Android Auto

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
maciekl
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:19
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 2.0 CRDI 6MT AWD M+SMART

Re: Android Auto

Postautor: maciekl » 09 mar 2018, 10:36

Kasztelan pisze:
maciekl pisze:
xRaVx pisze::galy: dzięki, poprobuje.


Generalnie jak nie powstrzymasz tego ręcznie, to każda apka, nawet z apkmirror, aktualizuje się sama. Ja mam AA 3.0.cośtam


Każda apka pod warunkiem, że jest dostępna w oficjalnym sklepie Google Play. Natomiast jeśli nie, tak jak AA dla Polski to w życiu nie będzie się sama uaktualniać.


Niestety nie zgodzę się z Tobą. Zainstalowałem AA 2017/08/10 z APK mirror, wtedy była to wersja bodajże 2.7. Z informacji z telefonu: Czas ostatniej aktualizacji 2018/02/21, źródło ostatniej aktualizacji: Sklep Gogle Play, wersja 3.0570554

maciekl
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:19
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 2.0 CRDI 6MT AWD M+SMART

Re: Android Auto

Postautor: maciekl » 09 mar 2018, 10:40

Poniżej screen z telefonu z aktualizacją AA zainstalowanego z apkmirror. Post wyżej artykuł z apkmirror o aktualizacjach.
Załączniki
Screenshot_2018-03-09-09-38-36-914_com.miui.securitycenter.png
Screenshot_2018-03-09-09-38-36-914_com.miui.securitycenter.png (38.76 KiB) Przejrzano 6717 razy

xRaVx
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 06 mar 2018, 00:10
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI, Business Line + 19''

Re: Android Auto

Postautor: xRaVx » 09 mar 2018, 10:50

Hm, a dlaczego mi nie zaktualizowalo?
Ą bardziej jakie miałeś ustawienia, że Tobie zaktualizowalo?
Miałeś może włączone " ..... instalacja z innych źródeł"?

xRaVx
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 06 mar 2018, 00:10
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI, Business Line + 19''

Re: Android Auto

Postautor: xRaVx » 09 mar 2018, 10:52

Pamiętam jak mi babcia mówiła, że człowiek głupi sie rodzi, przez całe życie się uczy i głupi umiera... :chore:

maciekl
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:19
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 2.0 CRDI 6MT AWD M+SMART

Re: Android Auto

Postautor: maciekl » 09 mar 2018, 11:18

Któraś aktualizacja MIUI (nakładka na androida or Xiaomi) wyłączyła mi uprawnienia do instalacji z nieznanych źródeł, tak więc teraz są wyłączone.

Spróbuj wejść do Google Play, w lewym końcu pola wyszukiwania aplikacji kliknąć 3 poziome kreski, z menu wybrać Moje gry i aplikacje, następnie wybrać zakładkę Zainstalowane. Ja mam na liście Android Auto widoczne. Klikam, i po pokazaniu się strony AA z klikam w prawy górny róg (trzy kropki) i tam mam zaznaczoną opcję aktualizacji.

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Android Auto

Postautor: Kasztelan » 09 mar 2018, 11:34

maciekl pisze:Poniżej screen z telefonu z aktualizacją AA zainstalowanego z apkmirror. Post wyżej artykuł z apkmirror o aktualizacjach.

maciekl wejdź proszę w Google Sklep i wpisz w wyszukiwarkę Android Auto. Ciekaw jestem czy pokaże Ci tę aplikację. Zwróć tylko uwagę, czy to na pewno właściwa pod pod tym hasłem to różne inne badziewia się wyświetlają. Czy Ty jesteś w Polsce ?

mast
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 15 maja 2017, 14:10
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1,6 GDI AWD

Re: Android Auto

Postautor: mast » 09 mar 2018, 11:36

Ja mam pobrane z apkmirror.
W moich aplikacjach w Sklep play nie widzi AA.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Android Auto

Postautor: Kasztelan » 09 mar 2018, 11:38

maciekl pisze:
Spróbuj wejść do Google Play, w lewym końcu pola wyszukiwania aplikacji kliknąć 3 poziome kreski, z menu wybrać Moje gry i aplikacje, następnie wybrać zakładkę Zainstalowane. Ja mam na liście Android Auto widoczne. Klikam, i po pokazaniu się strony AA z klikam w prawy górny róg (trzy kropki) i tam mam zaznaczoną opcję aktualizacji.

U mnie AA jest niewidoczna. Podejrzewam, że albo masz "niepolską" wersję Sklepu, albo jesteś za granicą gdzie AA jest oficjalnie dostępne.

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Android Auto

Postautor: Kasztelan » 09 mar 2018, 11:57

Ja natomiast cały czas mam dwa problemy z AA. Jeden to, jak mam połączenie przychodzące, to na ekranie samochodowym nie pokazuje mi się kto dzwoni i nie mam możliwości odebrania tapając zieloną słuchawkę na tym ekranie (kiedyś mi to ładnie działało). Drugi problem, to dostęp do Waze. Jak w wyborze zaznaczę Waze, to cała aplikacja robi zwiechę. Waze działa bez problemu tylko w tym samym dniu od instalacji lub aktualizacji AA w telefonie. Na drugi dzień, czyli jak przeskoczy data, problem znowu się pojawia.
Nie wiem czy to problem telefonu lub jego ustawień, czy stacji multimedialnej. Telefon z andkiem 8.0.

maciekl
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:19
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 2.0 CRDI 6MT AWD M+SMART

Re: Android Auto

Postautor: maciekl » 09 mar 2018, 12:46

Kasztelan pisze:
maciekl pisze:
Spróbuj wejść do Google Play, w lewym końcu pola wyszukiwania aplikacji kliknąć 3 poziome kreski, z menu wybrać Moje gry i aplikacje, następnie wybrać zakładkę Zainstalowane. Ja mam na liście Android Auto widoczne. Klikam, i po pokazaniu się strony AA z klikam w prawy górny róg (trzy kropki) i tam mam zaznaczoną opcję aktualizacji.

U mnie AA jest niewidoczna. Podejrzewam, że albo masz "niepolską" wersję Sklepu, albo jesteś za granicą gdzie AA jest oficjalnie dostępne.


Nie jestem w stanie wyszukać AA bezpośrednio w sklepie... Jestem w PL, mam polski sklep. Myślę, że przyczyna może być gdzie indziej:

Mogło się zdarzyć, że kiedyś (dawno temu, zapewne jakoś po premierze AA) zainstalowałem AA ze sklepu na jakimś starym telefonie, będąc za granicą. Ponieważ nie miałem wtedy auta z systemem multimedialnym, wyrzuciłem AA z telefonu, jednak pozostał w "moich aplikacjach" - to by tłumaczyło widoczność AA właśnie tam. Pamiętam, że później, znowu będąc za granicą, próbowałem ponownie na tamtym telefonie zainstalować AA z mojego standardowego konta google i było to niemożliwe - nie widziałem go w sklepie. założyłem jednak nowe konto google i wtedy to się udało. Mając nowy telefon nie wyjeżdżałem, więc gdy miałem już widok na auto z AA na pokładzie, próbowałem zainstalować AA z tego konta założonego w USA, ale nic z tego nie wyszło, dlatego pobrałem z apkmirror.

Pomysł dla Was Panowie mam taki:

1. Zainstalujcie sobie VPN, np hola! VPN
2. Wyłączcie lokalizację, dane i sieci komórkowe w ogóle
3. załóżcie konto google np z USA lub Niemiec
4. korzystając z tego konta pobierzcie AA ze sklepu play
5. rozłączcie VPN, włączcie sieć kom itp.

To powinno dać Wam AA w wersji 3.0 i umożliwić aktualizację. Sam VPN z kontem już aktywnym w PL może nie pomóc, bo google pamięta, że większość czasu jesteście gdzie indziej niż np w Niemczech. Może ta procedura pomoże?

Jeśli nie, to pozostaje ręczny update z apkmirror....

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Android Auto

Postautor: Kasztelan » 09 mar 2018, 12:49

No tak, to by tłumaczyło sprawę.

maciekl
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:19
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 2.0 CRDI 6MT AWD M+SMART

Re: Android Auto

Postautor: maciekl » 09 mar 2018, 12:49

Kasztelan pisze:Ja natomiast cały czas mam dwa problemy z AA. Jeden to, jak mam połączenie przychodzące, to na ekranie samochodowym nie pokazuje mi się kto dzwoni i nie mam możliwości odebrania tapając zieloną słuchawkę na tym ekranie (kiedyś mi to ładnie działało). Drugi problem, to dostęp do Waze. Jak w wyborze zaznaczę Waze, to cała aplikacja robi zwiechę. Waze działa bez problemu tylko w tym samym dniu od instalacji lub aktualizacji AA w telefonie. Na drugi dzień, czyli jak przeskoczy data, problem znowu się pojawia.
Nie wiem czy to problem telefonu lub jego ustawień, czy stacji multimedialnej. Telefon z andkiem 8.0.


Sprawdzę dziś telefon i waze - bo na razie nie korzystałem i dam znać, ok?

maciekl
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:19
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 2.0 CRDI 6MT AWD M+SMART

Re: Android Auto -komendy głosowe

Postautor: maciekl » 09 mar 2018, 12:55

Cześć,

Przy okazji chciałem podzielićsię komendami mozłiwymi do użycia po aktualizacji. Zaznaczam, że w ustawieniach wyszukiwania głosowego google mam wybrany domyślnie polski, a jako drugi angielski

1. Jedź do, nawiguj - bez zmian
2. odtwórz muzykę zespołu... - bez zmian, przy czym jeśli chcemy muzykę zespołu o angielskiej nazwie, lepiej powiedzieć komendę i nazwę po angielsku, bo po polsku nie zrozumie (Kasabian, Oasis itp.)
3. wyślij wiadomość WhatsApp do ...

Czy ktoś wie, jaka jest komenda do napisania nowej wiadomości na FB messenger? albo do odpowiedzi na przychodzące wiadomości?

maciekl
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:19
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 2.0 CRDI 6MT AWD M+SMART

Re: Android Auto

Postautor: maciekl » 09 mar 2018, 20:28

Kasztelan pisze:Ja natomiast cały czas mam dwa problemy z AA. Jeden to, jak mam połączenie przychodzące, to na ekranie samochodowym nie pokazuje mi się kto dzwoni i nie mam możliwości odebrania tapając zieloną słuchawkę na tym ekranie (kiedyś mi to ładnie działało). Drugi problem, to dostęp do Waze. Jak w wyborze zaznaczę Waze, to cała aplikacja robi zwiechę. Waze działa bez problemu tylko w tym samym dniu od instalacji lub aktualizacji AA w telefonie. Na drugi dzień, czyli jak przeskoczy data, problem znowu się pojawia.
Nie wiem czy to problem telefonu lub jego ustawień, czy stacji multimedialnej. Telefon z andkiem 8.0.


U mnie, gdy ktoś dzwoni, pulpit jest bez zmian, tylko od góry pojawia się belka z dzwoniącym i czerwoną słuchawka. Aby odrzucić, trzeba wcisnąć ta czerwona słuchawkę, a aby odebrać, nazwę dzwoniącego. Nie pojawia misie standardowy ekran z dzwoniącym i przyciskami.

Co do Waze, to odpalaj się, ale zachowuje się, jakby nie łapał fixa. A jak już wybiorę cel, to wyznacza trasę, ale gdy jadę, nie przesuwam się po niej wogole - jakby łapał zwieche.

I jeszcze obserwacja co do przewijania listy playlist lub jakiejkolwiek innej - w ruchu można przewijać tylko kilka pozycji. Potem pojawia się komunikat o bezpieczeństwie. Ale jak zaciągnę ręczny choćby o 1 ząbek, przewijać już mogę. Czyli jest to zabezpieczenie w Kia, podobne, jak w komputerze pokładowym. Zobaczę, jak to się w VW zachowuje.

xRaVx
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 06 mar 2018, 00:10
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI, Business Line + 19''

Re: Android Auto

Postautor: xRaVx » 10 mar 2018, 00:19

Hej, :haha1: sprawdziłem i już chciałem Ci napisać że u mnie nie ma problemu i można przeglądać bez komunikatu i przycinania ( siedziałem w samochodzie pod domem i się bawilem) a tu patrzę, a Ty się tym zamawiasz w czasie jazdy :nono:
:rotfl2:

maciekl
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:19
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 2.0 CRDI 6MT AWD M+SMART

Re: Android Auto

Postautor: maciekl » 10 mar 2018, 12:46

Tak, ja ,ten zły, chce korzystać ze Spotify nie tylko podczas postoju, ale także jadąc :D

Awatar użytkownika
Roberts193
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 25 mar 2018, 06:03
Czym jeżdzę: 1.6 GDI M+Smart

Re: Android Auto

Postautor: Roberts193 » 03 kwie 2018, 19:12

Witam. Jak działa u was what's up, bo u mnie gdy połączę przez AA to wywołać, powiedzieć tekst mogę, a gdy system powie że wiadomość została wysłana to sprawdzając w tel. nie mam informacji że wiadomość została wysłana. Nie mam też żadnego podglądu na what's up na ekranie nawigacji. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Android Auto

Postautor: Kasztelan » 03 kwie 2018, 19:46

Nie masz podglądu, bo pewnie go nie ma. Jak przychodzi wiadomość, to na górze wyświetla się pasek z nazwą nadawcy lub grupy. Dosyć szybko niknie, ale jak się zdąży, to można tapnąć i wysłać odpowiedź.

Awatar użytkownika
Roberts193
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 25 mar 2018, 06:03
Czym jeżdzę: 1.6 GDI M+Smart

Re: Android Auto

Postautor: Roberts193 » 03 kwie 2018, 21:13

Dzięki. Sprawdzę, tylko nie wiem dlaczego nie wysyła wiadomości.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Android Auto

Postautor: listomek2014 » 03 kwie 2018, 21:26

Może trzeba zrobić aktualizację do nowego AA parę dni temu miałem dziwne rzeczy i teraz jest ok
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
Roberts193
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 25 mar 2018, 06:03
Czym jeżdzę: 1.6 GDI M+Smart

Re: Android Auto

Postautor: Roberts193 » 03 kwie 2018, 21:34

A jaką masz aktualnie wersję bo ja mam: 3.0.570553-release


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap