Android auto - klęska

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
gardan
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 10 wrz 2018, 22:08
Czym jeżdzę: Kia sportage L, BL, T-GDI, AWD

Android auto - klęska

Postautor: gardan » 09 maja 2021, 13:36

Postanowiłem skorzystać po raz pierwszy z android auto. Podłączyłem telefon kablem USB do gniazda, wyraziłem wszystkie zgody w telefonie (tysiąc pińcet jak nie więcej), włączyłem w telefonie bluetoth, załączyłem w nawigacji android auto i ..... Przez chwilkę pojawił się na ekranie nawigacji obraz mapy google a potem ekran zrobił się czarny. Widać tylko ikonkę ustawień (nie działa), sterowania głosem (trzeba krzyczeć, żeby zrozumiało), i ikonka powiadomień (tylko ta działa). Co jest nie tak? Na stronie KIA piszą tylko, że sportage od 2017 roku produkcji jest kompatybilny z android auto. Na telefonie wszystkie aktualizacje zrobione.

Ma ktoś jakieś doświadczenia z takowym przypadkiem albo w ogóle z android auto?

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: Android auto - klęska

Postautor: Bialy » 09 maja 2021, 16:17

Narzekanie, że zgód jest za dużo to takie samo narzekanie, że jakiś tekst jest za długi. Ale mniejsza.
AA działa w zasadzie jak należy (choć sam w sobie wg mnie jest jeszcze do dopracowania) więc przyczyn szukałabym w telefonie. Jaki w ogóle masz telefon? Może jakiś chiński wynalazek? Może w radio przywrócić ustawienia fabryczne? Wyczyścić pamięć w aplikacji AA?
I bluetooth nie musi być włączony bo i tak nie idzie AA bezprzewodowo.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Android auto - klęska

Postautor: listomek2014 » 10 maja 2021, 22:28

AA od 2017 powinna być ikona na nawi tel.z systemem min 6 z właściwą apk do systemu i jeśli nie zadziala czyli coś grzebane zostaję serwis
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Pedros
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 28 sty 2021, 23:37
Czym jeżdzę: Sportage Black Edition

Re: Android auto - klęska

Postautor: Pedros » 11 maja 2021, 18:29

AA w dotychczasowych wersjach Sportage działa ,,po kablu". Należy więc podłączyć telefon do wejścia USB systemu multimedialnego za pomocą dobrej jakości przewodu. Jakość przewodu ma tutaj ogromne znaczenie, ponieważ przy tanich wersjach kabla system nie pracuje prawidłowo. Od tego właśnie należy rozpocząć poszukiwanie przyczyn wadliwej pracy AA.

gardan
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 10 wrz 2018, 22:08
Czym jeżdzę: Kia sportage L, BL, T-GDI, AWD

Re: Android auto - klęska

Postautor: gardan » 12 maja 2021, 21:59

Tel Huawei P Smart. Android 9.1 .0.8. Może wina androida (jest już wersja 10 ale nie ma mój tel). Cóż. Spróbuję to co kolega radzi i zobaczymy. Dzięki za radę.


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap