Fabryczna navigacja

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
gicala6
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 13 paź 2016, 13:35
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 AWD CRDi GT Line

Re: Fabryczna navigacja

Postautor: gicala6 » 07 gru 2016, 10:11

Na maila dostaniesz znając życie std odpowiedź "skontaktuj się z dealerem", ja już to zrobiłem, nic nie wiedzą poza tym że nowe samochody przychodzą z nową wersja oprogramowania. Proponuję publicznie zapytać na FB na oficjalnym profilu KIA Polska, ja już to zrobiłem o aktualizacje do AndroidAuto i Carplay czekam na odpowiedź, a z tego co się orientuję to nie tylko mnie drażni denna nawigacja nawet w wersji PLUS.

Slawo
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 29 lis 2016, 01:20
Czym jeżdzę: KIA Sportage GT Line

Re: Fabryczna navigacja

Postautor: Slawo » 07 gru 2016, 13:22

Na fejsie tez im napisałem....dostałem odpowiedz, ze mam wysłać maila na service@......lament jakis !!!!

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Fabryczna navigacja

Postautor: bykman » 07 gru 2016, 15:07

Ja podobnie jak kolega aro121 wożę w sportku tomtom'a. Raz byłem umówiony na aktualizację, ale stwierdziłem że szkoda paliwa na 3 godzinne "przepalanie auta". Mapy słabiutkie jeśli chodzi o trójkę z końca 2014 roku.
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

erns
Uzależniony
Posty: 281
Rejestracja: 26 lis 2016, 16:12
Czym jeżdzę: VW Tiguan FL R-Line 1.5 TSI DSG7
Lokalizacja: Poznań

Re: Fabryczna navigacja

Postautor: erns » 07 gru 2016, 16:43

Slawo pisze:Na fejsie tez im napisałem....dostałem odpowiedz, ze mam wysłać maila na service@......lament jakis !!!!

Zastanawia mnie jaki sens ma profil Kia Polska na Facebooku skoro na wszystkie pytania związane z tą marką odsyłają Nas do dealerów i serwisów, które też nic nie wiedzą.Jeżeli na tym ma polegać budowanie wizerunku tej marki w Polsce to gratuluję poczucia humoru ;)
Ja w zeszłym tygodniu odwiedziłem dwa salony Kia i powiem szczerze mój zapał do zakupu Sportage minął.Po wizycie w Salonie Seata,
chyba jednak zdecyduję się na Atecę bo standardy obsługi potencjalnego nabywcy to zupełnie inna bajka niż te jakie oferuje Kia.Aż strach pomyśleć co będzie przy serwisowaniu Sportage i ewentualnie jakiś tam problemów w przyszłości.Dodatkowo obsługa z działu sprzedaży Kia w salonach zachowuje się tak jakby kompletnie im nie zależało na sprzedaży ich produktów.Na pocieszenie salony Hyundaia to ten sam poziom nic nie wiedzących sprzedawców i człowiek czuje się jak nie mile widziany intruz.

sxill
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 22 gru 2014, 20:42
Czym jeżdzę: Sportage 2014, 1.7 CRDI, XL, Deluxe White
Lokalizacja: Poznań

Re: Fabryczna navigacja

Postautor: sxill » 08 gru 2016, 12:24

Slawo pisze:Ja w zeszłym tygodniu odwiedziłem dwa salony Kia i powiem szczerze mój zapał do zakupu Sportage minął.

Byłeś w Delik w Przeźmierowie? Ja tam zostałem najlepiej potraktowany ze wszystkich salonów i marek. Dostałem najlepsze warunki i czułem, że naprawdę im zależy na sprzedaniu. Super podejście (taki łysy koleś mi sprzedawał). Za to w Hondzie (Karlik) potraktowali mnie jak intruza i przez to nawet nie obejrzałem dobrze CRV (i dobrze, potem kupiłem tam motocykl i serwis mega drogi i na 3 zgłoszone awarie żadnej nie naprawili!).

joker77
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 16 gru 2016, 22:57
Czym jeżdzę: GT Line 2.0 CRDI
Lokalizacja: Płock

Re: Fabryczna navigacja

Postautor: joker77 » 29 gru 2016, 23:26

Ta nawigacja fabryczna to jakaś bzdura totalna !!!!!!! Jestem obecnie w Kościelisku i jechałem z Google Maps z telefonu bo tej miejscowości nawet nie ma w navi fabrycznej !!! Pomijając numery ulic w różnych miejscowościach, których brakuje na potęgę. Auto odbierałem tydzień temu, więc soft mam aktualny.
Kia Sportage GT Line 2.0 CRDI AT
Peugeot 208 GTI
Subaru Impreza STI

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Fabryczna navigacja

Postautor: Owca007 » 29 gru 2016, 23:34

Jesteś pierwszym niezadowolonym forumowiczem z nowej nawigacji w czwórce.
Dlatego też zmieniłem swoją na coś na androidzie i google maps jest the best :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

blondyn70
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 24 paź 2016, 07:22
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1,6 GDI M , DFA,NAV

Re: Fabryczna navigacja

Postautor: blondyn70 » 30 gru 2016, 10:19

Faktycznie po 1,5 miesiąca użytkowania również twierdzę że ta fabryczna to zwykłe naciąganie klientów na produkt niepełnowartościowy :zły2: .
Navigacja ma wtedy sens gdy jest aktualizowana na bieżąco.
Choć powiem ,że jechałem też parę razy na googlach ( w AndroidAuto) i też szału nie ma .Bardzo często idzie po najniższej linii oporu i kieruje głównymi ulicami gdzie największe korki .
Jednak niestety na dalsze wyprawy pozostaje navigacja w telefonie .
A tak przy okazji ,czy jest jakaś metoda by radio grało na wyłączonym zapłonie ?

RafB
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 30 gru 2016, 10:30
Czym jeżdzę: Sportage IV "L" 1.6 GDI

Re: Fabryczna navigacja

Postautor: RafB » 30 gru 2016, 10:58

Jeżdżę sobie nowiutką IV od 3 tygodni i oczywiście jestem wniebowzięty :zlosnik: Jedyny zgrzyt to bardzo rozczarowująca nawigacja, która wydaje mi po prostu brzydka i niefunkcjonalna. Do tej pory korzystałem z NaviEksperta na Androidzie od TomToma i liczyłem, że w firmowej będą jeśli nie te same to podobne funkcję. A tu okazuje się, że sama mapa jest od Here (moim zdaniem gorsza) a jedynie wybrane usługi od TomToma... Android Auto rozwiązałby problem niestety:
Witam,
Na dzień dzisiejszy jest brak możliwości aktualizacji systemu Kia Navi.
Pozdrawiamy,
ASO


Do tego jeszcze nie mogę poprawnie połączyć Navi z SG S7 (pogodę pokazuje - natężenie ruchu nie...)
Dodatkowo za każdym razem po uruchomieniu nawigacji muszę zaakceptować umowę... coś chyba jest nie tak...

blondyn70
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 24 paź 2016, 07:22
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1,6 GDI M , DFA,NAV

Re: Fabryczna navigacja

Postautor: blondyn70 » 30 gru 2016, 11:44

Też miałem kłopoty z bluetooth w Ceed z SG 3 i 5 teraz mam LG G5 i też często są problemy z wychodzącym dźwiękiem. Ogólnie widać że Kia nie potrafi poradzić sobie z tak prostą funkcją. Potwierdza to nawet test AŚ robiony w Ceed. :cry:

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Fabryczna navigacja

Postautor: eathan » 30 gru 2016, 13:46

RafB pisze:Do tego jeszcze nie mogę poprawnie połączyć Navi z SG S7 (pogodę pokazuje - natężenie ruchu nie...)


Zauważyłem, że informacje o natężeniu ruchu pobierane są automatycznie co jakiś czas. Nie wiem w jaki sposób wymusić pobranie tych danych bo nie zawsze mam czas czekać na automat.

Poza tym ciekawostka. Chciałem za pomocą Taskera automatycznie włączać Access Point na telefonie (Nexus 5x, Android 7.1.1, bez roota). Zadanie działa tak:

- jeżeli połączony z bluetooth => włącz access point,
- jeżeli odłączony od bluetooth => wyłącz access point,

Generalnie zadanie działa poprawnie i włącza/wyłącza access point. Niestety tak włączony AP nie działa poprawnie i nie da się z nim połączyć. Jednocześnie w sytuacji gdy AP włączę ręcznie to wszystko działa poprawnie. Wygląda na to, że Tasker odpala zadanie bez jakiś uprawnień...

blondyn70 pisze:Też miałem kłopoty z bluetooth w Ceed z SG 3 i 5 teraz mam LG G5 i też często są problemy z wychodzącym dźwiękiem.


Poprzednio jeździłem Sportage III z fabryczną navi. Tam problem z dźwiękiem po połączeniu był dość często. Objawiał się strasznym harczeniem i przesterowaniem dźwięku. Co ciekawe nie pomagało wyłączenie/włączenie BT, reset telefon. Raz źle połączony telefon działał w ten sposób aż do chwili gdy wyłączyło się auto i zostawiło na ~30 minut. Potem ponowne połączenie było OK. Problem występował na różnych telefonach - Samsung, Asus, Motorola, Nexus. Teraz mam Sportage IV z fabryczną navi. Tutaj opisany powyżej problem nie występuje. Zdarza się od czasu do czasu, że nawiązane połączenie telefoniczne ma mocno zniekształcony dźwięk. Jednak po rozłączeniu i ponownym wybraniu numeru wszystko działa poprawnie. Wygląda to jakby był problem zasięgiem sieci GSM, ale na 100% nie mogę tego potwierdzić.

Co do samej navi to w przeciwieństwie do kolegów jestem zadowolony. Nie wyobrażam sobie, że mam pamiętać o zabraniu dodatkowej navi z domu albo męczyć się z zapinaniem telefonu w uchwycie. Fabryczna navi może nie jest idealna, ale bez dwóch zdań wygodna. Nie spotkałem jeszcze większych problemów z dokładnością. Poza tym zawsze w awaryjnej sytuacji mogę skorzystać z Android Auto, które jest bardzo fajnym pomysłem.
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

foto-kaska
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2015, 16:05
Czym jeżdzę: kia sportage 2013 2,0

Re: Fabryczna navigacja

Postautor: foto-kaska » 12 sty 2017, 17:10

Szanowni koledzy! Jestem użytkownikiem sportka nowego/od 3 lat i cały czas jestem takiego zdania, że ekipa zatrudniona tam jest do bani.
Co roku aktualizuję nawigację i chcę, aby na temat prowadzenia trasy gadał mi facet, a nie baba, dalej, dzwonek telefonu, żeby dzwonił jak dzwonek, a nie jakaś tam muzyka poważna-mówią nie da rady. Serwis kia i kicha.
Wczoraj byłem w serwisie i chciałem aby w module komfortu kierunkowskazów przestawiono z 3 piknięć na 5. Też nie da rady. :lol:
Kując najzwyklejszy jest taka możliwość.
Pisałem i mówiłem,że jeśli chcą to mogę zorganizować im szkolenie w Giżycku, też nie. Także niźle robią na s w balona. Kup gościu i bujaj się.
Nie jest to moje pierwsze auto i mam porównanie jak jest.
Może ktoś mi powie jak to zrobić? Pozdro
patrz: wedkarstwo.e-gizycko.pl

shado
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 26 gru 2016, 19:39
Czym jeżdzę: KSIV GT-Line 1.6 T-GDI 7DCT 4WD

Re: Fabryczna navigacja

Postautor: shado » 14 sty 2017, 23:16

Ja czekam na auto ale mam pytanie.
Czy jeśli mam sparowane kilka telefonów to jeśli nie znajdzie ostatnio połączonego (np ostatnio był połączony mój a tym razem wsiadła żona ze swoim telefonem) to navi połączy się automatycznie po Bluetooth z kolejnym telefonem z listy czy trzeba to ręcznie zrobić?

smali
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 04 sie 2016, 00:35
Czym jeżdzę: Kia Sportage GT-Line 1.6 T-GDI 7DCT 4WD (MY2017)
Lokalizacja: Lublin

Re: Fabryczna navigacja

Postautor: smali » 15 sty 2017, 00:18

KIA NAVI SYSTEM będzie po kolei szukał sparowanych telefonów. Także jak Twojego telefonu nie będzie w zasięgu, tylko Twojej żony, to połączy się z nim automatycznie.
Pozdrawiam,
Piotrek

shado
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 26 gru 2016, 19:39
Czym jeżdzę: KSIV GT-Line 1.6 T-GDI 7DCT 4WD

Re: Fabryczna navigacja

Postautor: shado » 15 sty 2017, 12:43

Uff dzięki.
To rzecz która mnie najbardziej irytuje w mojej obecnej :)

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Fabryczna navigacja

Postautor: eathan » 17 sty 2017, 11:39

smali pisze:KIA NAVI SYSTEM będzie po kolei szukał sparowanych telefonów. Także jak Twojego telefonu nie będzie w zasięgu, tylko Twojej żony, to połączy się z nim automatycznie.


Nadmienię, że w modelu z Android Auto jest jeszcze jedna ciekawa opcja. Można ustawić urządzenie priorytetowa. Załóżmy, że masz sparowane 2 telefony - swój i żony. Priorytet ustawisz na swój telefon. W chwili gdy wsiadacie z żoną do auta domyślnie wybierany jest Twój telefon. Bez względu na kolejność czy to co było poprzednio podłączone. To jest szalenie wygodne!
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Fabryczna navigacja

Postautor: puder12 » 17 sty 2017, 12:30

Tak samo jest w zwykłym radiu. Sparować można kilka urządzeń, a jedno wybrać jako NAJWAŻNIEJSZE

gicala6
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 13 paź 2016, 13:35
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 AWD CRDi GT Line

Re: Fabryczna navigacja

Postautor: gicala6 » 18 sty 2017, 10:06

Kogo irytuje nawigacja, pisać do nich na FB nie priv, na profilu publicznym, może w końcu dadzą aktualizację do Android Auto dla aut z 2016 roku, w końcu auto nie kosztuje 60 tys. i chyba można się postarać żeby wysłuchać opinie użytkowników !!!

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: Fabryczna navigacja

Postautor: AdamAki » 18 sty 2017, 11:06

Już widzę jak Cię wysłuchają :) Na forum był już bój toczony o wybieranie głosowe w języku polskim i co i nic, oni mają swoje zdanie, takie kupiłeś takie używaj.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Fabryczna navigacja

Postautor: Thomaster » 18 sty 2017, 11:33

Ja tam nikogo nie namawiam do złego albo coś, ale skoro w nowszych modelach jest, a do starszych podejście jest delikatnie mówiąc zlewające to proponowałbym poczekać jeszcze chwile (aż nowsze wersje na dobre zagoszczą na rynku), zgłosić w ASO uszkodzenie radia (czasowe restarty, problemy z BT i tego typu usterki nie za bardzo możliwe do potwierdzenia) i zażądać wymiany. Może po wymianie trafi się nowsza wersja... ;)

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Fabryczna navigacja

Postautor: puder12 » 18 sty 2017, 12:09

Thomaster pisze:..., zgłosić w ASO uszkodzenie radia (czasowe restarty, problemy z BT i tego typu usterki nie za bardzo możliwe do potwierdzenia

Obawiam się, że jeśli w komputerze nie zapisze się żaden błąd to ASO stwierdzi że wszystko działa i wymiany radia nie wykona.
Ćwiczyłem coś podobnego z prawdziwą usterką, która pojawia się i znika (nawet zrobiłem zdjęcie i pokazałem w serwisie), ale odpowiedź jest jedna. W komputerze nie ma żadnych błędów - nie ma podstawy do naprawy.


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap