Antena "shark" - problem

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Domcio
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 30 kwie 2017, 07:20
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Antena "shark" - problem

Postautor: Domcio » 13 paź 2021, 18:16

Przepraszam, jeśli temat był już poruszany, ale nie znalazłem interesującego mnie wątku.
jakiś czas temu wymieniłem antenę typu "bat" na taką typu "shark". Oryginalna antena miała tylko jeden przewód. Nie wiem ile przewodów ma ta "nowa" i jak jest podłączona bo nie robiłem tego samodzielnie.
ale....
Jakość odbioru pozostawia wiele do życzenia. W dużych aglomeracjach nie ma najmniejszych problemów, poza jest tragedia.
Pytanie do fachowców. Jaką antenę powinienem kupić żeby cieszyć się w miarę dobrym sygnałem. Nie interesuje mnie chińszczyzna.
Czy musi to być antena dla sportage IV czy może jest jakiś porządny model z III.
Bardzo dziękuje za info i pozdrawiam,

xluc
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 22 wrz 2016, 09:11
Czym jeżdzę: Sportage GT-line 1.6 T-GDI DCT FN2 TE2 PNS

Re: Antena "shark" - problem

Postautor: xluc » 18 paź 2021, 08:59

Bardzo chętnie podepnę się pod temat. Sportage z 2016 z oryginalną anteną typu "płetwa". W dużych miastach odbiór bez zastrzeżeń, ale wystarczy oddalić się kilka kilometrów w trasę i radio traci sygnał i nie sposób wyszukać stacji, nawet ręcznie. Nie wiem, czy to kwestia instalacji, czy coś innego. W serwisie nigdy nie widzieli problemu, bo "ten typ tak ma" ...

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antena "shark" - problem

Postautor: gisio » 18 paź 2021, 20:18

Ewidentnie serwisowi nie chce się zdiagnozować problemu, który leży po stronie anteny. Ciekawostka mój kuzyn miał podobny problem i 4 wizyty w ASO nie potwierdziły występowania usterki no ale przecież nikt z pracowników ASO nie będzie tracił czasu na wyjazd autem po za Warszawę!? Finalnie okazało się, że antena jest utleniona wewnątrz i po jej wymianie usterka już nie występuje.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap