Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
snajper
Uzależniony
Posty: 230
Rejestracja: 19 kwie 2016, 13:56
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV L 1.6GDI

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: snajper » 12 kwie 2017, 07:36

Dzięki za informacje.

Ron01
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 kwie 2017, 20:01
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV buisness line 1.7 CRDi automat

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: Ron01 » 13 kwie 2017, 20:10

Witam
Miesiąc temu odebrałem z salonu nową KIA SPORTAGE. Po miesiącu jazdy na nawigacji okazało się że nie ma połowy ulic o obwodnicach miast nie wspomnę. Zadzwoniłem do serwisu Panowie powiedzieli aby przyjechać otrzymali nową aktualizację to mi wgrają.
Dziś siedziałem tam 3 godziny bo najpierw aktualizowali system do nowszej wersji a potem wgrywali mapy na kartę. Po zmarnowanych 3 godzinach nadal nie mam ulic które zostały oddane do użytku ponad dwa lata temu !
Mam pytanie czy mój serwis może posiada jakieś stare mapy a inny może mieć nowsze czy wszyscy mają takie stare mapy ? :)
W tej chwli mam wgraną mape o numerze
EUR.09.47.50.582.002.2(D.c1)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: Owca007 » 13 kwie 2017, 20:55

Myślałem, że w 4 będzie dużo lepsze pokrycie map do rzeczywistości nowy system producent itp. ale jest to samo co w 3 jak dotychczas to tylko BMW robiło i dalej robi naprawdę dobre mapy z super pokryciem.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: Edgar » 13 kwie 2017, 21:33

Co najmniej dziwne. Z tego co mi wiadomo kia korzysta z map Here, a te sa aktualizowane co miesiąc. Brak ulic z przed 2 lat ? Podaj jakie obwodnice i jakie ulice u Ciebie nie występują .

Awatar użytkownika
akos
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 23 gru 2012, 00:08
Czym jeżdzę: KIA Sportage 4WD HEV 1,6 T-GDi 230KM GT Line 6AT
Lokalizacja: Poznań

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: akos » 13 kwie 2017, 22:17

Tęsknię za Automapą. Ale na te systemowe też nie narzekam, jakoś na razie udaje mi się wszędzie dojechać...

aro121
Uzależniony
Posty: 208
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:45
Czym jeżdzę: KIA

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: aro121 » 13 kwie 2017, 23:24

Here tak ale mapy datowane na 4q 2015 :)

Ron01
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 kwie 2017, 20:01
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV buisness line 1.7 CRDi automat

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: Ron01 » 14 kwie 2017, 08:17

Dużo jeżdżę po różnych miastach ale mieszkam w Lublinie i takim najprostszym przykładem jest wiadukt oraz przedłużenie ul: Lubelskiego Lipca 80 w Lublinie. Ten wiadukt oraz przedłużenie zostały oddane do użytku w sierpniu 2015 roku !! Już nie wspomnę o zachodniej obwodnicy lublina która już częściowo była oddana w Październiku 2016 i mapy googla już to miały a cała była oddana na początku grudnia 2016 no ale nie dramatyzujmy to dopiero 5 miesięcy :) Nie spodziewałem się cudów ale dwa lata to jest przepaść przy dzisiejszych zmianach organizacji ruchu. Dużo ulic z dwu kierunkowych stało się jedno kierunkowe itp

Link do artykułu z oddania wiaduktu

Zdjęcia z mojej nawigacji po aktualizacji 13 kwietnia 2017 roku

Nawigacja
Obrazek
Obrazek

Mapy googla

Obrazek




Obwodnica
Nawigacja Kia
Obrazek

Mapy googla
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 351
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: Kasztelan » 14 kwie 2017, 09:47

Edgar pisze:Co najmniej dziwne. Z tego co mi wiadomo kia korzysta z map Here, a te sa aktualizowane co miesiąc. Brak ulic z przed 2 lat ? Podaj jakie obwodnice i jakie ulice u Ciebie nie występują .

Nie Here, a TomTom Live.

Jak zamawiałem auto, to sprzedawca zapewniał, że aktualizacje map są darmowe przez chyba 5 lat. Może to chodziło o to, że aktualizacje będą raz na 5 lat ???? [zlosnik2]

Ron01
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 kwie 2017, 20:01
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV buisness line 1.7 CRDi automat

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: Ron01 » 14 kwie 2017, 10:16

No to nabrałeś się na to samo co ja. Też myślałem że jest to nawigacja TomTom. TOMTOM tylko wspiera tą nawigację wtedy gdy damy mu połączenie z internetem :)
A wspiera w zakresie
- informacji o korkach
- fotoradarach
- pogodzie :)
Tylko musi pobierać te dane z internetu :) o mapach tomtom można chyba zapomnieć

aro121
Uzależniony
Posty: 208
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:45
Czym jeżdzę: KIA

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: aro121 » 14 kwie 2017, 13:59

Mapy są Here , live jest od tom tom a mapy z przed dwóch lat. I nabici w sportka bez caplay i aauto :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ron01
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 kwie 2017, 20:01
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV buisness line 1.7 CRDi automat

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: Ron01 » 14 kwie 2017, 22:45

Nie wiem skąd masz takie info ale umnie jest carplay oraz android auto i bardzo dobrze działają mapy googla ale przy podłączeniu telefonu jest utrudnione korzystanie z innych aplikacji w telefonie więc niezależna dobrze działająca nawigacja by się przydała. Jeśli wszyscy będą wychodzić z założenia że stare mapy im wystarczą bo przecież mają mapy googla w telefonie kia nigdy nic z tym nie zrobi

aro121
Uzależniony
Posty: 208
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:45
Czym jeżdzę: KIA

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: aro121 » 14 kwie 2017, 22:57

Auta z początku produkcji nie mają Android Auto i Carplay :)

Nikt nam o tym nie powiedział że kupując auta z początku produkcji KIA każe nam się "walić". Ja kupiłem auto w Kwietniu tamtego roku.... Szkoda.

smali
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 04 sie 2016, 00:35
Czym jeżdzę: Kia Sportage GT-Line 1.6 T-GDI 7DCT 4WD (MY2017)
Lokalizacja: Lublin

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: smali » 14 kwie 2017, 23:31

Tak z czystej ciekawości. Z jakich aplikacji ciężej się korzysta w telefonie podczas jazdy?
Pozdrawiam,
Piotrek

pancer
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 18 sie 2016, 20:53
Czym jeżdzę: SPORTAGE IV GT-Line, 2.0 CRDI, AWD, AT FN2+TE2+PNS

Re: RE: Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: pancer » 15 kwie 2017, 00:57

aro121 pisze:Auta z początku produkcji nie mają Android Auto i Carplay :)

Nikt nam o tym nie powiedział że kupując auta z początku produkcji KIA każe nam się "walić". Ja kupiłem auto w Kwietniu tamtego roku.... Szkoda.

Ja kupiłem we wrześniu i czuję się tak samo jak Ty.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 351
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: Kasztelan » 15 kwie 2017, 08:33

Ron01, a KIA HotSpot Ci działa ?

Ron01
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 kwie 2017, 20:01
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV buisness line 1.7 CRDi automat

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: Ron01 » 15 kwie 2017, 08:56

smali pisze:Tak z czystej ciekawości. Z jakich aplikacji ciężej się korzysta w telefonie podczas jazdy?


Gdy uruchamiasz Android Auto to na telefonie masz tylko czarne tło z napisem android auto i możesz korzystać z aplikacji przez panel w samochodzie ale tylko z dzwonienia i mapy no i muzyki.
Janosik działa w tle więc do niego nie trzeba zaglądać i może sobie działać z AA
Jeśli chcesz zobaczyć coś w kalendarzu lub w mailach jakie masz i gdzie spotkania to już pojawia się problem. Z czasem nauczyłem się obchodzić android auto aby jednak korzystać z innych aplikacji w telefonie podczas działania android auto ale jest trochę utrudnione dla tego wolał bym mieć aktualne mapy w nawigacji samochodowej a telefon wykorzystywać do innych celów :)
Nie wiem czy macie nawigację na zegarach też ? dzięki temu nie trzeba patrzyć się w bok gdzie jechać tylko jest wszytko wyświetlane na wprost kierownicy. Niestety działa to tylko z nawigacją KIA która nie ma aktualnych map więc jeśli korzystasz z AA i map googla nie można z tego korzystać

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 351
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: Kasztelan » 15 kwie 2017, 10:36

Tylko, że w polskim Google Play nie ma aplikacji Android Auto. Może więc dlatego tak to działa.

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: eathan » 15 kwie 2017, 10:47

Z mojego doświadczenia działają nie tylko mapy i muzyka. Poza tym można całkiem sporo robić przez Google Now. Działają też aplikacje zewnętrzne.
Jednak nie oczekujemy, że tutaj pojawi się jakaś bardzo długa lista aplikacji. Moim zdaniem będziemy wybierać poza nawigacjami, obsługą wiadomości powiadomień oraz odtwarzaczami muzyki i radiem. Na nic więcej nie liczę i nie wydaje mi się, że coś więcej będzie potrzebne.

PS
przy okazji Android Auto działa też bardzo fajnie z OnePlus 3t.
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

Ron01
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 kwie 2017, 20:01
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV buisness line 1.7 CRDi automat

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: Ron01 » 15 kwie 2017, 17:19

Dziś jak jeździłem to też rzuciło się w oczy a raczej w słuch że jak uruchamiam Android Auto to wyłącza mi radio :)

Ogólnie nie chodzi mi o to co może AA albo inne aplikacje. Może jak więcej osób zacznie naciskać na serwis to oni zaczną naciskać na centralę KIA i coś się ruszy z aktualizacjami nawigacji to jakiś realnych danych.

Ktoś napisał że są to mapy Here przed chwilą zainstalowałem tą aplikację na telefonie i bez logowania ani opłat pobrałem cała europę 12gb na telefon. Niestety pliki mają inna strukturę niż te na karcie SD z samochodu i nie da się ich podmienić ale coś spróbuje powalczyć z tematem. Trochę to dziwne że każdy może pobrać sobie za darmo aktualizację ale już nie klienci Kia :) Zresztą nawet na stronie Here jest komunikat jeśli chodzi o KIA aby kontaktować się ze sprzedawcą.

aro121
Uzależniony
Posty: 208
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:45
Czym jeżdzę: KIA

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: aro121 » 15 kwie 2017, 17:35

Bo mapy są Here ale kompilowane na potrzebne kia. Kompilacja razem z zabezpieczeniami żebyś nie aktualizował sam. Po siedmiu aktualizacjach zapłacisz ekstra. Masz nie 7 lat darmowych aktualizacji a 7 aktualizacji :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 351
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: Kasztelan » 15 kwie 2017, 17:50

Czy w nowym aucie odbieranym z salonu, karta SD już jest ? Czy należy ją kupić ? Jeśli tak, to jakiej pojemności ?


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap