Kropelki wody w przednich reflektorach

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
smali
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 04 sie 2016, 00:35
Czym jeżdzę: Kia Sportage GT-Line 1.6 T-GDI 7DCT 4WD (MY2017)
Lokalizacja: Lublin

Kropelki wody w przednich reflektorach

Postautor: smali » 31 gru 2016, 22:25

Szanowni koledzy,

Zauważyłem że moim Sportku pojawiły się kropelki wody w reflektorach od wewnątrz przy kierunkowskazach. Objaw występuje zarówno w prawym jak i lewym reflektorze. Samochód odebrałem niecały miesiąc temu. Czy mogę z tym uderzać do ASO? Jak u Was wygląda sytuacja (zwłaszcza u Tych, którzy nie trzymają auta w garażu)?

Z góry dzięki za informace i pomoc.
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Kropelki wody w przednich reflektorach

Postautor: Owca007 » 01 sty 2017, 01:32

Są nieszczelne reklamuj.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kropelki wody w przednich reflektorach

Postautor: gisio » 01 sty 2017, 09:32

Jakby coś to polecam wrócić do lektury ze szkoły podstawowej i poczytać sobie o zmianach skupienia ciał.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Kropelki wody w przednich reflektorach

Postautor: puder12 » 01 sty 2017, 16:39

gisio pisze:„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „.

Chyba każdy wpis na forum robisz na trzeźwo. mniej mentorstwa - więcej empatii i wsparcie. Napisz o skraplaniu się pary, zamiast odsyłać do podręczników.

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kropelki wody w przednich reflektorach

Postautor: gisio » 03 sty 2017, 21:39

Szanowny moderatorze puder12 z autopsji wiem, że ludzie z natury są leniwi i obce jest im poszukanie stosownych artykułów w Internecie. Chociażby takiego:

http://www.motofakty.pl/artykul/zaparowane-reflektory.html

Nawet sami producenci proszą serwisy o wyjaśnienie tego naturalnego zjawiska klientom.

„Explain to customers complaining about foggy headlights are not quality problem it is natural phenomenon of temperature differences between the temperature inside and outside of the head lamps assembly."

Oczywiście większość klientów nie przyjmuje argumentacji doradców do wiadomości, ponieważ mają ubogą wiedzę dotyczącą zjawisk codziennie spotykanych w przyrodzie. Ma być rano mgła, to ma być ale już nikt nie zastanowi się dlaczego bo i po co?

W moim cee’d ED 2011 para występuje w narożnikach lamp od momentu jego zakupu – lampy świecą prawidłowo więc nic z tym nie robię. Notabene jedna z lamp była wymieniana po szkodzie komunikacyjnej i paruje tak samo jak ta pierwsza fabryczna.

Na usta ciśnie się tekst ze skeczu Kabaretu Dudek „Ucz się Jasiu” : „Praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan …”

Co innego jak w lampie „stoi” woda wtedy serwis powinien podjąć stanowcze kroki w celu ustalenia przyczyny jej występowania.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem się w miarę jasno?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Lukasz sport
Uzależniony
Posty: 228
Rejestracja: 12 lip 2014, 22:27
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 140km 2006
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kropelki wody w przednich reflektorach

Postautor: Lukasz sport » 03 sty 2017, 22:16

Twoja teoria, że tak musi byc jest błędna skoro ja i wiele innych osób nie mamy takiego efektu.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Kropelki wody w przednich reflektorach

Postautor: Owca007 » 03 sty 2017, 22:23

Efekt może być ale minimalny. Mam sportka obok siebie trzymany w takich samych warunkach i mi nic się nie dzieje, a koledze jedna lampa paruje dziwne.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

geegles
Nasz Człowiek
Posty: 459
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Proceed GT 1.6T 204 KM Full :|
Gadu Gadu: 2382783

Re: Kropelki wody w przednich reflektorach

Postautor: geegles » 03 sty 2017, 22:42

Lukasz sport pisze:Twoja teoria, że tak musi byc jest błędna skoro ja i wiele innych osób nie mamy takiego efektu.


A napisal, ze musi? Bo ja to rozumiem jako "moze wystepowac".
Jest: Kia Proceed 1.6T 204 KM FULL
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI 245KM GT-Line + ECS + RED + TEC + SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Lukasz sport
Uzależniony
Posty: 228
Rejestracja: 12 lip 2014, 22:27
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 140km 2006
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kropelki wody w przednich reflektorach

Postautor: Lukasz sport » 03 sty 2017, 22:51

Jeśli w jednej lampie występuje takie zjawisko zas w drugiej w takich samych warunkach już nie to coś musi być nie tak z lampa.

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Kropelki wody w przednich reflektorach

Postautor: damian94 » 31 gru 2019, 11:08

Trochę dla podniesienia na duchu - nie tylko Kia ma takie problemy [zlosnik2]
Fotki z wczoraj. Dzisiaj znowu to samo......
Ps. to nie moje auto :lol:
Załączniki
20191230_101505.jpg
20191230_101345.jpg

Awatar użytkownika
Bob38
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 22 lip 2017, 05:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.7 crdi DCT Business Line JBL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kropelki wody w przednich reflektorach

Postautor: Bob38 » 03 sty 2020, 13:50

W poprzednim aucie marki Renault miałem taki sam problem i reflektory parowały - panowie z serwisu otworzyli dekle lamp od środka, włączyli światła na jakieś 5 minut, dodatkowo zakryli lampy ręcznikami. Jakakolwiek wilgoć która była w środku odparowała i przez kolejne 5 lat nie miałem tego problemu.
Dobrego dnia wszystkim życzę [papa]

Awatar użytkownika
kzyhu1983
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 22 wrz 2018, 21:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage FL 1.6 GDI M+ Smart
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kropelki wody w przednich reflektorach

Postautor: kzyhu1983 » 04 sty 2020, 20:56

W Astrerce V mialem tak że jak wjechałem z zimnego do ciepłego garażu, to w obu lampach w dolnej części pojawiała się para która samoistnie znikała po paru godzinach. W instrukcji bylo napisane dużymi literami że zjawisko może występować w nieprzyjaznych warunkach atmosferycznych.
W Sportku zauważyłem delikatnie w narożnikach.
Jeżeli pojawiają sie krople to chyba jednak coś nie tak i jechał bym na serwis. Jezeli delikatna mgielka to olać...tak ma być.

Awatar użytkownika
joori
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 08 mar 2020, 19:49
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 GDI M+Smart, Kolor: Infra Red (2019)
Lokalizacja: Kraków

Re: Kropelki wody w przednich reflektorach

Postautor: joori » 08 mar 2020, 23:52

Podepnę się pod temat z moim przypadkiem.
Reflektory parują praktycznie od momentu, kiedy odebrałem samochód (początek stycznia 2020) - fotki poniżej. Podczas jazdy potrafi zaparować od wewnątrz powierzchnia w obu reflektorach w narożnikach gdzie znajdują się kierunkowskazy. Dzieje się tak nawet przy dodatnich temperaturach na zewnątrz (5 ... 7 stopni), a skropliny znikają jak postawie samochód w garażu. Odkręcałem dekle świateł głównych i kierunkowskazów i próbowałem ciepłym powietrzem z suszarki przedmuchać klosz lampy przez kilkanaście minut, ale ostatecznie nie udało mi się całkowicie usunąć wilgoci. Z problemem zgłosiłem się też do serwisu ale tam jakoś specjalnie mi nie pomogli - dostałem radę typu: "jeździć, obserwować, jak będzie woda albo jakiś biuletyn serwisowy to wtedy się nimi zajmiemy".
Wygląda mi na to, że w trakcie jazdy zimne powietrze najbardziej schładza powierzchnie szkła reflektora w miejscu gdzie są kierunkowskazy - w pozostałej części bańki powietrze jest cieplejsze, ogrzane przez główny reflektor. Brak cyrkulacji w lampie powoduje, że w tym miejscu wytrąca się wilgoć z powietrza .... Być może pozostała u mnie jeszcze jakaś folia / naklejka, która blokuje wymianę powietrza z zewnątrz i wilgoć nie może się wydostać (dekle z tyłu lampy mają dość szczelne uszczelki)....

Ciekawi mnie czy ktoś jeszcze boryka się z podobnym przypadkiem w nowych Sportage (2019 / 2020). Nie do końca zgodzę się ze stwierdzeniem że takie " zaparowania" nie mają wpływu na działanie lamp - na skroplinach będą osadzały się kurz i inne zanieczyszczenia, które po ich odparowaniu pozostaną przyklejone się do wewnętrznej powierzchni klosza i będą pogarszać jego przejrzystość.

Z góry dzięki za podpowiedzi i pomoc.
Załączniki
IMG_20200123_223011.jpg
IMG_20200123_223001.jpg
IMG_20200123_222954.jpg
Ostatnio zmieniony 09 mar 2020, 10:25 przez joori, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Kropelki wody w przednich reflektorach

Postautor: damian94 » 09 mar 2020, 00:59

@joori - miałem to samo w Picanto i Vendze. Oba auta miałem od nowości. Po ok. roku użytkowania para zniknęła. Może reflektory się "wygrzały" .... Picanto zgłaszałem w serwisie i otrzymałem podobną odpowiedź jak Ty. W Vendze nie zgłaszałem, bo wiedziałęm jaka będzie odpowiedź a po roku też para zniknęła. W Sportku mam LEDy i tego problemu nie zaobserwowałem. Może przy reflektorach z żarówkami tylko to występuje ze względy na zmiany temperatur? Wszystkie trzy moje auta były produkowane na Słowacji...może to ma jakiś związek? Nie przejmuj się drobnostkami! Ciesz się z jazdy Sportkiem a na pocieszenie zobacz mój post powyżej gdzie Mclaren za pół miliona polskich złotych tez ma parę w reflektorach! [zlosnik2]

Awatar użytkownika
joori
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 08 mar 2020, 19:49
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 GDI M+Smart, Kolor: Infra Red (2019)
Lokalizacja: Kraków

Re: Kropelki wody w przednich reflektorach

Postautor: joori » 09 mar 2020, 10:25

@damian94 - dzięki za informację.
Chciałem sprawdzić czy komuś jeszcze przytrafił się podobny przypadek. Przy dzisiejszych lampach, coraz częściej opartych na LEDach, producenci trochę bardziej muszą się nagimnastykować żeby dobrze dogrzewać klosz światła i usuwać z niego parę / śnieg / lód.
A ja na razie jeżdżę ... i się raduje :) Poczekam na ciepłe, suche dni, postawie Sportka w słońcu, otworze dekle w lampach i zobaczmy na jesień czy pomogło. Przy poprzednim poście zapomniałem wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy usłyszanej w serwisie. Podobno dla wersji sprzed liftu była akcja serwisowa - KIA wymieniała zaślepki w obudowach lamp na takie zawierające woreczki z pochłaniaczami wilgoci. Auta po lifcie mają inny ich rozmiar i nie pasują, a nowe jeszcze nie doczekały się żadnych biuletynów...

A co do McLarena - widać KIA technologicznie nie odbiega od tej marki ;)


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap