Aktualizacja nawigacji + Pytanie o wyświetlacz

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
EfectiveWork
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2021, 12:20
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2020 BLACK EDITION

Aktualizacja nawigacji + Pytanie o wyświetlacz

Postautor: EfectiveWork » 30 wrz 2021, 12:31

Jestem nowym użytkownikiem tego forum i bardzo mi jest miło że dołączyłem do Waszego społeczeństwa :) Mam dwa pytania :) Posiadam KIA SPORTAGE 2020 BLACK EDITION 1.6 BENZYNA z Salonu :)
1. W jaki sposób mogę zaktualizować sobie nawigację ? Otrzymałem komunikat na wyświetlaczu abym to zrobił. Czy jest możliwość zrobienia tego samego czy koniecznie trzeba jechać do ASO ?
2. Czy istnieje możliwość obejścia zabezpieczenia na wyświetlaczu jeżeli chodzi o teledyski/bajki ? Podczas jazdy samochodem ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości oglądania teledysków, bajek. Bardziej chodzi mi o moje dzieciaki. Bajki działają tylko wtedy kiedy samochód stoi w miejscu. Czy istnieje możliwość zdjęcia tego zabezpieczenia ?

Z góry dziękuje za pomoc.

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Aktualizacja nawigacji + Pytanie o wyświetlacz

Postautor: damian94 » 30 wrz 2021, 23:23

Ad.1 - nawigacja teoretycznie aktualizowana jest za darmo, jednak serwisu Kii mogą za taką usługe pobierać opłaty. Jak to tłumaczą nowe mapy ( software ) jest za darmo ale trzeba zapłacić za robocizne.
Ad. 2 - ze wzglądu bezpieczeństwa ( aby nie rozpraszać uwagi kierowcy ) obraz na wyświtlaczu wyłączany jest automatycznie przy prędkości 15km/h. Takie info znalazłem w instrukcji. Nie majstrował bym przy tym mając na uwadze 7 lat gwarancji i bezpieczeństwo. Lepiej kup jakiś tablet czy coś w tym rodzaju i powieś na oparciu tylnego siedzenia.

EfectiveWork
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2021, 12:20
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2020 BLACK EDITION

Re: Aktualizacja nawigacji + Pytanie o wyświetlacz

Postautor: EfectiveWork » 03 paź 2021, 18:25

Tak myślałem, że nie ma żadnego obejścia aby wyłączyć tą blokadę oglądania filmów na wyświetlaczu :) Ale masz rację, że w trakcie gwarancji lepiej nic nie majstrować samemu, ale nie ukrywam, że cały czas się zastanawiam czy aby na pewno nie ma obejścia tego systemu.

riczi83
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 30 mar 2021, 12:55
Czym jeżdzę: 1.6 GDI BLACK EDITION Biała Perła
Lokalizacja: Turek

Re: Aktualizacja nawigacji + Pytanie o wyświetlacz

Postautor: riczi83 » 03 paź 2021, 22:20

Jest aplikacja na androida CARTUBE i mi działało YOUTUBE ale teraz już przy aktualizacjach androida i android auto zablokowali. Za darmo apka działała na postoju ale mi udawało się nawet podczas jazdy ale jeszcze kilka innych programów miałem po wgrywanych w telefonie. Po aktualizacjach android auto przestała już działać ale musiałbyś śledzić na YT są filmiki pewnie też aktualizują. Ponoć coraz ciężej zabezpieczają w AA aby tego typu apki nie działały

PS. Swojego SPORTKA Black Edytion kupiłeś na koniec 2020 r. czy już w tym na rabatach, pochwalisz się ile wynegocjowałeś. Ja kupiłem też z końca listopada data produkcji 2020 (niestety tylko 1,6 GDI) moja jeszcze była demo zarejestrowana w styczniu 2020 r. i musiałem czekać do czerwca do odbioru ale fajnie bo miała tylko przejechane po pół roku 500 km. Udało mi się przy rezerwacji w marcu za cenę 98 tyś + dodatkowo oczywiście dywaniki, mata bagażnika, opony zimowe kumho oraz jeszcze otrzymałem osłony pod klamki na rysy. Oczywiście nie byłem w żadnej grupie rabatowej niestety tak to jeszcze bym miał dodatkowy rabat.


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot]

Sitemap