Audio, standardowe 6 głosników, możliwość rozbudowy

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
areq10
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 05 kwie 2016, 17:23
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Audio, standardowe 6 głosników, możliwość rozbudowy

Postautor: areq10 » 29 gru 2016, 19:58

W mojej Sportage jest 6 standardowych głosników (Wersja M + DFA)
Chcę podpiąć głosnik niskotonowy.

W bagażniku jest jakby takie kółko na głosnik niskotonowy, czy są tam doprowadzone kable (wystraczy kupić tylko głosnik niskotonowy aktywny, czy jakaś zabawa konieczna) ?

a jesli aktywny subwoofer się tam nie zmieści, to czy standowy wzmacniacz fabryczny z radia, da radę obsłuzyć nieduzy subwoofer pasywny?

w obu rozwiązaiach zakładam ze audio + zasilanie są poprowadzone w sportage do bagaznika, czy to prawda ? :)

Lemoniada
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 04 lut 2017, 08:32
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2017 1,6 benz Czarna Perła

Re: Audio, standardowe 6 głosników, możliwość rozbudowy

Postautor: Lemoniada » 04 lut 2017, 08:54

ja również podłączam się do pytania chcę rozbudować audio w tym aucie , jakiś subwoffer ktoś coś wykonywał ?

malabarista
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 18 wrz 2017, 15:05
Czym jeżdzę: Sportage IV L 1.6T
Lokalizacja: pomorskie

Re: Audio, standardowe 6 głosników, możliwość rozbudowy

Postautor: malabarista » 02 sty 2018, 21:38

Podpinam się do tematu, czy ktoś coś kombinował z customowym rozwiązaniem? Wzmacniacz, zmiana głośników, wygłuszenie komory drzwi? Poszukam jeszcze w wątku ks3, może będzie coś ciekawego.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Audio, standardowe 6 głosników, możliwość rozbudowy

Postautor: Thomaster » 02 sty 2018, 23:19

Ja dokładałem to wszystko w KS3 - wzmacniacz, sub, wymiana głośników, wygłuszenie. Z tym, że zarówno radio, wzmacniacz jak i sub (właściwie obudowa suba bo głośnik zmieniłem) zastosowałem oryginalne. Dodanie suba nie jest prostym tematem, ale jak najbardziej wykonalnym. Teoretycznie wystarczy przejściówka konwertująca sygnał w wysokiego na niski, do tego jakiś wzmacniacz i sub. Nie wiem jak w KS4, ale w KS3 głośnik w subie jest dwucewkowy więc można podłączyć spokojnie sygnał z lewego i prawego kanału.

Jedna uwaga - dla wersji radia bez wzmacniacza głośniki są 4 Ohm, a dla wersji ze wzmakiem 2 Ohm. Oczywiście można dać 4 ohm bo jest ich znacznei więcej na rynku ale mogą odrobinę ciszej grać.

malabarista
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 18 wrz 2017, 15:05
Czym jeżdzę: Sportage IV L 1.6T
Lokalizacja: pomorskie

Re: Audio, standardowe 6 głosników, możliwość rozbudowy

Postautor: malabarista » 03 sty 2018, 09:28

Dzięki Thomaster, prześledziłem wczoraj z ciekawości chyba wszystkie najciekawsze mody na forum, łącznie z Twoimi (w tym infinity).

Szacunek panowie, jestem pod wrażeniem :)

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: Audio, standardowe 6 głosników, możliwość rozbudowy

Postautor: Bialy » 12 sie 2019, 12:01

Jakie głośniki są zamontowane w tylnych drzwiach? Czy można je wymienić 1 do 1 na jakieś lepsze? I czy to normalne, że są dużo cichsze od tych przednich?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap