Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: jarmk » 05 cze 2020, 12:58

Ja też napisałem i pisze o tym i zapewnia darmowe aktualizacje przecież sama KIA:
https://www.kia.com/pl/serwis/mobilnosc ... zacje-map/

Jak można żądać zapłaty za coś co zapewniają nam warunki gwarancji przy zakupie nowego auta...?
Jak kupisz nawigację AUTOMAPĘ, NAVIEXPERT, itp., to za każdą comiesięczną aktualizację map zażądałbyś zapłaty, bo "ktoś to musi zrobić, jest na etacie i z czegoś trzeba uzbierać na tę wypłatę."....? ... ja już to kupiłem i oczekuję tylko aktualizacji.

Tak samo jest z telewizorami, komórkami, aplikacjami i innym sprzętem... kupuję sprzęt, a aktualizacje są gratis... i właśnie przed chwilą zaktualizowałem telefon Galaxy S10+ do poprawek zabezpieczeń czerwcowych - GRATIS :).

bigkaban
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:45
Czym jeżdzę: audi a6

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: bigkaban » 11 cze 2020, 06:10

RamzesRGS pisze:Ściągnąłem pliki z Yandex Disk (..) i zainstalowałem w navi, pięknie śmiga w kijance.

Hej masz jakieś linki do tego? byłbym wdzięczny bo szukam do stonica :)

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: RE: Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: automaciek » 11 cze 2020, 07:42

jarmk pisze:Jak można żądać zapłaty za coś co zapewniają nam warunki gwarancji przy zakupie nowego auta...?

Zrobiłeś to sam, świetnie ujęte. Gdybyś dał telefon do zaktualizowania w serwisie GSM, to już niekoniecznie za free. A ASO też ktoś to robi...

Zaznaczę że u mnie w serwisie aktualizacje robimy za free. Czy słusznie? Dwie dziennie, pracownik poświęca 15 min na auto, 40 szt na miesiąc tak optymistycznie = 10 godzin bezproduktywnych na miech. Stawki godzinowe jakie są każdy wie.
Czy w waszych miejscach pracy też taka rozrzutność panuje?

Arczi89
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:36
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 T-GDI 7 DCT AWD

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: Arczi89 » 11 cze 2020, 09:23

W cenniku sportage jest wyraźnie napisane : " 7-letni plan
darmowej aktualizacji map". Jest to też jedna z głównych informacji jaką usłyszałem od każdego z handlowców dlaczego warto dopłacić do wyższej wersji wyposażenia.

U mnie nie ma problemu, aktualizują za darmo bo dokładnie to obiecali podczas zakupu.

Jeżeli to dla KIA problem niech zrobią aktualizacje online tak jak w telefonach i nikt im nie będzie zawracał gitary.

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: jarmk » 11 cze 2020, 10:35

Szkoda wywodów, aktualizacja map jest gratis i tyle.
A jeżeli ktoś żąda za tą usługę jakiejkolwiek zapłaty, to świadczy o kompletnej nieznajomości przez niego i dany salon warunków gwarancji, przepisów i profesjonalizmu.
Osobiście zgłosiłbym skargę na takiego pana i cały serwis do KIA POLSKA, opisał wskazując serwis w grupach mediów społecznościowych i omijał go szerokim łukiem. Tyle w temacie.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: puder12 » 11 cze 2020, 13:04

jarmk pisze: Osobiście zgłosiłbym skargę na takiego pana i cały serwis do KIA POLSKA, .

no to przeczytaj co napisał @gisio, który w KMP pracuje.
viewtopic.php?f=18&t=7184&p=81267#p81267

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: jarmk » 11 cze 2020, 13:09

@puder12

To przeczytaj raz jeszcze co pisze i gwarantuje KIA.
https://www.kia.com/pl/serwis/mobilnosc ... zacje-map/

Uważasz, że sami w serwisach mamy sobie robić aktualizacje skoro piszą, że przez okres 7 lat jest darmowa..?
Przecież to oczywiste, że nie napiszą, że mapy gratis i usługa Pana Bolka też gratis..
Chcesz, to płać, Twoja kasa i wola..

Dodam jeszcze, że aktualizacja oprogramowania radia też jest gratis.

bigkaban
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:45
Czym jeżdzę: audi a6

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: bigkaban » 11 cze 2020, 14:21

Napisane wyraźnie, że klient otrzymuje 6 rocznych darmowych aktualizacji. Czyli mapa jest za darmo. Usługa ASO wcale już taka nie musi być, wedle semantyki tego zdania.

Awatar użytkownika
mariushg
Bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 28 cze 2018, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI BL

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: mariushg » 14 cze 2020, 11:32

Jak auto jest sprzedawane, to wszyscy przedstawiają to tak, że masz aktualizacje za darmo przez 7 lat, a nie że mapy za darmo, ale za wgranie trzeba już zapłacić. Poza tym, nikt raczej nie jedzie do serwisu tylko po to, żeby mu nowe mapy (czyli pi-oko sprzed 2 lat) wgrali, tylko robią to przy okazji. I nie zajmuje to raczej 15 min., tylko 2, bo serwisant podłączy i zostawi, aż się zrobi, a sam tym czasie zajmie się czymś innym. Mnie póki co ASO nie obciąża za aktualizacje.

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: damian94 » 16 cze 2020, 00:03

Na stronie Kia UK jest wyraźnie napisane, że mapy są za darmo a robocizna może być płatna wg. uznania serwisu. Nie zwróciłem na to uwagi do czasu kiedy skasowano mnie 25GBP za aktualizacje w ostatnią sobotę. Zdziwiło mnie to tym bardziej, że kilka lat temu dwukrotnie robiono aktualizacje w mojej Vendze i wtedy nic nie płaciłem, ale to był inny serwis Kii.
Co do polskiej strony Kia, też jest gwiazdka po info o darmowej aktualizacji ale sprawdzając na dole strony przy objaśnieniu gwiazdki nie ma jakiejkolwiek informacji, że robocizna jest płatna!
Swoją drogą, za wsadzenie karty SD do czytnika i naciśnięcie na ekran nawigacji i skasowanie za to czy 25GBP czy jak czytałem 100PLN jest totalną chamówą ze strony serwisu! Rozumię gdyby mechanik podłączał kompa i grzebał przy tym jakiś czas. Aktualizacja w moim aucie wyglądała tak: po rozpoczęciu aktualizacji mechanik powiedział, że wróci po ok. 20 minutach, bo tyle będzie trwał ten proces. Wrócił, gdy wszystko było gotowe i wsadził spowrotem moją orginalną karte. Szok!

Awatar użytkownika
Audobot
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 15 cze 2020, 20:33
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI L + Business Line

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: Audobot » 07 lip 2020, 12:10

A czemu zamiast się sprzeczać czy komuś płacić za robotę w ASO czy nie, nie zaktualizujecie softu oraz map sami ?

Nie licząc pobierania i kopiowania plików na kartę sd to aktualizacja trwała u mnie około 15 minut.

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: MAJKI4MOZA » 07 lip 2020, 12:31

A w jaki sposób można mieć dostęp do najnowszej oficjalnej wersji mapy KIA ?

Awatar użytkownika
Audobot
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 15 cze 2020, 20:33
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI L + Business Line

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: Audobot » 07 lip 2020, 15:44

Wersje opisane poniżej na screenie. Pod linkami jest wersja najnowsza dla KSIV od 2017 roku [QLe]


1. Pobierasz soft oraz mapy 2020
2. Pobrany plik Kia_Gen5x_Software_2020 rozpakowujesz np. 7zip'em i kopiujesz wszystko na sformatowaną kartę pamięci SD
3. Wkładasz do auta w czytnik SD i radio wykryje aktualizację. Zatwierdzasz i czekasz.
4. Po zakończeniu format karty i kopiujesz wypakowane pliki z Kia_Gen5x_Map_2020
5. Wkładasz do czytnika kart i radio wykrywa mapy.
6. Jeśli wszystko było ok to w ostatnim kroku format oryginalnej karty SD KIA i wgraj na nią mapy.
7. Zamiana karty na oryginał KIA i gotowe.

Linki poniżej

Ze względów prawnych linki zostały usunięte - proszę ich nie upubliczniać (michal55yh)

Software jest do różnych modeli aut jak na screenie.
Czas od 15 do 30 minut.
Nie można przerwać aktualizacji dlatego na odpalonym silniku.
Karta minimum 32 GB im szybsza tym lepsza.
W folderach jest plik z sumą kontrolną, która jest sprawdzana, a dane są kopiowane, więc aktualizacja jest bezpieczna.
Kartę najlepiej zmieniać na wyłączonym radio.

U mnie nie licząc kopiowania aktualizacja trwała 15 minut, ale miałem bardzo szybką kartę SD.

Pozdrawiam i udanej zabawy :kierownik:
Załączniki
Screenshot_3.jpg
Screenshot_3.jpg (37.18 KiB) Przejrzano 6443 razy

sasl
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 24 lis 2019, 13:11
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 T-GDi 7DCT 2WD BL2 AEB Blue Flame
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: sasl » 07 lip 2020, 22:39

Udało się. Dziękuję za udostępnienie softu i porady. Po aktualizacji widzę kilka ciekawych zmian. Jedną z nich jest pokazywanie prędkości z GPS, kolejna to pokazywanie manewru na połowie ekranu (tuż przed tym manewrem).

Awatar użytkownika
Audobot
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 15 cze 2020, 20:33
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI L + Business Line

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: Audobot » 08 lip 2020, 09:06

Tak sama nawigacja jest dużo przyjemniejsza i pojawiło się kilka dodatkowych opcji i ustawień, więc na plus. W samym radiu też kilka zmian. Co do map to jeszcze nie zdążyłem sprawdzić w miejscach gdzie poprzednia mnie zawiodła.

Awatar użytkownika
Bob38
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 22 lip 2017, 05:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.7 crdi DCT Business Line JBL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: Bob38 » 13 lip 2020, 10:38

Ja aktualizowałem w ASO w sobotę. Wizualnie przyjemniej, ale niestety same mapy nadal bez sensu w moich okolicach - brak obwodnicy Bolkowa, Brak obwodnicy Maciejowej. Cudem jest S3.
Także korzystam dalej z AA, a Kia mam na w razie co...
Dzięki za informacje jak aktualizować samemu - trzeba będzie spróbować kiedyś.
Dobrego dnia wszystkim życzę [papa]

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: MAJKI4MOZA » 13 lip 2020, 10:43

Producenci samochodów (nie mówię wyłącznie o KIA) nie starają się jakoś specjalnie mieć te mapy aktualne. Lata mijają a sytuacja się nie zmienia.
Szkoda nerwów na to co mamy w Sportkach, trzeba używać map Google, Yanosika czy czego tam co jest naprawdę aktualizowane w czasie rzeczywistym

Ja map KIA w mojej samochodowej nawigacji używałbym tylko przy podróżach międzynarodowych, żeby oszczędzać na transmisji danych w roamingu lub nie płacić milionów za transfer danych poza UE (np. wyprawa do Albanii).

Awatar użytkownika
Sportage2k18
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 25 lip 2018, 09:56
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1.6 GDI L+BL

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: Sportage2k18 » 15 lip 2020, 09:38

Dzięki za linki, aktualizacja przebiegła bezproblemowo.

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 887
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: michal55yh » 20 lip 2020, 18:47

Proszę nie udostępniać linków z mapami. Są one nielegalne. W razie wątpliwości zapraszam na PW.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

zbyh
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 05 lis 2011, 00:07
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI EXKLUSIVE

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: zbyh » 27 sie 2020, 10:23

Koledzy którą wersję mapy i oprogramowania potrzebuję do Sportage 1,6 tgdi 2016r. Byłem w zeszłym roku w serwisie i nie wiem co mi tam wgrali ale pokrycia nie ma żadnego. Skoro to nie jest takie trudne to sam bym zrobił aktualizację. Może któryś z kolegów naprowadził by mnie skąd to zassać. Z góry dziękuję za pomoc.

zbyh
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 05 lis 2011, 00:07
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI EXKLUSIVE

Re: Aktualizacja systemu navi + mapy SP IV

Postautor: zbyh » 28 sie 2020, 11:25

IMAG0375.jpg
Taką kartę mam w navi
IMAG0375.jpg (482.02 KiB) Przejrzano 5592 razy
Załączniki
IMAG0377.jpg
I takie radio


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap