Fabryczna stacja multimedialna i telefon

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
xluc
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 22 wrz 2016, 09:11
Czym jeżdzę: Sportage GT-line 1.6 T-GDI DCT FN2 TE2 PNS

Fabryczna stacja multimedialna i telefon

Postautor: xluc » 21 lut 2017, 11:40

Czy ktoś z Was oriętuje się ile wpisów mieści książka telefoniczna w stacji multimedialnej? Czy kopije ona wpisy z książki do pamięci wewnętrznej, czy działa na zasadzie pobierania danych bezpośrednio z telefonu? O co mi chodzi - zauważyłem, że pomimo pobrania przez stację danych z telefonu niektóre numery ( nie zauważyłem żadnej reguły) przy połączeniach przychodzących na ekranie stacji wyświetlane są jako "nieznane" pomimo, że telefon bez problemu identyfikuje rozmówcę. Przy wybieraniu tego samego numeru bezpośrednio ze stacji z książki, wyświetla się prawidłowo (choć wydaje mi się że również nie zawsze). Druga sprawa, to wyświetlanie polskich znaków na ekranie wyświetlacza między zegarami, również przy połączeniach telefonicznych. Niekiedy przy wyświetlaniu danych rozmówcy w miejscu polskich znaków są puste miejsca. Kolejna sprawa, to dzwonienie wybierając kontakt bezpośrednio ze stacji. Wybieram numer i cisza, nic się nie dzieje. Włącza się np. radio i za kilka lub kilkanaście sekund dopiero zaczyna dzwonić. Czy ktoś z Was miał podobne problemy?

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Fabryczna stacja multimedialna i telefon

Postautor: eathan » 21 lut 2017, 12:50

xluc pisze:Czy ktoś z Was oriętuje się ile wpisów mieści książka telefoniczna w stacji multimedialnej? Czy kopije ona wpisy z książki do pamięci wewnętrznej, czy działa na zasadzie pobierania danych bezpośrednio z telefonu? O co mi chodzi - zauważyłem, że pomimo pobrania przez stację danych z telefonu niektóre numery ( nie zauważyłem żadnej reguły) przy połączeniach przychodzących na ekranie stacji wyświetlane są jako "nieznane" pomimo, że telefon bez problemu identyfikuje rozmówcę. Przy wybieraniu tego samego numeru bezpośrednio ze stacji z książki, wyświetla się prawidłowo (choć wydaje mi się że również nie zawsze).


Może ma to związek z +48 na początku numeru. Sprawdziłeś? W przypadku odwrotnym (wybierasz numer na stacji) z góry wiadomo do kogo dzwonisz i dlatego jest dobrze. Natomiast przy przychodzących połączeniach musi nastąpić powiązanie numeru z wpisem w książce. Dlatego stawiam na +48

xluc pisze:Druga sprawa, to wyświetlanie polskich znaków na ekranie wyświetlacza między zegarami, również przy połączeniach telefonicznych. Niekiedy przy wyświetlaniu danych rozmówcy w miejscu polskich znaków są puste miejsca.


Jeżeli to Android to wejdź sobie na https://contacts.google.com/ i sprawdź. Możliwe, że jak przenosiłeś kiedyś kontakty z innego telefonu to się coś namieszało.

xluc pisze:Kolejna sprawa, to dzwonienie wybierając kontakt bezpośrednio ze stacji. Wybieram numer i cisza, nic się nie dzieje. Włącza się np. radio i za kilka lub kilkanaście sekund dopiero zaczyna dzwonić. Czy ktoś z Was miał podobne problemy?


Tak się zdarza u mnie. Moim zdaniem ma to związek z jednym z dwóch przypadków:

- chwilowo brak sygnału sieci komórkowej,
- chwilowe "uśpienie" BT w telefonie.

Zwróć uwagę, że ponowne połączenie odbywa po kilku sekundach i wygląda to tak jakby telefon albo musiał zalogować się do sieci albo aktywować BT. Warto sprawdzić czy np. jakiś system oszczędzania energii np. nie usypia BT. Sam to olałem bo problem pojawia się od święta i nie jest uciążliwy.
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

xluc
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 22 wrz 2016, 09:11
Czym jeżdzę: Sportage GT-line 1.6 T-GDI DCT FN2 TE2 PNS

Re: Fabryczna stacja multimedialna i telefon

Postautor: xluc » 21 lut 2017, 14:12

Dzięki za informację, sprawę z +48 przed numerem muszę sprawdzić ale to faktycznie może być przyczyna. Co do BT to uznaję, że " ten model tak ma", da się z tym żyć. Jednak sprawa z brakiem polskich liter wciąż mnie zastanawia. W telefonie kontakt wyświetlany jest poprawnie i - co ciekawe - na ekranie stacji multimedialnej również. Problem jest tylko na wyświetlaczu między zegarami.
A dziś dodatkowa ciekawostka. Stacja się zawiesiła i niezaleznie od oświetlenia, w trybie auto działała tylko w trybie nocnym. Dopiero po wylaczeniu zaplonu i odczekaniu kilku minut wróciła do normy.

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Fabryczna stacja multimedialna i telefon

Postautor: Kasztelan » 21 lut 2017, 21:02

xluc pisze:O co mi chodzi - zauważyłem, że pomimo pobrania przez stację danych z telefonu niektóre numery ( nie zauważyłem żadnej reguły) przy połączeniach przychodzących na ekranie stacji wyświetlane są jako "nieznane" pomimo, że telefon bez problemu identyfikuje rozmówcę. Przy wybieraniu tego samego numeru bezpośrednio ze stacji z książki, wyświetla się prawidłowo (choć wydaje mi się że również nie zawsze).

Może to być związane z tym, że masz na jednym kontakcie dwa numery (domowy, praca, itp) albo, że masz w swojej Książce pod dwoma różnymi kontaktami tę samą osobę. Może warto użyć narzędzia do scalania kontaktów.

gicala6
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 13 paź 2016, 13:35
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 AWD CRDi GT Line

Re: Fabryczna stacja multimedialna i telefon

Postautor: gicala6 » 22 lut 2017, 09:22

Nic to nie da, mam sporo kontaktów zarówno z +48 jak i bez, stacja pobiera losowo, raz kontakt jest widoczny innym razem ten sam nie jest identyfikowany i wyświetla się tylko nr telefonu w połączeniu przychodzącym. Testowałem różne rozwiązania i bez zmian.
Z tego co znalazłem na innych forach problem znany od dawna, zgłaszany do KIA, oczywiście jak to mają w zwyczaju totalna olewka.

Sokol_Kce
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 09 gru 2016, 11:58
Czym jeżdzę: Sportage IV "L" 1.6GDI
Lokalizacja: Katowice

Re: Fabryczna stacja multimedialna i telefon

Postautor: Sokol_Kce » 22 lut 2017, 10:14

Mam tak samo. Stacja sama pobiera tylko polowe kontaktow. Ale jak wymusze ponowne pobranie listy kontaktow recznie to wtedy wczytuje wszystkie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

smali
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 04 sie 2016, 00:35
Czym jeżdzę: Kia Sportage GT-Line 1.6 T-GDI 7DCT 4WD (MY2017)
Lokalizacja: Lublin

Re: Fabryczna stacja multimedialna i telefon

Postautor: smali » 22 lut 2017, 15:16

Co do Polskich znaków na wyświetlaczu środkowym to na pewno jest to kwestia oprogramowania samej stacji multimedialnej. Zwróciłem uwagę na ten błąd podczas jazdy testowej (MY2016), natomiast kiedy obierałem swój samochód a była to wersja MY2017 to już ta niedogodność nie występowała.

Co do nieznanych numerów dam znać później jak to u mnie wygląda - muszę potestować. Z kolei jeżeli chodzi o kontakty to importuje mi zawsze pełną książkę adresową. Nigdy nie miałem ani uciętego numeru ani wybrakowanych kontaktów.
Pozdrawiam,
Piotrek

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Fabryczna stacja multimedialna i telefon

Postautor: eathan » 22 lut 2017, 19:17

U mnie tego problemu nie ma. Polskie znaki są ok. Tyle, że mam navi 2017.

Co do wieszania. Miałem takie problemy z KS3 i fabryczną navi. Wymienili mi na nową w ramach gwarancji. Wieszała się na obrazie z tylnej kamery. Po wymianie było ok.
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

smali
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 04 sie 2016, 00:35
Czym jeżdzę: Kia Sportage GT-Line 1.6 T-GDI 7DCT 4WD (MY2017)
Lokalizacja: Lublin

Re: Fabryczna stacja multimedialna i telefon

Postautor: smali » 22 lut 2017, 20:13

Sprawdziłem u siebie i bez względu na to czy kontakt ma +48 czy 0048 czy wcale nie ma kierunkowego numeru do kraju to pokazuje mi jego nazwę zaimportowaną z książki adresowej. Tak samo jeżeli dany kontakt ma przypisany więcej niż jeden numer telefonu - bez problemu pokazuje jego pełną nazwę.
Pozdrawiam,
Piotrek

xluc
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 22 wrz 2016, 09:11
Czym jeżdzę: Sportage GT-line 1.6 T-GDI DCT FN2 TE2 PNS

Re: Fabryczna stacja multimedialna i telefon

Postautor: xluc » 23 lut 2017, 15:55

To, co zauważyłem, próbując dojść przyczyny problemu to następująca sytuacja:
Dzwoni numer do mnie - stacja go nie identyfikuje.
Ja odzwaniam, stacja go identyfikuje.
W spisie połączeń mam raz sam numer raz prawidłowo przyporządkowany kontakt.
Wymuszam odświerzenie listy kontaktów i nagle w spisie połączeń oba sa poprawnie zidentyfikowane. Ciekawe...

wobi
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1.6 T-GDI GT Line

Re: Fabryczna stacja multimedialna i telefon

Postautor: wobi » 23 lut 2017, 19:36

Problem jest z +48. W telefonie muszą być zapisane numery bez kierunkowego do Polski. I takie muszą się zsynchronizować. Jeżeli mazz numery w ulubionych, musisz je jeszcze raz zapisać, bo nadal są z +48.

Adi
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:48
Czym jeżdzę: Sportage MY17, GTline, 1.6 T-GDI 7DCT 4WD (Dark Gun Metal)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fabryczna stacja multimedialna i telefon

Postautor: Adi » 13 kwie 2018, 20:19

Hmm...co prawda jestem techniczny, ale chyba mnie to przeroslo. Po aktualizacji softu w tel S7 (Android 7.0) i po aktualizacji systemu navi w dniu wczorajszym, dźwięk (melodia) rozmowy przychodzącej jest inny niż mam w tel.
Wcześniej miałem taki sam, który ustawiłem w tel. w dźwiękach na odbieranie rozmowy.
Jest to denerwujące, bo jak ktoś dzwoni to mam nagle dwa różne dźwięki (inny w tel., i jakiś od czapy w głośnikach). Sprawdzałem już we wszystkich ustawieniach i nawet nie znalazłem nigdzie takiego dźwięku.
Proszę i wskazówki.
Pzdr.
:kierownik:


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap