Wymiana głośników - na jakie?

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Wymiana głośników - na jakie?

Postautor: Bialy » 25 lis 2019, 22:53

Jakie głośniki siedzą w drzwiach KS4? Czy ich wymiana to skomplikowana akcja czy wystarczy rozebrać boczek i wymienić głośniki? I jakie polecacie?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Wymiana głośników - na jakie?

Postautor: damian94 » 26 lis 2019, 00:42

Polecam JBL

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Wymiana głośników - na jakie?

Postautor: automaciek » 26 lis 2019, 07:32

Ja od siebie polecam:
https://www.sklep.caraudioteam.pl/hivi-swans-s600-p-5501.html
Kolega od car-audio mi polecił, robiłem na nich nagłośnienie i są mega. O klasę wyżej od marki JBL i wszelkiej maści Pioneer'ów, Alpine'ów itp. Oczywiście trzeba zrobić wygłuszenie matą butylową i dystanse z MDF.

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: Wymiana głośników - na jakie?

Postautor: Bialy » 09 gru 2019, 14:13

Wygłuszenia sam bym nie ogarnął. Chodzi mi o to, żeby wyjąć głośniki seryjne i włożyć nowe. Jakieś wymiary by się przydały:)

A JBL to od dawna jedzie na renomie. Co prawda ten system audio ze Sportage by mi wystarczył, ale jeśli sam mogę dobrać, to na pewno nie JBL. I to nie hejt, bo mam słuchawki i głośniki JBL w domu, ale zwykle odczucia.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1469
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wymiana głośników - na jakie?

Postautor: Thomaster » 13 gru 2019, 14:20

Przy doborze głośników zwróccie uwagę na ich impedancję. Nie wiem jak w KS4, ale w KS3 głośniki dla wersji zwykłej miały 4Ohm, a dla wersji z zewnętrznym wzmakiem 2Ohm. Jeżeli dobrze pamiętam to w dokumentacji na hotline dla KS4 ze wzmacniaczem również są 2Ohm'owe.
Zestawów z niższą impedancją jest zdecydowanie mniej na rynku. Ja wybrałem takie: INFINITY KAPPA 60.11CS 165mm.
Kolejna uwaga - oryginalny wzmacniacz ma niestety wbudowaną zwrotnicę i użycie zwrotnic z zestawu rozwali wysokie tony. Podłączenie bez zwrotnicy również będzie pozostawiało sporo do życzenia - rozwiązaniem jest użycie kondensatorów ze zwrotnicy w linii głośników wysokotonowych.
Podsumowaując - najprościej wymieniać głośniki w wersji bez navi (bez zewnętrznego wzmaka).

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Wymiana głośników - na jakie?

Postautor: automaciek » 13 gru 2019, 19:55

Montując 4 omowe głośniki zamiast 2 stracimy nieco mocy, ale zyskamy na jakości (mniejsze zniekształcenia końcówki mocy) . Z tego co kojarzę wzmacniacz w Kia nie steruje osobno głośnikami (tak jest np w VAG) , a ma tylko filtr górnorzepustowy, aby głośniki nie zachodziły na suba. Tak że spoko. Ogólnie KS4 gra marnie, w Pasku miałem Dynaudio i tam muzyka miała "jaja". Ale nie chce mi się grzebać.


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap