinę i uważam, ze naprawdę stanęli na wysokości zadania.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap