Telefon (Android Auto) i pendrive jednocześnie.

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Telefon (Android Auto) i pendrive jednocześnie.

Postautor: Karbulot » 04 sie 2022, 20:50

Mam taki dylemat. Samochód ma z przodu tylko jedno gniazdo USB. Czyli jak podłączę pendrive z MP3, to nie mam już Android Auto. Rozumiem, że tylko ten jeden USB się łaczy z systemem inforozrywki, bo jak podłaczyłem pendrive z tyłu do gniazda dla pasażera, to system audio go nie widział. Czyli uzywanie przejściówki z przodu gniazda 12V na USB, też nie zatrybi? Takie coś - https://www.euro.com.pl/ladowarki-do-te ... arna.bhtml . A czy w takim razie można rozdzielić USB z gniazda USB, na przykład czymś takim - https://allegro.pl/oferta/mini-portable ... 1791960397? Czy można do takiej "złodziejki" podpiąć Android Auto i pendrive z MP3 i słuchac jednocześnie muzyki z pendrive'a i korzystać z Google Maps z telefonu poprzez AA?
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Telefon (Android Auto) i pendrive jednocześnie.

Postautor: damian94 » 04 sie 2022, 22:03

Wgraj jakąś piosenke na telefon. Podłącz kablem USB do auta i sprawdź czy odtwarza. Potem włącz ąndroid auto...może zadziała. Ewentualnie sprawdź połączenie muzyki z telefonu przez bluetoth a android auto przez USB. Kiedyś na youtube był film jak ruski wchodził w menu serwisowe radia i aktywował tylne gniazdo USB. Ale nie wiem czy to jeszcze jest na youtube i czy by teraz zadziałało.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Telefon (Android Auto) i pendrive jednocześnie.

Postautor: Karbulot » 05 sie 2022, 00:05

Raz udało mi się odtworzyć muzykę z telefonu, to później straciłem połaczenie z telefonem przez bluetootha. Powiem tak. Nie interesuje mnie odtwarzanie muzyki poprzez telefon, tylko z pendrive'a USB.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
adams20go
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 06 kwie 2019, 10:06
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI BL + FN1

Re: Telefon (Android Auto) i pendrive jednocześnie.

Postautor: adams20go » 05 sie 2022, 22:01

A można wiedzieć dlaczego nie z telefonu tylko wyłącznie USB?
Można wgrać zawartość pendrive na telefon i wówczas działa i muzyka i AA. W telefonie mam wgrane piosenki i bajki dla dzieci. Jeśli chcą słuchać w trasie odpalam przez AA YouTube Music, który odtwarza też pliki z tel. Następnie odpalam Google Maps. Nawigacja działa na pełnym ekranie a w tle leci muzyka. Co więcej pasek YT się minimalizuje pod nawigacja i można przełączać utwory. Na kierownicy również.

Awatar użytkownika
Roberts193
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 25 mar 2018, 06:03
Czym jeżdzę: 1.6 GDI M+Smart

Re: Telefon (Android Auto) i pendrive jednocześnie.

Postautor: Roberts193 » 07 sie 2022, 20:19

Mogę jeszcze tylko dodać że ja używam odtwarzacza Rocket, który również czyta pliki z telefonu.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Telefon (Android Auto) i pendrive jednocześnie.

Postautor: Karbulot » 09 sie 2022, 18:08

Tylko że ja nie zawsze podłączam telefon do AA, bo nie zawsze potrzebuję. A pendrive'a mam wpiętego na stałe.

Słuchajcie, nie doradzajcie mi muzyki z telefonu. A może nie lubię zapychać telefon muzyką, albo mam mało miejsce. Odtwarzacz muzyki z USB wbudowany w system bardzo mi się podoba. To jest nieistotne. Interesuje mnie tylko jedno. Czy poprzez rozgałęźnik gniazda USM można podpiąć jednocześnie telefon i pendrive'a i korzystać jednocześnie z Google Maps i muzyki z pendrive'a. Eeeh, chyba szybciej będzie kupić samemu za 20 zeta i sprawdzić.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Lunar GT
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 01 sie 2022, 19:38
Czym jeżdzę: Sportage V HEV GT 4WD + wszystko (prócz dziury w dachu).
Lokalizacja: Śląsk

Re: Telefon (Android Auto) i pendrive jednocześnie.

Postautor: Lunar GT » 10 sie 2022, 00:17

Gdzieś ktoś pisał że takie podobno zadziałały:
https://allegro.pl/oferta/orico-hub-akt ... 1692640175
https://allegro.pl/oferta/hub-aktywny-u ... 9090075932
Jeżeli jest jakaś szansa to raczej tylko z aktywnym.

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Telefon (Android Auto) i pendrive jednocześnie.

Postautor: michal55yh » 10 sie 2022, 17:25

Karbulot pisze:Eeeh, chyba szybciej będzie kupić samemu za 20 zeta i sprawdzić.


Zachęcam do zakupu i sprawdzenia oraz podzielenia się opinią ;) A tak poważniej, po co te nerwy? Najwidoczniej nikt do tej pory nie miał takiego dylematu i nikt nie potrafi Ci jasno i klarownie odpowiedzieć na pytanie. Więcej luzu...
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Telefon (Android Auto) i pendrive jednocześnie.

Postautor: Karbulot » 11 sie 2022, 02:36

Ależ ja się nie denerwuję. Podkreśliłem tylko, że odtwarzanie muzyki z telefonu nie wchodzi u mnie w rachubę. Po prostu nie chce mi się za każdym razem podpinać telefonu do gniazda, ani zapychać telefonu plikami, używanymi tylko w samochodzie. Wolę mieć wpiętego na stałe pendrive'a w samochodzie, niż stale manewrować AA.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

MaciekM
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2023, 21:30
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 t-gdi GT Line

Re: Telefon (Android Auto) i pendrive jednocześnie.

Postautor: MaciekM » 23 gru 2023, 21:48

Hej, widzę, że temat umarł i chciałbym go podbić. Dokładnie tak jak kolega Karbulot też chciałbym móc korzystać jednocześnie (lub ew. zamiennie ale bez odłączania) z pendrive'a i AA. Czy pomysł z hubem usb ma sens? Ktoś już to wypróbował?


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap