Zmiana stacji multimedialnej na "duży ekran"

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Zmiana stacji multimedialnej na "duży ekran"

Postautor: KrzysiekG » 12 paź 2021, 10:57

Cześć!
Zaczynam rozważać podmianę mojej siedmiocalowej nawigacji na wersję 8". W moim MY19 w wersji BL+ nie miałem możliwości zamówienia nagłośnienia JBL i tym samym skończyłem z podstawowym audio z z "małą" nawigacją bez wzmacniacza zewnętrznego.
Z przyczyn estetycznych zacząłem się interesować kwestią wymiany stacji multimedialnej na tą z większym ekranem. Czy macie jakieś podpowiedzi? O czymś należy pamiętać? Wtyczki będą pasować? Co z DAB - czy jest to wbudowane w stację czy jakiś zewnętrzny komponent to obsługuje? Szukać konkretnego numeru fabrycznego? Jakiego? Chętnie wstawiłbym wersję z najnowszym interfejsem użytkownika (MY21?).
Czy do działania tych "większych" stacji jest wymagany wzmacniacz zewnętrzny? Czy funkcjonuje jakaś "ochrona komponentu" (jak w grupie VAG)?
Wszelkie podpowiedzi mile widziane. W szczególności liczę na użytkowników, którzy przerabiali już ten temat oraz obecnych tu pracowników KIA.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Zmiana stacji multimedialnej na "duży ekran"

Postautor: automaciek » 12 paź 2021, 12:51

Przeróbka na wersję ze wzmacniaczem wymaga modyfikacji całej instalacji.
Nie ma żadnej ochrony przeciwkradzieżowej.

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Zmiana stacji multimedialnej na "duży ekran"

Postautor: KrzysiekG » 12 paź 2021, 13:42

To to ja wiem. Nie będę tego robił jeśli okaże się że konieczna jest taka rzeźba.
Pytanie brzmi - czy każdy "większy ekran" wymaga dołożenia wzmacniacza?
Zdaje się że w rocznikach 2020+ duże ekrany były nawet w bazowej wersji audio. Czy one miały wzmaka? Chyba nie i to rozwiązanie mnie interesuje. Plug&play w miarę możliwości. Czy się mylę?

EDIT: dla absolutnej jasności - nie jestem zainteresowany kwestią wzmacniacza i poprawy jakości audio. Interesuje mnie wyłącznie większy ekran. Po prostu bardziej mi się podoba.


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap