Głośniki - stuki puki

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Głośniki - stuki puki

Postautor: adamu » 05 lut 2018, 21:54

Witam,
przy słuchaniu muzyki na fabrycznym audio występuje pewnie problem ,a mianowicie gdy jest jakiś bass w piosence radio/usb z głośników/boczków słychać pukanie .Ten problem po zakupie jak i w czasie eksploatacji nie występował , obawiam się ,że w aso coś tam pogrzebali przy akcji serwisowej z uszczelnieniem klamek . Do serwisu mam nie po drodze , trochę już usterek mam spisane przy okazji przeglądu z tym myślę się uporać sam tylko mam pytanie co tu może być winowajcą i jak nie uszkadzając ściągnąć owe boczki drzwi przód/tył ?

A i przy okazji czy jest sens i będzie jakaś poprawa jeżeli włożę w miejsce atrapy w bagażniku oryginalny subwoofer z III/IV gen ?
Z tego co mi wiadomo wiązki i wszystko jest tam gotowe do podłączenia ?

Czekam na odpowiedź , pozdrawiam.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Głośniki - stuki puki

Postautor: diselboy » 06 lut 2018, 16:54

a nie pomyślałeś, że przesterowane nagranie masz ?
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Re: Głośniki - stuki puki

Postautor: adamu » 06 lut 2018, 21:24

Nie wiem jak mam to zrozumieć ?
Ustawienia audio nie ruszane od nowości , kiedyś sprawdzałem to w sumie mało co dają .

Co do boczków nie widzę żadnych śrub lub miejsc gdzie jest mocowanie , może ktoś wie jak to ściągnąć

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Głośniki - stuki puki

Postautor: Thomaster » 06 lut 2018, 22:24

adamu pisze:
A i przy okazji czy jest sens i będzie jakaś poprawa jeżeli włożę w miejsce atrapy w bagażniku oryginalny subwoofer z III/IV gen ?
Z tego co mi wiadomo wiązki i wszystko jest tam gotowe do podłączenia ?



Z tego co mi wiadomo to nie ma wiązek. Poza tym z czego chciałbyś go zasilić? Sub montowany w bagażniku jest pasywny co oznaczy tak właściwie tylko głośnik w obudowie. Aby zagrał musisz go podłączyć pod wzmacniacz, a tego jak rozumiem nie masz skoro masz wersję bez suba.

Odnośnie pukania basów to objaw, który opisujesz to w 90% przypadków wina samego głośnika, który nie jest w stanie poprawnie przenieść niskich tonów przy głośnym odtwarzaniu muzyki. Jesteś pewien, że wczesniej tego nie było? Według mnie może być ciężko wywalczyć coś w ASO, ale proponowałbym zgranie na pena utworu przy którym pukają Ci głośniki i przy okazji wizyty w ASO sprawdzenie tego samego utworu w nowym aucie (w tej samej konfiguracji audio).

Co do boczków nie widzę żadnych śrub lub miejsc gdzie jest mocowanie , może ktoś wie jak to ściągnąć


Jeżeli nie wiesz jak zdjąć boczek to sugerowałbym samemu przy tym nie grzebać, a jeżeli już to po wizycie w ASO...

adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Re: Głośniki - stuki puki

Postautor: adamu » 07 lut 2018, 04:27

Rozumiem czyli sam nic nie zdziałam . Myślałem ,że może ktoś z forumowiczów wie jak sie do tego zabrac może w III gen podobnie się ściągało ?
Możliwe ,że ta membrana głośnika jest uszkodzona lub folia po akcji nie została poprawnie przyklejona .

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Głośniki - stuki puki

Postautor: Thomaster » 07 lut 2018, 18:18


adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Re: Głośniki - stuki puki

Postautor: adamu » 12 mar 2018, 13:51

Te pukanie występuje mi jedynie przy tym utworze gdzie bas na początku się zaczyna :

https://www.youtube.com/watch?v=u72IwOrQ27M

Jeżeli by mógł ktoś to u siebie w KS IV sprawdzić czy ma podobnie , głośność od 15 - 20 .
W innych jest raczej ok chyba ,że głośność 25-40 to wtedy już wiadomo moc może nie dawać rady i wgl kto tak słucha ;)

Byłbym wdzięczny jeżeli ktoś podzieliłby się ustawieniami equalizera audio : bass , tony wysokie oraz średnie . Może tam da się jakoś zniwelować ,a dźwięku nie zepsuć . Bo sam nie wiem czy to wada głośników i wymiana w ASO czy może utwór akurat to psuje (w innym aucie na fabrycznym audio jest ok).

adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Re: Głośniki - stuki puki

Postautor: adamu » 12 mar 2019, 19:48

Po rozebraniu tapicerki drzwiowej to ona jest winna na nią przenosi się wibracja i to powoduje stukanie .
Próbowałem podklejać elementy filcem , gąbką ,ale nadal to samo . Ma ktoś jakiś patent jak sobie z tym poradzić ?
Może jakieś specjalne maty i obkleić tym całe drzwi albo cały boczek ?


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap