Nowa nawigacja 2017

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa nawigacja 2017

Postautor: Cav » 23 kwie 2018, 17:31

Kasztelan pisze:Cav, bardzo dziwne co piszesz, bo właśnie Waze posiada wszystkie te funkcje, które wymieniłeś że ich nie ma :)


To że posiada to ja wiem, tylko one nie działają.
Zapewne spowodowane to jest nikłą ilością użytkowników, a co za tym idzie małą ilością przesyłanych danych.
W każdym razie nawet offlinowe nawigacje (I-go) mają lepsze informacje o korkach i radarach, bo i-go takowe sygnalizowało częściej niż Waze na tej samej trasie.
Nie ma cudów - dane w takim programie są tylko od użytkowników, jak nie ma użytkowników, to nie ma danych.
A jak nie ma danych, to po jakiego diabła używać tego programu, jak nic się z niego nie dowiesz?

Może w dużych miastach jest lepiej, ale w trasie to porażka, do yanosika się toto nie umywa.
Tyle że jest ładniejszy, ale to wszystko, przynajmniej w Polsce.

Co do opcji tras - nie widziałem w Waze takich ustawień.

Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa nawigacja 2017

Postautor: Cav » 28 kwie 2018, 08:54

Kasztelan pisze:No to najpierw poćwicz, a potem wyrażaj opinię.


No właśnie poćwiczyłem - i takie były wnioski.
Praktyka a nie wiedza z internetowych linków.

Z informacji z pms - ponoć w Warszawie działa to w miarę dobrze (pewnie userów dużo), ale np. na Górnym Śląsku fatalnie.
A moje obserwacje były właśnie z tamtego rejonu, co by dużo tłumaczyło.

W każdym razie z 4 nawigacji które mam zainstalowane w radionawigacji w Sportage (I-go, yanosik, google maps i Waze), ta jest najmniej efektywna.
Choć poza I-go - najładniejsza i najbardziej czytelna, więc baza jest dobra.
Trzeba tylko przekonać ludzi żeby z niej korzystali i produkowali dane, bez nich to nadal będzie kicha.

P.S.
Jeśli uważasz, że Waze ma jakieś globalne ustawienia na które nie trafiłem, to zamiast się mądrzyć, napisz jak do nich dotrzeć.

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowa nawigacja 2017

Postautor: Edgar » 30 kwie 2018, 08:01

Cav, ja jeżdżę po górnym Śląsku i nie mam żadnych zastrzeżeń. Opcje trasy możesz wybrać tylko z 3 sugerowanych po rozwinięciu wybranej optymalnej. Ważę jest stworzone do tego aby ominąć korki i dla tego właśnie zawsze wybiera automatycznie trasę najszybszą. Fakt Wazerów jest mniej niż w yanosiku. Yanosik u mnie jest już nie używany ze względu na te OC i Orlenowskie reklamy.

Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa nawigacja 2017

Postautor: Cav » 30 kwie 2018, 20:08

Edgar pisze:Cav, ja jeżdżę po górnym Śląsku i nie mam żadnych zastrzeżeń.


A ile razy Waze pokazał Ci lotną kontrolę radarową?

Edgar pisze: Opcje trasy możesz wybrać tylko z 3 sugerowanych po rozwinięciu wybranej optymalnej.


No właśnie do tej domyślnej mam zastrzeżenia.
Gdy zobaczyłem jak Waze wytyczył wyjazd z południa Poznania na Katowice (via Wrocław), to już wiedziałem, że on nie ma pojęcia o korkowaniu się dróg.
Wybrał opcję inną niż każda inna nawigacja, na której zawsze, nawet w weekendy jest korek, poza tym jest dłuższa kilometrowo niż te sensowne.
Czyli wybrał trasę przez Komorniki.
Żadna nawigacja nigdy tak mi trasy nie wyznaczyła, tak jadą tylko lamerzy, sugerując się numeracją dróg (bo to jest trasa wyłącznie po krajówkach) - i Waze tak właśnie zrobiło.

Edgar pisze: Ważę jest stworzone do tego aby ominąć korki i dla tego właśnie zawsze wybiera automatycznie trasę najszybszą.


No właśnie wybrał najwolniejszą i najdłuższą z możliwych - w tym tkwi problem.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2018, 07:31 przez Cav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa nawigacja 2017

Postautor: Kasztelan » 01 maja 2018, 07:06

Lotna kontrola? I całe szczęście że nie ma tej funkcji, która nagminnie jest nadużywana w yanosiku przez wielu idiotów chcących nabić sobie punkty.


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap