Nierówne podświetlenie ekranu

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Nierówne podświetlenie ekranu

Postautor: Karbulot » 14 gru 2021, 20:59

Zauważyłem jakiś czas temu, że mój wyświetlacz nie jest równo podświetlony. Z lewej strony, szczególnie w lewym dolnym rogu ekran jest ciemniejszy. W jednych aplikacjach widać mniej, w innych więcej. Załączam niżej filmik, bo zdjęcia maja jakiś dziwny przeplot. Na nawigacji jest widać mocniej na żywo, niż na filmie. Podobnie w ustawieniach nawigacji widać, że napis "Dom" jest na ciemniejszym prostokącie. No ale w mediach "Dźwięki natury" to już jest mocno widać. Wiem, że dla niektórych to nie ma znaczenia, ale irytuje. Nie wiem czy u Was też są takie sensacje, czy mi się trafił model z uszkodzonym podświetleniem.

https://www.youtube.com/watch?v=a2lQIbcRUgk

Proszę nie komentować że mam obgryzione paznokcie. "Ten typ tak ma." :)
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Nierówne podświetlenie ekranu

Postautor: Rox » 14 gru 2021, 22:19

Kolego, miałem to samo. To jest wina softu. U mnie czasem było OK, czasem był lewy dolny róg ciemniejszy. Zgłaszałem to kilka razy, ASO nie znalazło przyczyny. Problem rozwiązał się po ostatniej aktualizacji (patrz wątek o update.kia.com) - robisz ją sam. Przygotowujesz pendrive programem od KIA i autko to sobie zaczytuje. Niestety, nowa wersja ma skopane wyświetlanie prędkości, przez co szwankuje automatyczne skalowanie mapy i ostrzeganie o fotoradarach.

Na Twoim miejscu wstrzymał bym się z aktualizacją do wydania poprawionej wersji. Jak będziesz męczył ASO to Ci zrobią update i skopią inne funkcje. Śledź tamten wątek. Jak będzie dobra wersja do ściągnięcia, to ja to pierwszy zrobię i dam tam znać, czy jest OK i czy warto wgrywać.

Łączę się w bólu.

Żeby to potwierdzić, wklej screena z wersją softu i mapy z menu ustawień.

J.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Nierówne podświetlenie ekranu

Postautor: Karbulot » 14 gru 2021, 22:50

Oj pocieszyłeś mnie. Bo wieczorem jak byłem w samochodzie mapa na navi była dobrze. Raz jest gorzej, raz lepiej. Najgorzej to wygląda na tych dźwiękach natury (super sprawa, włącz deszcz, a od razu chce się siku). Oczywiście wstrzymam się z truciem (_._) w ASO, zresztą do nich mam termin na 22 grudnia na opony, co najwyżej napomknę, może znają problem. Jutro pójdę do samochodu i zrobię fotkę z tych ustawień i info aktualnego softu.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Nierówne podświetlenie ekranu

Postautor: Karbulot » 15 gru 2021, 20:39

OK podsyłam wersję:
https://i.imgur.com/UZEekfM.jpg

A tak z ciekawości. Czy w nawigacji można ustawić ciemne tło mapy? Nigdzie nie znalazłem takiej opcji, a jak się jedzie po zmierzchu to wali za mocno z wyświetlacza. Ustawienie na kolor Mokka niewiele pomaga.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Nierówne podświetlenie ekranu

Postautor: Rox » 15 gru 2021, 21:49

Masz wersję 201111, czyli z błędem ekranu. Od wersji 211110 jest dostępny ciemny motyw mapy.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Nierówne podświetlenie ekranu

Postautor: Karbulot » 16 gru 2021, 13:53

OK, to super. Wielkie dzięki za pomoc. To teraz czekam na info o poprawionej wersji. Ufff... :)
A na cholerę mi jakiś podpis...?

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nierówne podświetlenie ekranu

Postautor: PabloS » 23 gru 2021, 12:48

Karbulot Ja też mam ten problem i też czekam. Spytam w ASO jak będę na najbliższej wymianie oleju czy wiedzą już co z tym fantem zrobić.
Mnie bardziej niż problem z nierównym podświetleniem ekranu denerwowało jego miganie o czym pisałem tutaj:

viewtopic.php?f=63&t=7492

Z miganiem się uporałem (a raczej panowie z ASO się uporali) ale nierówne podświetlenie zostało. Teraz już nie zwracam na to uwagi i tak naprawdę to muszę sprawdzić czy dalej jest ten feler bo ostatnio na przeglądzie po 15 tyś km panowie mi coś aktualizowali.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Nierówne podświetlenie ekranu

Postautor: Karbulot » 13 sty 2022, 16:12

W ASO aktualizowali. Działa pięknie, ładniejszy ekran i w ogóle na plus. Jeszcze nie bawiłem się dłużej. W każdym razie podświetlenie jest w końcu równomierne. Czyli wina poprzedniego softu.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
Gr2egor2
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 05 lis 2021, 09:43
Czym jeżdzę: Honda civic 1.8

Re: Nierówne podświetlenie ekranu

Postautor: Gr2egor2 » 29 sty 2022, 16:00

Mam to samo. Super widzieć że wystarczy nowy soft.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Nierówne podświetlenie ekranu

Postautor: Karbulot » 02 lut 2022, 01:05

Heh, widzę że łapiesz te same problemy co ja. Skrzypienie, nierówne podświetlenie. Widać samochód mamy z tej samej linii produkcyjnej. :)
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
Gr2egor2
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 05 lis 2021, 09:43
Czym jeżdzę: Honda civic 1.8

Re: RE: Re: Nierówne podświetlenie ekranu

Postautor: Gr2egor2 » 05 lut 2022, 10:55

Najpewniej ten sam majster składał ;)

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Nierówne podświetlenie ekranu

Postautor: Karbulot » 08 lut 2022, 13:47

Miałeś chyba na myśli ten sam flejtuch. Określenie "majster" to raczej synonim dobrego fachowca. 8-)
A na cholerę mi jakiś podpis...?


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap